Nowe możliwości produkcji EMS w Mielcu

| Prezentacje firmowe Artykuły

Zakład produkcyjny firmy InterPhone Service (IPS) w Mielcu wchodzi w nową fazę rozwoju. Mając na uwadze zwiększające się portfolio klientów oraz realizując zaplanowaną strategię rozwoju, firma zwiększyła swoją powierzchnię produkcyjną oraz magazynową, co w niedalekiej przyszłości przyniesie również istotne zwiększenie mocy produkcyjnych.

Nowe możliwości produkcji EMS w Mielcu

IPS prowadzi działalność produkcyjno- usługową przede wszystkim w dziedzinie elektroniki konsumenckiej, telekomunikacji oraz w sektorze usług EMS, zarówno dla klientów krajowych, jak i zagranicznych. Urządzenia wprowadzane na rynek przez InterPhone Service przeznaczone są dla wiodących firm telekomunikacyjnych w kraju. Zakończona pod koniec 2014 roku inwestycja pozwoliła zwiększyć powierzchnię magazynową i produkcyjną firmy o kolejne 3000 m², a powierzchnię socjalną i pomocniczą o 400 m². Powierzchnia produkcyjna została zwiększona w związku z dużym zapotrzebowaniem ze strony klientów zewnętrznych. Mamy nadzieję, że ta rozbudowa to tylko kolejny krok na drodze rozwoju firmy i wzrostu jej potencjału produkcyjnego - mówi prezes IPS, Andrzej Talarek.

Od A do Z

IPS zapewnia swoim klientom szeroki wachlarz usług i bardzo konkurencyjne warunki współpracy, co obecnie jest pożądane zarówno przez krajowych, jak i zagranicznych zleceniodawców. Dzięki elastyczności linii produkcyjnych IPS oferuje produkcję wielkoseryjną oraz korzystne warunki dla partii produkcyjnych o mniejszej skali. Zwiększona powierzchnia magazynowa oraz stale rozbudowywana możliwość kompleksowej obsługi logistycznej umożliwiają buforowanie dostaw i zabezpieczenie stanów magazynowych komponentów do produkcji. Wyspecjalizowany personel działu zakupów dba o jak najkorzystniejsze warunki ceny podzespołów dla naszych klientów. W bliskiej współpracy z działem logistyki optymalizowany jest łańcuch dostaw i najdogodniejsze terminy. Firma zapewnia również usługi posprzedażowe, takie jak serwis gwarancyjny. Warunki tych usług są dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań każdego klienta.

Testy i certyfikacje

Obok systemów zarządzania jakością, w firmie działają również nowoczesne urządzenia testujące, które dają możliwość wykonywania kompleksowych testów AOI, rentgenowskich oraz radiowych. Firma jako pierwsza w Europie uruchomiła również moduł do automatycznej inspekcji optycznej in-line, zintegrowany w pełni z linią produkcyjną Fuji NXT II. Ponadto, IPS ma możliwość prowadzenia na miejscu testów i badań urządzeń radiokomunikacyjnych. Firma korzysta również z efektów długoletniej współpracy z laboratoriami zewnętrznymi w zakresie testów EMC. Każdy produkt elektroniczny kluczowych klientów firmy, który wchodzi na rynek, poddany jest wszystkim wymaganym testom.

Potencjał regionu

IPS działa w Specjalnej Strefie Ekonomicznej SSE Euro-Park Mielec. Mielec wraz ze swoim otoczeniem posiada ogromne tradycje produkcji przemysłowej, a w samym mieście ulokowanych jest kilkaset firm produkcyjnych różnych branż. Z tego powodu, miasto i jego okolice stanowią bardzo dobrą bazę produkcyjną, co firmie zapewniającej kompleksowe usługi EMS pozwala oferować całościowe wykonanie urządzeń - od łańcucha dostaw komponentów elektronicznych i mechanicznych, elementów plastikowych i metalowych obudów, aż do konfekcjonowania oraz pakowania i organizacji logistyki wysyłek. Bezpośrednia bliskość szerokiej bazy produkcyjnej pozwala optymalizować koszty poprzez jak najlepsze wykorzystanie zasobów lokalnych. Region stanowi również zagłębie wykwalifikowanej kadry inżynierskiej oraz pracowniczej.

Jakość przede wszystkim

W firmie IPS od początku jej działania używane są najwyższej klasy linie produkcyjne NXT II firmy Fuji. Obok tego funkcjonuje cała gama dodatkowych urządzeń renomowanych producentów, w tym automaty do inspekcji optycznej i rentgenowskiej czy urządzenia do testowania sprzętu radiokomunikacyjnego. Wkrótce park maszynowy ma zostać powiększony o kolejne elementy, które sprawią, że elastyczność produkcji i dostępne moce produkcyjne zostaną zwiększone. Od 2013 roku firma prowadzi ciągłe działania promocyjne na rynkach zagranicznych w ramach otrzymanej dotacji Paszport do Eksportu, w celu dalszej dywersyfikacji zleceń. Dzięki doświadczeniom zdobytym przez lata bliskiej współpracy z kluczowymi klientami w Polsce, oferowane usługi EMS są na najwyższym europejskim poziomie. Cała firma jest certyfikowana w systemie zarządzania jakością ISO 9001, IS0 14001 oraz PN-N 18001, a wysokie standardy jakości oraz etyki prowadzenia biznesu są wdrożone we wszystkich obszarach działalności.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu z firmą. Więcej informacji na stronie internetowej.

InterPhone Service Sp. z o.o.