Ewolucja, a nie rewolucja, czyli nowe trendy na rynku klawiatur membranowych i interfejsów do komunikacji człowieka z urządzeniem

| Prezentacje firmowe Artykuły

W Horizon Technologies od lat wspieramy producentów urządzeń elektronicznych, dostarczając wysokiej jakości interfejsów, takich jak klawiatury membranowe, silikonowe czy elewacje foliowe. Jesteśmy świadkiem oraz aktywnym uczestnikiem swego rodzaju procesu ewolucji, który zachodzi na rynku, zarówno w obszarze wykorzystywanej technologii, jak i estetyki dostarczanych przez nas komponentów.

Ewolucja, a nie rewolucja, czyli nowe trendy na rynku klawiatur membranowych i interfejsów do komunikacji człowieka z urządzeniem

Na przestrzeni kilku ostatnich lat poszerzyliśmy swoją ofertę produktową, począwszy od frontów foliowych, klawiatur silikonowych, klawiatur membranowych, szybek wyświetlaczy, zintegrowanych paneli dotykowych, paneli pojemnościowych po usługi związane ze znakowaniem produktów, drukowaniem czy kompleksowym projektowaniem i wdrażaniem gotowych, w pełni funkcjonalnych urządzeń.

Dziś możemy wszystko

Technologia w zakresie produkcji klawiatur membranowych pozwala dziś na wiele. Konstrukcję klawiatury, składającą się z kilku, odpowiednio złożonych, wytrawionych lub nadrukowanych warstw folii możemy zintegrować z diodami SMD, membranami blaszanymi, matą silikonową czy wymienną wsuwką opisową.

Należy podkreślić, że jako jedyna firma w Polsce możemy pochwalić się technologią LGF (Light Guide Film), która umożliwia podświetlenie całej klawiatury foliowej zaledwie kilkoma diodami SMD (Side-View LED) oraz całkowitą integracją paneli dotykowych z klawiaturami membranowymi przy wykorzystaniu technologii OCA Lamination (Optical Clear Adhesive), która zachodzi w pomieszczeniu typu Cleanroom.

Zmiana! Szansa czy zagrożenie?

Rynek się zmienia. Technologia się zmienia. Oczekiwania konsumentów również. Zmiana jest motorem napędowym, który skłania producentów urządzeń elektronicznych i dostawców komponentów do ciągłego poszukiwania coraz nowszych metod i sposobów na dostarczanie najwyższej jakości produktów w rozsądnej cenie.

Analizując globalne zmiany na rynku producentów urządzeń elektronicznych, zauważyliśmy, że technologia dotykowa, która niejako już na dobre zadomowiła się w urządzeniach konsumenckich, może mieć coraz większy udział w rynku elementów sterujących. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na inwestycje związane z produkcją oraz dostarczaniem rozwiązań pojemnościowych.

Strzał w dziesiątkę!

Chociaż nadal dostarczamy naszym klientom klawiatury membranowe czy fronty foliowe wykonane na indywidualne zamówienie, to udział prowadzonych projektów i zrealizowanych urządzeń wykorzystujących technologię dotykową wzrósł istotnie na przestrzeni ostatniego roku w Horizon Technologies. W oparciu o technologię dotykową dostarczmy już dla naszych klientów urządzenia, począwszy od specjalizowanych tokenów, przez panele pojemnościowe, aż po zintegrowane urządzenia łączące w sobie technologię panelu dotykowego i klawiatury foliowej. Biorąc pod uwagę oczekiwania klientów oraz ich potrzeby, jesteśmy przekonani, że nasza decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Dziś mamy już w swoim portfolio wiele zakończonych z sukcesem projektów opartych na technologii pojemnościowych paneli dotykowych. W naszej ofercie znajdują się między innymi dotykowe panele pojemnościowo-projekcyjne, na których konstrukcję składają się płyta szklana ze zintegrowanym kontrolerem scalonym, odpowiednio wytrawione warstwy ITO (Indium-Tin-Oxide) oraz wiele przezroczystych elektrod ułożonych według odpowiedniego schematu.

Warstwą wierzchnią panelu jest szkło hartowane lub specjalnie utwardzona płyta PMMA - zawsze tam, gdzie zachodzi konieczność większego zabezpieczenia panelu na okoliczność przypadkowego uszkodzenia czy celowego aktu wandalizmu. Obsługa urządzenia wyposażonego w panel pojemnościowy odbywa się za pośrednictwem palca, który po zbliżeniu do panelu powoduje zmiany wartości pojemności, które wówczas interpretowane są przez kontroler, w wyniku czego znane jest precyzyjnie miejsce dotyku. Dzięki dużej liczbie elektrod i obsługującemu ich kontrolerowi możliwe jest wykrywanie wielu punktów dotyku (multi-touch) na panelu pojemnościowym.

Nie tylko technologia

Wybór odpowiedniej technologii oraz jej wpływ na ostateczny sukces i wdrożenie produktu ma niebagatelne znaczenie. Istotnym i zarazem decydującym elementem jest również wybór sprawdzonego i doświadczonego partnera, który od samego początku będzie w stanie udzielić wsparcia w zakresie prowadzonego projektu wdrożeniowego. Pracownicy Horizon Technologies z przyjemnością podzielą się swoją wiedzą zarówno w zakresie technologicznym, jak i szeroko pojętego wzornictwa przemysłowego. Państwa produkt musi być przecież nowoczesny, funkcjonalny, ekonomiczny i przede wszystkim wizualnie atrakcyjny.

Wszak nie można zapominać o tym, kto i dlaczego kupuje dostępne na rynku urządzenia, na jakiej podstawie podejmuje decyzję o wyborze danego produktu i dlaczego decyzja ta, wbrew ogólnemu poglądowi, nie zawsze związana jest z kryterium najniższej ceny.

Wysoka jakość oraz estetyka produktu wraz z interfejsem, za pośrednictwem którego użytkownik obsług uje urządzenie, ma wpływ na ostateczną decyzję klienta.

Horizon Technologies Sp. z o.o.
www.horizontech.pl