Przemysł to dopiero początek - zasilacze impulsowe w ofercie BNS

| Prezentacje firmowe Artykuły

Zasilacze impulsowe małej mocy odgrywają w systemach sterowania i automatyce bardzo istotną rolę. Są one odpowiedzialne za zapewnianie energii dla urządzeń takich jak sterowniki, komputery przemysłowe czy też urządzenia komunikacyjne, przez co wymaga się od nich niezawodności i zagwarantowania odpowiedniej jakości zasilania. Produkty te są powszechnie stosowane w ogromnej liczbie aplikacji - nie tylko w przemyśle, ale też elektronice medycznej, sprzęcie profesjonalnym i radiokomunikacji.

Przemysł to dopiero początek - zasilacze impulsowe w ofercie BNS

Uniwersalność zastosowań przekłada się na szeroka ofertę tych produktów, gdyż dostawcy starają się pokryć jak największą część rynku dla wszystkich popularnych typów, dodatkowo zapewniając produkty różnych producentów po to, aby rozbudować ofertę na różne półki cenowe.

Tak jest w przypadku firmy BNS, która w ciągłej sprzedaży z magazynu ma blisko 200 różnych typów tych jednostek, pochodzących od kilku znanych na rynku producentów. W naszej ofercie mamy wszystkie rodzaje zasilaczy firmy Mean Well, zasilacze do komputerów stacjonarnych i laptopów firmy Akyga oraz zasilacze przemysłowe na szynę DIN firmy Cabur.

Naszym klientom dostarczamy pełne wsparcie techniczne, szczegółową dokumentację dla wszystkich produktów i szybkie dostawy z naszego magazynu. Poniżej przedstawiamy przegląd naszej oferty. Po szczegółowe informacje na temat wszystkich produktów i nowości zapraszamy na naszą stronę internetową.

Automatyka i przemysł

Podstawą zasilaczy do tego obszaru zastosowań jest odporna na narażenia obudowa, często przeznaczona do montażu na szynie DIN lub chassis, duża liczba funkcji zabezpieczających, sygnalizacja stanu pracy, możliwość chwilowego przeciążania wyjścia, wielokrotne zaciski połączeniowe i podobne udogodnienia. Zasilacze dla automatyki i przemysłu dostępne są także w odbudowach przystosowanych do montażu w chassis szafy sterowniczej.

Wśród nowości znaleźć można dzisiaj produkty "wąskie" umożliwiające upakowanie na szynie wielu elementów, jednostki o wysokiej sprawności przekraczającej 90% i dużej mocy wyjściowej uzyskiwanej z jednostki objętości. Oferowane przez BNS zasilacze tego typu dostępne są w wielu różnych wersjach pozwalających dobrać potrzebną jednostkę pod kątem odbudowy, mocy i napięć wyjściowych.

Rynek zasilaczy impulsowych małej mocy rozwija się wraz z nowymi aplikacjami, czego przykładem mogą być diody LED dużej mocy w zastosowaniach oświetleniowych. Mimo, że wiele uniwersalnych zasilaczy nadaje się do współpracy z tymi elementami, do ich zasilania coraz częściej tworzy się specjalizowane jednostki.

Oświetlenie LED

Zasilacze dla LED to dynamicznie rozwijająca się grupa zasilaczy, które spełniają wymogi normy EN61347 w zakresie bezpieczeństwa, wysokim stopniu ochrony IP, mają wysoką jakość wykonania, a specjalne funkcje ochronne i regulacyjne gwarantują dużą trwałość oświetlenia LED.

W ofercie BNS znajdują się jednostki o mocy do 60W, napięciu wyjściowym do 36 V, co pozwala na zasilanie łańcuchów szeregowych diod i o prądzie limitowanym do 1,75 A. Są to wersje w obudowie plastikowej do zamocowania do mebli, wersje open frame do wbudowania do oprawy oraz jednostki uniwersalne.

Zasilacze do elektroniki konsumenckiej

Ważną część oferty BNS stanowią zasilacze do sprzętu konsumenckiego: komputerów, laptopów, urządzeń przenośnych, sprzętu audio-wideo i podobnych urządzeń. Są one dostępne w formie wtyczki oraz prostopadłościennej obudowy na przewodzie połączeniowym, z typowymi zakończeniami w postaci wtyków jack.

Zasilacze konsumenckie charakteryzują się wysoką trwałością, odpornością na przeciążenia i niskim poziomem emitowanych zaburzeń EM pozwalających na stosowanie ich we wszystkich obszarach, gdzie do niedawna zasilacze impulsowe nie miały rynku. Urządzenia te charakteryzują się wysoką sprawnością i znacznie lepszą mocą uzyskiwaną z jednostki objętości, niż było to kilka lat temu.

BNS
www.bns.com.pl

Zobacz również