Hatron, czyli jakość i zaawansowane technologie

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Hatron jest producentem obwodów drukowanych specjalizującym się w średnich seriach produkcyjnych płytek dwustronnych i 4-warstwowych.

Hatron, czyli jakość i zaawansowane technologie

Hatron cały czas się rozwija i stale inwestuje w park maszynowy, który składa się w większości ze sterowanych numerycznie, bardzo precyzyjnych i wydajnych maszyn, dzięki którym proces produkcyjny jest w niemal w stu procentach zautomatyzowany. Przykładem mogą tu być: zaawansowane technologicznie wiertarki Schmoll i Lenz, w pełni automatyczna rycarka firmy Lohr & Herman, automat do naświetlania mozaiki ścieżek firmy Bacher czy też nowoczesna trawiarka alkaliczna firmy Höllmüller.

Do produkcji obwodów drukowanych używane są materiały od najlepszych na świecie producentów, takich jak: Isola, Nan Ya, Kingboard, Du Pont, Atotech czy Peters. Bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na finalny produkt jest kontrola międzyoperacyjna i końcowa wyrobu. Dla zapewnienia stuprocentowej sprawności naszych obwodów wykorzystywane są testery elektryczne i optyczne firmy Mania.

Ciągłe nakłady finansowe na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji naszej kadry owocują fachowym przygotowaniem i coraz bogatszym doświadczeniem w produkcji obwodów drukowanych. Młoda, wykazująca się dużą innowacyjnością i energią załoga zapewnia stały rozwój. Aby zagwarantować możliwie najwyższą jakość naszych wyrobów i usług, wdrożyliśmy system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2008.

Produkowane płytki zostały przebadane przez Underwriters Laboratories i zakwalifikowane do klasy niepalności 94V-0 pod numerem katalogowym E219708. Oferowane produkty są w pełni zgodne z dyrektywą unijną RoHS oraz spełniają wymagania norm serii IPC.

Obwody wielowarstwowe

Jako pierwsza firma w Polsce Hatron zaczął produkować obwody wielowarstwowe, które znajdują się w ofercie po dzień dzisiejszy. Dla tego typu obwodów zarówno zlecenia prototypowe, jak i serie produkcyjne są oferowane w konkurencyjnych na rynku cenach oraz terminach realizacji. Płytki wielowarstwowe są wykorzystywane przez producentów elektroniki coraz liczniej, zwłaszcza te 4- i 6-warstwowe, a zapotrzebowanie z każdym rokiem rośnie.

Oprócz obwodów wielowarstwowych produkowane są płytki jednostronne, także na podłożu aluminiowym oraz dwustronne z metalizacją otworów. Firma oferuje bezołowiowe pokrycia płytek cyną lub złotem, wykonuje ślepe i zagrzebane przelotki. Dodatkowo ofertę uzupełniają obwody giętkie i sztywno-giętkie dostarczane przez kooperanta.

Dzięki wypracowanym przez lata kontaktom z czołowymi krajowymi firmami zajmującymi się montażem elektronicznym Hatron może zaproponować kompleksową obsługę zleceń, dostarczając kompletne pakiety w bardzo atrakcyjnych cenach.

Wsparcie techniczne

Pomoc techniczna zawsze była i będzie atutem Hatronu, a za wsparcie, które świadczymy, klienci firmę cenią i szanują. Zanim płytka zostanie wyprodukowana, projekt jest wnikliwie przeglądany pod kątem zgodności projektu z wymogami procesu technologicznego, regułami projektowania i dobrą praktyką. W przypadku problemów pracownicy kontaktują się z projektantami i proszą ich o zmiany lub poprawki, bo dopasowanie do technologii ma spory wpływ na koszty i poziom braków.

Nowa siedziba

Jedną z ważniejszych inwestycji realizowanych przez Hatrona w ostatnich miesiącach jest budowa nowej siedziby o powierzchni 1100 m² plus 300 m² dla potrzeb biura. Nowoczesna hala produkcyjna w podkrakowskiej Modlniczce będzie się łączyła z większą modernizacją parku maszynowego po to, aby zaproponować klientom produkty jeszcze lepszej jakości, szybciej i zawsze na czas.

Hatron S.C. W.P.P.H.U.
www.hatron.com