Solitech - wiodący dostawca usług EMS/CEM

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Solitech jest przedsiębiorstwem produkcyjno-projektowym obecnym na rynku od 2003 roku. Głównym polem działalności było projektowanie elektroniki i tworzenie oprogramowania, z czasem oferta się poszerzyła o usługi produkcyjne i dzisiaj Solitech jest wyspecjalizowaną firmą usługową zapewniającą montaż elektroniki, dostawę obwodów drukowanych oraz usługi projektowania aplikacji.

Solitech - wiodący dostawca usług EMS/CEM

Naszymi klientami są firmy polskie i zagraniczne z obszaru motoryzacji, telekomunikacji, automatyki przemysłowej, elektroniki biomedycznej i innych. Na rynku wyróżniamy się jakością, terminowością, profesjonalizmem i zaangażowaniem. Aktualnie firmę tworzy ponad 20 osób, niemniej niedługo planowane jest zwiększenie zatrudnienia do 23-25 osób.

Jakość

Proces kontroli jakości w zakresie montażu elektronicznego jest oparty o normy akceptacji IPC-A-610E, natomiast w zakresie obwodów drukowanych o normy akceptacji IPC-A-600G. Każda partia produkcyjna przechodzi szczegółowe badania jakościowe m.in. za pomocą urządzenia AOI Viscom.

Park maszynowy

Solitech dysponuje dwiema profesjonalnymi liniami produkcyjnymi opartymi na maszynach montażowych takich jak: Siemens Siplace, sitodrukarki DEK, piece SMT - Wertheim, agregat do lutowania na fali Ersa. Park maszynowy jest stale rozbudowywany i Solitech inwestuje znaczne środki w potencjał firmy w tym zakresie i planuje zwiększenie skali realizowanej produkcji.

Na początku 2016 roku kupiony został automat Viscom S6055-2, a w marcu uruchomiono kontrolę AOI. Nowe maszyny poprawiają skuteczność kontroli optycznej oraz przynoszą znaczne obniżenia kosztów kontroli jakości. Jeszcze wcześniej kupiony został piec rozpływowy SMT Wertheim Quattro Peak 3.5 C N2, maszyna pick&place Siplace F5, dające zalążek drugiej linii SMT oraz destakery - rozładowarki i ładowarki płytek.

Wszystkie te zmiany poprawiły stopień zautomatyzowania produkcji, m.in. poprzez eliminację noszenia i dotykania płytek - od momentu załadowania pustych PCB na linię, do momentu zdjęcia z linii gotowego wyrobu z polutowanymi elementami SMD.

Obwody drukowane

Solitech jest dostawcą obwodów drukowanych 1-, 2- oraz wielowarstwowych. Podejmuje się wykonania najbardziej skomplikowanych obwodów o dowolnych parametrach technologicznych (np. z przelotkami ślepymi lub zagrzebanymi, albo z kontrolowaną impedancją) i w dowolnej ilości. Sprzedawane płytki są wolne od wad materiałowych (gwarancja 24 miesiące).

Usługi projektowania

Oprócz usług montażu i płytek Solitech zajmuje się zakupem komponentów, programowaniem, testowaniem i szeroko rozumianym projektowaniem elektroniki. Pracujemy również nad własnymi produktami, których wdrożenie do sprzedaży planujemy jeszcze w tym roku. Zajmujemy się też montażem mechanicznym, indywidualizacją obudów (frezowaniem), dzięki czemu paleta usług jest kompleksowa.

Solitech
www.solitech.pl

Zobacz również