Zapewniamy najszerszy wybór zasilaczy laboratoryjnych AC i DC

| Prezentacje firmowe Artykuły

Oferta zasilaczy laboratoryjnych, a więc wysokiej jakości źródeł napięcia stałego i przemiennego, to w przypadku firmy Meratronik S.A. kilkadziesiąt grup produktów od dwóch znanych dostawców - Kikusui Electronics oraz Ametek Programmable Power. Obejmują one zarówno typowe zasilacze "biurkowe", urządzenia do szaf 19", jak też zasilacze modułowe - całość o mocach od kilkudziesięciu watów do ponad 100 kW.

Zapewniamy najszerszy wybór zasilaczy laboratoryjnych AC i DC

Zaawansowane rozwiązania pozwalają wykorzystywać zasilacze i dostarczane przez firmę obciążenia elektroniczne w wymagających aplikacjach w automatyce przemysłowej, w branży lotniczej, badaniach naukowych, medycynie czy telekomunikacji. W artykule przedstawiamy dwie grupy urządzeń, jako przykłady podając nowości z zakresu zasilaczy większych mocy.

Zasilacze laboratoryjne DC

Oferta urządzeń prądu stałego obejmuje ponad 20 typów produktów - zarówno kompaktowe, ekonomiczne zasilacze o mocach kilkudziesięciu-kilkuset watów (w tym o dużej liniowości), wersje programowalne na zakres pojedynczych kW, a także zasilacze dużych mocy, które pozwalają na zasilanie odbiorników o mocach ponad 100 kW. Oferujemy również źródła prądowe, a także systemy modułowe zapewniające uzyskanie dużych mocy przy kompaktowych rozmiarach modułów.

Przykładem urządzeń o dużej wydajności są programowalne zasilacze precyzyjne z serii Sorensen SG firmy Ametek Programmable Power. Jest to nowa generacja produktów, które charakteryzują się bardzo krótką odpowiedzią czasową, niskimi szumami oraz największą gęstością mocy spośród zasilaczy dostępnych w branży. Ich zastosowania to m.in. badania materiałowe, testy zgodności i niszczące, kontrola procesów i praca w systemach ATE.

Zasilacze bazują na modułach 5 kW i dostępne są w dwóch typach pod względem mocy - 15 kW w obudowie o wysokości 3U oraz 30 kW w obudowie 6U. W obydwu przypadkach zapewniona jest odpowiednia wentylacja poprzez przednią część obudowy, co pozwala na montaż urządzeń side by side.

Zasilacze zapewniają napięcia od 10 do 800 V i prądy 6 A do 6 kA oraz mogą być łączone równolegle, co pozwala na oddanie sumarycznej mocy do 150 kW. Sorensen SG dostępne są z dwoma rodzajami sterowania - analogowym (typ SGA) oraz inteligentnym (SGI). To ostatnie pozwala m.in. na zaprogramowanie pracy sekwencyjnej oraz pracy w pętli, co wykorzystywane jest w automatycznych systemach testujących. Całości dopełnia możliwość kontroli pracy zasilaczy z wykorzystaniem sieci komunikacyjnych: RS-232, GPIB, LXI oraz Ethernetu.

Oferta zasilaczy AC

W zakresie źródeł zasilania prądem przemiennym oferujemy kilka serii produktów, które charakteryzują się mocami od 500 VA do ponad 20 kVA i różnymi parametrami napięć, częstotliwości, a także budową ("biurkowe", do montażu w szafach rack, modułowe). Większość z nich to źródła napięcia AC i jednocześnie DC.

Nowością w tej grupie produktów jest seria California Instruments Compact iX firmy Ametek Programmable Power. Są to zasilacze AC/DC o mocach od 750 do 2250 VA ze zintegrowanym modułem analizatora. Wprowadzone zostały na rynek jako odpowiedź na potrzeby klientów w zakresie zasilaczy do systemów testujących, które zapewniałyby dodatkowe funkcje pomiarowe, zachowując jednocześnie atrakcyjną cenę. Dzięki integracji wspomnianego analizatora, Compact iX mogą pracować w złożonych aplikacjach, gdzie dawniej konieczne było stosowanie zestawu urządzeń (zasilacz, multimetr, analizator harmonicznych, boczniki, itd.).

Zasilacze pracować mogą w trybach wyjścia AC, DC oraz łączonego AC+DC i dostępne są w wykonaniach jedno- i trójfazowych. Pozwalają one na generację różnych przebiegów wyjściowych (w tym arbitralnych), zapewniają wysoką wartość współczynnika szczytu oraz analizę harmoniczną napięć i prądów.

Urządzenia mogą być sterowane z panelu przedniego, a szeroka gama dostępnych interfejsów (RS232, USB, GPIB oraz LXI) umożliwiają kontrolowanie ich wszystkich funkcji z komputera (wykorzystywany jest protokół SCPI). Z zasilaczami producent dostarcza również oprogramowanie Instrument Control Software, które pozwala na szybką parametryzację urządzeń, wykonywanie pętli z zaprogramowanymi przebiegami, generację przebiegów arbitralnych, a także pomiary i logowanie danych.

Zdecydowanie więcej niż zasilacze

Meratronik S.A. to firma o 60-letniej tradycji działania na rynku - dawniej jako znany producent aparatury pomiarowej, obecnie dystrybutor światowych liderów w branży przyrządów pomiarowych. Zasilacze stanowią jedynie element naszej oferty, która obejmuje również:

  • Kalibratory: pomiar i generowanie napięć, prądów, częstotliwości oraz pomiar i symulacja niskiej i wysokiej rezystancji
  • Testery bezpieczeństwa elektrycznego: wytrzymałości napięciowej, rezystancji izolacji, ciągłości uziemienia i prądów upływu,
  • Dekady rezystancyjne: precyzyjne kondensatory wzorcowe, dekady rezystancyjne o wysokiej dokładności, teraomomierze cyfrowe,
  • Multimetry: wzorce temperatury, pomiar temperatury,
  • Analizatory i symulatory: mierniki mocy i częstotliwości, testery mikrofalowe, przenośne analizatory b.w.cz., analizatory obwodów oraz urządzenia do testowania i optymalizacji pracy sieci bezprzewodowych.

Zapraszamy do kontaktu z nami - udzielimy szczegółowych informacji o omawianej ofercie.

Meratronik S.A.
www.meratronik.pl

Zobacz również