Rittal TS 8 - najpopularniejszy na rynku system szaf sterowniczych

| Prezentacje firmowe Artykuły

W roku 1999 firma Rittal wprowadziła na rynek system przemysłowych szaf sterowniczych TS 8. To rozwiązanie szafy szeregowej do dzisiaj jest podstawą modułowego systemu "Rittal - The System“ i stało się światowym standardem technologii szaf sterowniczych w niemal wszystkich branżach. Po wyprodukowaniu 10 milionów egzemplarzy, TS 8 powszechnie uważa się za najpopularniejszy system szaf sterowniczych na świecie.

Rittal TS 8 - najpopularniejszy na rynku system szaf sterowniczych

Szafa sterownicza TS 8, której 10-milionowy egzemplarz wyprodukowano w tym roku, znajduje zastosowanie w 92% z 1005 branż na całym świecie i w ciągu 15 lat opanowała praktycznie wszystkie rynki przemysłowe. Do kluczowych branż należą: przemysł budowy maszyn, urządzeń sterowniczych i rozdzielczych, motoryzacja, energetyka, a także IT oraz telekomunikacja. Do ważnych obszarów zastosowań tego solidnego i popularnego systemu szaf należy także przemysł spożywczy i przetwórczy.

Na system ten postawiły znane firmy, m.in. niemiecki Siemens WKC, jeden z wiodących dostawców aparatury rozdzielczej i usług inżynieryjnych na europejskim rynku budowy maszyn, gdyż dzięki TS 8 jako platformie modułowego systemu Rittal oraz kompatybilnej technologii klimatyzacji i rozdziału mocy można spełniać różne wymagania klientów. Do najważniejszych czynników sukcesu TS 8 zalicza się dużą elastyczność i efektywność, wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa oraz dostępność na całym świecie.

Duża elastyczność i efektywność

Wysoka elastyczność, efektywność, jakość i bezpieczeństwo - to cechy, które sprawiły, że TS 8 stał się wiodącym produktem na całym świecie

Platforma modułowego systemu "Rittal - The System" umożliwia konstruowanie dopasowanych rozwiązań dla rozdzielni, automatyki przemysłowej, inteligentnych budynków oraz centrów danych dzięki optymalnemu współdziałaniu komponentów mechanicznych, klimatyzacji i rozdziału mocy. Klienci nie muszą więc używać różnych typów szaf do różnych zastosowań, lecz zawsze mogą korzystać z zalet jednolitej i uniwersalnej platformy systemowej oraz kompletu akcesoriów.

Dzięki prostocie i wysokiej standaryzacji w TS 8 prawie wszystko odbywa się intuicyjnie. Stale opracowywane są nowe produkty czy akcesoria, jak np. system cokołów Flex-Block do beznarzędziowego montażu. Poza tym znacznych oszczędności czasu i kosztów dostarczają konstruktorom urządzeń pomysłowe nowości, jak wsparcie pozycjonowania, możliwość montażu jednoosobowego, beznarzędziowe mocowanie zatrzaskowe, powiększona przestrzeń do szybkiej instalacji akcesoriów.

Oprócz idealnego zgrania dopasowanych komponentów klimatyzacji i rozdziału prądu, na bazie TS 8 możliwe jest także wykorzystanie synergii z innymi typami obudów Rittal. Używając jednolitego zestawu akcesoriów dla np. systemu szeregowego TS 8, szafy pojedynczej SE 8, szafy kompaktowej CM, szafy PC czy systemu TP TopPult, konstruktorzy urządzeń oszczędzają sporo czasu i pieniędzy.

Wysoka jakość i bezpieczeństwo

Wyprodukowany dotychczas w 10 milionach egzemplarzy TS 8 to najpopularniejszy system szaf sterowniczych na świecie

Unikalną pozycję TS 8 na rynku zapewnia także wysoka klasa ochrony przed korozją, jaka jest stosowana w przemyśle motoryzacyjnym. Trójetapowa obróbka powierzchni z nanoceramiczną obróbką wstępną, elektroforezowym gruntowaniem zanurzeniowym i powlekaniem proszkowym zapewnia optymalną ochronę powierzchni.

Wysokie standardy jakości i zadowolenie klientów na całym świecie gwarantuje własne, akredytowane laboratorium jakości w centrali firmy w Herborn. Bada się w nim jakość i bezpieczeństwo produktów według norm krajowych oraz międzynarodowych. Dzięki wszystkim najważniejszym aprobatom krajowym i międzynarodowym, szafy TS 8 są dostępne dla prawie wszystkich branż na całym świecie.

Ogólnoświatowa dostępność

Początkowo TS 8 były produkowane tylko w Niemczech. Teraz są wytwarzane także w czterech innych krajach: Anglii, Indiach, USA oraz Chinach i wraz z akcesoriami są one dostępne globalnie. 64 spółki-córki Rittal dbają o to by dotarły do klientów na całym świecie. Klienci cenią sobie natychmiastową dostępność w ok. 90 magazynach na świecie i potwierdzają, że jest to decydujący argument przy ponownym zakupie.

Poprzez uruchomienie nowego centrum globalnej dystrybucji w Haiger oraz nowego centrum dostaw w Korei (Incheon Songdo) Rittal podkreśla swoje zaangażowanie w poszerzanie działalności międzynarodowej oraz utrzymanie terminów dostaw i dostępności TS 8 na najwyższym poziomie na całym świecie.

Rittal Poland sp. z o.o.
www.rittal.pl