Interfejs operatora - to znacznie więcej niż klawiatura i przyciski

| Prezentacje firmowe Artykuły

Producenci sprzętu elektronicznego oczekują od swoich poddostawców coraz bardziej kompleksowej oferty. Wybierają zwykle jednego sprawdzonego i wykwalifikowanego partnera, który jest w stanie dostarczyć szeroką gamę rozwiązań na poziomie elementów, podzespołów i wyrobów. LC Elektronik wychodzi naprzeciw takim oczekiwaniom i dynamicznie, rozszerzając zakres dostarczanych wyrobów i usług w stronę kompleksowej oferty dla producentów sprzętu elektronicznego.

Interfejs operatora - to znacznie więcej niż klawiatura i przyciski

Oferujemy klawiatury idealnie dopasowane w różnych technologiach i z indywidualnym wzornictwem. Klawiatury krótkiego skoku, wykonywane w wielu różnych technologiach. Wybór jednej z nich zależy od wielu czynników, jak na przykład: konstrukcja i środowisko pracy urządzenia, ergonomia pracy, koszty uruchomienia produkcji i koszty jednostkowe, szybkość wykonania prototypów i logistyka dostaw. Odpowiadając na potrzeby klientów, LC Elektronik oferuje klawiatury w wielu technologiach: membranowe, silikonowe, CU flex, PCB oraz jako zintegrowane z panelami dotykowymi.

Możliwe jest ponadto wykonanie klawiatur w różnych technologiach do tego samego urządzenia - w zależności od etapu rozwoju produktu lub rynku, na który jest on skierowany. Klienci bardzo cenią sobie możliwości wsparcia ze strony firmy LC Elektronik - producenta mającego uznane kompetencje i dysponującego tak bogatymi możliwościami produkcyjnymi.

Integracja z obudową

Klawiatury i przyciski muszą być zamontowane w obudowie lub płycie czołowej, tworząc z nią całość funkcjonalną. W tym zakresie LC Elektronik jest przedstawicielem wielu światowych producentów obudów, kupuje je "z pierwszej ręki", co zapewnia optymalny poziom cenowy i sprawną logistykę. Każda obudowa z tworzywa, aluminium lub stali jest indywidualnie dopasowywana przez LC Elektronik do potrzeb klienta przez frezowanie, wiercenie, nadruk, malowanie. Płyty czołowe z aluminium, stali i tworzywa produkowane przez LC Elektronik są także polecane do poszczególnych projektów. Obrabiane na laserach tnących, frezarkach CNC, giętarkach, uzbrajane we wciskanie, spawane lub klejone elementy mocujące.

Klawiatury w nowoczesnym urządzeniu elektronicznym wymagają wielu wbudowanych elementów dodatkowych. LC Elektronik oferuje bogatą gamę rozwiązań, które mogą być zintegrowane z klawiaturą. Są to:

  • wbudowane komponenty SMD takie jak diody, rezystory, czujniki,
  • podświetlanie wybranych klawiszy lub obszarów klawiatury,
  • elementy ochrony elektromagnetycznej,
  • okna wyświetlaczy zawierające różne filtry optyczne, z powłokami ograniczającymi odblaski światła, transparentną warstwą przewodzącą elektrycznie stanowiącą element ochrony elektromagnetycznej.

Technologia dotykowa

Klawiatury coraz częściej są zastępowane lub uzupełniane o pola zawierające panele dotykowe. W tym obszarze LC Elektronik posiada wiedzę i umiejętności pozwalające na wykonanie i integracje konstrukcji zawierających klawiaturę membranową, folię graficzną, płytę czołową i panele dotykowe. Firma stosuje technologie i materiały pozwalające na optyczne klejenie elementów transparentnych w obszarze okien wyświetlaczy.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zapisanie się na newsletter.

Leszek Czabak
LC Elektronik

www.lcel.com.pl

Zobacz również