Uniwersalny automat montażowy SMT wspiera produkcję oświetlenia LED

| Prezentacje firmowe Artykuły

Diody LED o dużej mocy coraz częściej pojawiają się w układach elektronicznych. Aby ułatwić ich aplikowanie, Yamaha stworzyła automat M20 i-PULSE, który jest nie tylko uniwersalnym centrum montażowym SMT, ale idealnie spełnia funkcję określaną jako LED Placer.

Uniwersalny automat montażowy SMT wspiera produkcję oświetlenia LED

Urządzenie wyposażone jest w głowicę 4-krotną lub 6-krotną o wydajności montażowej do 23 tys. cph (wg IPC 9850) oraz szybką, bardzo dokładną kamerę MultiScan. Dzięki dużej prędkości przechwytywania obrazu proces kontroli komponentów jest skrócony do minimum. Wielką zaletą tego automatu jest możliwość montażu elementów powierzchniowych na obwodach drukowanych o wymiarach do 1800×510 mm. Rozwiązanie takie zostało wprowadzone między innymi z myślą o producentach oświetlenia ledowego, ale sprawdza się także przy produkcji dużych matryc świetlnych oraz informacyjnych.

Dla wykonania montażu dużych obwodów drukowanych, w których może wystąpić trudność nałożenia pasty lutowniczej metodą sitodruku, maszyna jest wyposażana w śrubową głowicę dyspensyjną. Jej praktyczna wydajność dla kleju to ok. 45 tys. kropek/h, a w przypadku pasty lutowniczej 35 tys. kropek/h. Automat można wyposażyć w trzy głowice dyspensyjne, umożliwiając jednoczesne nakładanie pasty i kleju.

Specjalnie do montażu diod LED w automacie M20 została wprowadzona funkcja LED - Pairing, umożliwiająca przyporządkowanie diodzie LED odpowiedniej wartości rezystora dla zapewnienia jednakowej barwy oraz jasności świecenia. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne przy montażu informacyjnych matryc diodowych, w których wszystkie diody LED muszą mieć taką samą jasność świecenia. Automat M20 jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla polskiego przedsiębiorcy. W rozsądnej cenie klient otrzymuje wysoką jakość i bardzo dużą uniwersalność.

RobTools SMT
www.robtools.pl

Zobacz również