Prokon - specjalistyczny sprzęt dla elektroniki

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Prokon została założona w 1998 roku i zajmuje się dystrybucją specjalistycznych urządzeń technologicznych, promocją i marketingiem technicznym. Oferujemy sprzęt i aparaturę do prac naukowo- badawczych oraz do produkcji dla elektroniki, a w szczególności: mikroelektroniki, nanotechnologii, technologii półprzewodników, technologii hybrydowej grubowarstwowej, technologii LTCC, drukowanej elektroniki, mikromontażu, fotowoltaiki, różnego rodzaju obróbki cieplnej oraz montażu elektronicznego.

Prokon - specjalistyczny sprzęt dla elektroniki

Fot. 1. Bonder drutowy firmy Bondtec

Specjalistyczny charakter firmy determinuje obszar działania i dominujących klientów, którymi są uczelnie i placówki naukowe, spółki spin off powstałe na bazie kadry naukowej, producenci innowacyjnej elektroniki i nowe firmy decydujące się na inwestycje w nowe technologie. Są to firmy w największym stopniu związane z branżą elektroniki, ale nie tylko, bo portfolio produktów Prokonu jest szerokie i pokrywa potrzeby wielu dziedzin pokrewnych.

Prokon jest przedstawicielem na rynek polski firm takich jak: ATV Technologie, BTU, Cammax Precima, CoorsTek, EVGroup, F&S Bondtec Semiconductor, Haikutech, Hirox, Mozaik, Meyer Burger, Raith i Torrey Hills Technologies.

Przegląd oferty

Prokon oferuje szeroki wybór specjalistycznych produktów takich jak:

  • piece różnego rodzaju i przeznaczenia,
  • sitodrukarki do technologii grubowarstwowej i drukarki strumieniowe ink-jet,
  • piły do cięcia szkła, ceramiki, krzemu,
  • bondery: drutowe, die bondery oraz do układów flip chip, płytek krzemowych,
  • sprzęt do technologii LTCC,
  • do obróbki światłoczułych past grubowarstwowych,
  • urządzenia do fotolitografii, nanostęplowania, elektronolitografii, litografii wiązką jonową,
  • do inspekcji oraz cyfrowe wideomikroskopy 3D.

Uzupełnieniem są materiały takie jak podłoża ceramiczne, drut do mikromontażu lub narzędzia do bonderów drutowych (sonotrody, kapilary).

Fot. 2. Cyfrowy wideomikroskop 3D Hirox

Fot. 3. Drukarka strumieniowa ink-jet PixDro

Obszar aplikacyjny pokrywa takie dziedziny jak elektronika drukowana, RFID, fotowoltaika, mikroelektronika półprzewodnikowa, montaż SMT i THT, nanotechnologia, układy hybrydowe grubowarstwowe i inne.

Prokon
www.prokon-elektronika.pl