Eurocircuits - 25 lat w biznesie PCB

| Prezentacje firmowe PCB

Eurocircuits - belgijski producent obwodów drukowanych obecny na rynkach całej Europy, obchodzi swoje 25-lecie działalności.

Eurocircuits - 25 lat w biznesie PCB

Eurocircuits to specjalizowany producent obwodów drukowanych ukierunkowany na wytwarzanie prototypowych ilości i małych serii produkcyjnych. Celem firmy jest dostarczanie płytek drukowanych dla projektantów urządzeń elektronicznych w krótkim czasie i po konkurencyjnej cenie po to, aby prace projektowe były wykonane zawsze w terminie. Firma ma zakłady w Niemczech i na Węgrzech.

Firmę założyli Luc Smets i Dirk Stans (na zdjęciu) podczas rozmowy przy butelce piwa w pubie w belgijskim Mechelen, ale w ciągu tych lat Eurocircuits rozrósł się do przedsiębiorstwa o obrotach 20 mln euro i zatrudniającego ponad 300 osób. Firma obsługuje rocznie około 10 tysięcy klientów i realizuje około 100 tysięcy zamówień.

Aby upamiętnić wydarzenie, został wyryty okolicznościowy napis w kamieniu za pomocą obrabiarki CNC, która była w firmie wykorzystywana przez te lata i niedawno została wycofana z użytku. Eurocircuits otworzył też nowy budynek produkcyjny w zakładzie w węgierskim mieście Eger. Inwestycja szacowana jest na 4 mln euro i ma na celu zwiększenie potencjału produkcyjnego tego zakładu oraz poszerzenia palety świadczonych usług.

Zdaniem właścicieli największa siła firmy kryje się w kompetencjach pracowników oraz elastyczności przedsiębiorstwa od strony organizacyjnej. Zapewnieniu elastyczności służy opracowany w firmie pakiet oprogramowania narzędziowego optymalizującego projekty i zapewniającego redukcję kosztów, uniknięcie powtórek prototypowania i szybki proces wytwarzania.

Jest to szczególnie cenne w przypadku Eurocircuits, który przetwarza dużo zamówień każdego dnia i ma w ofercie wiele materiałów i technologii produkcji. Dzięki temu projektant ma u nas możliwość szybkiego sprawdzenia kosztów implementacji poszczególnych rozwiązań i materiałów bez konieczności porównywania ofert i wielu producentów na różnych stronach internetowych.

Jako uzupełnienie procesów produkcyjnych w zakresie PCB oferujemy montaż automatyczny dla prototypów z lutowaniem w piecu rozpływowym. Kluczowym elementem jest tutaj drukarka pasty lutowniczej eC-stencilmate, która nie wymaga kalibrowania osi i bazowania punktów referencyjnych i pracuje automatycznie. Jest to wydajne i precyzyjnie działające urządzenie, które zapewnia wysoką dokładność układania, dobrą powtarzalność i trwałość.

Od wielu lat Eurocircuits współpracuje z CadSoft, twórcą EAGLE CAD, oraz ma zintegrowane oprogramowanie Eagle z procesem produkcji.

Eurocircuits NV
www.eurocircuits.com

Zobacz również