Komputery przemysłowe z mikroprocesorami Intel Core/Atom 4. generacji i obsługą modułów iDoor

Do oferty firmy Advantech trafiły dwa nowe komputery przemysłowe oparte na mikroprocesorach Intel Core/Atom 4. generacji. UNO-2483G i UNO-2473G obsługują wymienne moduły iDoor pozwalające rozbudować je o dodatkowe funkcjonalności. Za ich pomocą można rozbudować komputer np. o obsługę protokołów komunikacyjnych Fieldbus (Profibus, Profinet, Ether-CAT, Powerlink), powiększyć pamięć masową, dołożyć dodatkowe analogowe lub cyfrowe linie I/O, moduły komunikacji bezprzewodowej Wi-FI, GPS, GPRS i LTE czy też moduły pomiarowe.

Posłuchaj
00:00

UNO-2483G zawiera jeden z trzech mikroprocesorów: Core i7-4650U, Core i3-4010U lub Celeron 2980U. Z kolei UNO-2473G, oparty na mikroprocesorze Atom nadaje się do zastosowań np. w systemach SCADA i nadzoru wizyjnego. Do standardowego wyposażenia obu modeli należą 4 porty Gigabit Ethernet z funkcjami agregacji łączy i równoważenia obciążenia. Jeden z nich obsługuje technologię zdalnego zarządzania Intel AMT.

UNO-2483G zawiera akcelerator graficzny HD Graphics 4400 i 8 GB pamięci DDR3 RAM. Zapewnia sprzętowe dekodowanie strumieni H.264, VC-1, MPEG2, WMV i DivX. Umożliwia podłączenie dwóch niezależnych monitorów do portów VGA i HDMI, obsługujących rozdzielczości do 4096×2034 pikseli. Do jego standardowego wyposażenia należą ponadto interfejsy 2×USB 2.0, 2×USB 3.0 i 2×Mini-PCIe.

Charakterystyka

  • Procesory 4. generacji Intel Core i7/i3/Celeron taktowane do 1,9 GHz
  • Pamięć 4 GB/8 GB DDR3L
  • Interfejsy: 4×GbE, 4×USB 2.0/3.0, 2×RS-232, 2×RS-422/485, 1×VGA, 1×HDMI, Audio
  • kompaktowej wielkości konstrukcja bezwentylatorowa
  • gumowe osłony amortyzujące w podstawie
  • obsługa dual HDD/SSD z RAID 0/1
  • komunikacja bezprzewodowa 3G/GPS/GPRS/Wi-Fi z obsługą modułów iDoor
  • wsparcie dla protokołu Fieldbus

Advantech Europe BV
www.advantech.eu

Powiązane treści
Komputery przemysłowe - coraz większy wybór zapewnia dobre perspektywy rozwoju
Engicam - płyty komputerowe z Włoch
Automaticon 2015. Przewodnik targowy
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Produkcja elektroniki
Montaż powierzchniowy – nowoczesna elektronika na zamówienie
PCB
Poradnik projektanta PCB - stosy warstw obwodów drukowanych
Pomiary
Voltcraft przedstawia nową serię multimetrów VC-900
PCB
Od pomysłu do produktu w kilka dni: siła szybkiego prototypowania PCB
Produkcja elektroniki
Zaawansowane maszyny i osprzęt do seryjnej produkcji wiązek
Komponenty
Nowoczesne rozwiązania kablowe, konfekcjonowane przewody readycable i systemy readychain oferowane przez firmę igus
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Wrzesień 2025
Magazyn
Sierpień 2025
Magazyn
Lipiec 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów