Velocity Electronics - jakość na najwyższym poziomie

| Prezentacje firmowe Artykuły

Velocity Electronics to dystrybutor podzespołów elektronicznych, który od stycznia 2015 roku w szybkim tempie staje się znaczącym dostawcą elementów dla europejskich producentów urządzeń elektronicznych i rozszerza działalność na kolejne rynki zagraniczne. Bazując na siedemnastoletnim doświadczeniu, Velocity ustanowił też standard w zakresie jakości produktów i obsługi klienta, jakim firma wyróżnia się na rynku.

Velocity Electronics - jakość na najwyższym poziomie

Zdaniem prezesa firmy, Jespera Romella, system zapewnienia jakości firmy Velocity szybko zyskał uznanie wielu klientów z rejonów Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji, co pozwala teraz z nadzieją zaproponować usługi dostaw dla producentów z Europy. Został on certyfikowany na zgodność z normami AS6081 i AS9120, a więc najbardziej wyśrubowanymi poziomami zapewnienia jakości w przemyśle, także pod kątem zapewnienia dostaw na czas.

Proces wyboru dostawców firmy Velocity oparty jest na systemie oceny dostawców, który aktualizowany jest na bieżąco. System ten automatycznie ocenia każdego dostawcę według czterech kluczowych kryteriów. Wszystkie kryteria oparte są na rzeczywistych danych i nie podlegają żadnym ludzkim preferencjom czy uprzedzeniom.

Przykładowo, podczas inspekcji dostawy każda niezgodność powoduje automatyczne obniżenie notowań danego dostawcy proporcjonalnie do wagi uchybienia, np. wskaźnik oceny dostawcy zostanie bardziej obniżony, jeżeli dostarczy uszkodzony produkt, niż gdyby dostarczył go za dużo.

Wielowymiarowa inspekcja

Proces inspekcji firmy Velocity jest powszechnie uznawany za standard w tej branży. Obejmuje on szeroki wachlarz technik inspekcji, w tym mikroskopy, rentgen (X-Ray) oraz XRF (X-ray fluorescence), dekapsulację, testy remarking i resurfacing, LCR, SEM (skanowanie mikroskopem elektronowym), czy test lutowności (solderability testing), które wykonywane są w siedzibie firmy przez inspektorów oraz menagerów ds. jakości, certyfikowanych zgodnie ze standardem IDEA-ICE-3000.

Niekwestionowanym ekspertem w tej dziedzinie jest Jason Jowers - dyrektor ds. jakości oraz dyrektor operacyjny, który na pokładzie Velocity jest od 2001 roku. Od 2009 roku jest członkiem zarządu IDEA, zasiada też w komitecie normalizującym SAE AS6081, wyznaczającym standardy w zakresie unikania, wykrywania, ograniczania i zarządzania podrobionymi częściami elektronicznymi. Prowadził on również prezentacje na temat jakości podczas licznych konferencji, w tym w tegorocznych TEC Munich, TEC Gothenburg oraz Symposium on Counterfeit Parts and Materials - CALCE/SMTA.

Usługi dystrybucyjne

Velocity jest w stanie zapewnić swoim klientom najwyższej jakości poziom obsługi oraz wysoką kulturę i etykę biznesu. Firma zawsze była znana z budowania długoterminowych relacji z klientami, identyfikując specyficzne potrzeby swoich klientów oraz opracowując indywidualne rozwiązania, aby sprostać tym potrzebom.

Biura Velocity zlokalizowane są w Holandii, Szwecji, Francji, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i w Szwajcarii (planowane jest również powołanie oddziału w Niemczech w 2016 roku), a więc blisko europejskich klientów. W połączeniu z centrami kontroli i dystrybucji w Singapurze, USA i Holandii oraz dwunastoma innymi biurami, zlokalizowanymi w Ameryce Północnej i Południowej, Velocity tworzy sprawną sieć logistyczną, pozwalającą znaleźć i dostarczyć towar z i do wielu różnych regionów świata.

Velocity wspópracuje z klientami z przemysłu lotniczego, obronnego, medycznego, naft owego i gazowego oraz z branży przemysłowej, dostarczając swoim klientom usługi zarządzania zapasami, dostaw komponentów przestarzałych (obsolete) i trudnodostępnych, cost saving, zakupu części End Of Life/Last Time Buy czy inspekcji części, które klient zakupił u innego dostawcy. W planach firmy na 2016 rok jest akredytacja ISO 17020 laboratorium w Amsterdamie oraz dalsze rozszerzenie oferty usług inspekcyjnych w centrum logistycznym w Amsterdamie.

Velocity Electronics
www.velocityelec.com