System technologiczny CAM350

| Prezentacje firmowe

DownStream Technologies od ponad 30 lat jest producentem narzędzi typu PCB Post-Processing. Firma jest prekursorem i twórcą profesjonalnej inżynierii CAD/CAM przeznaczonej dla zaawansowanej automatyzacji i weryfikacji procesów związanych z technologią obwodów drukowanych na etapie projektowania PCB oraz przygotowania projektu do produkcji. Jest również inicjatorem rewolucyjnego podejścia do tworzenia kompletnej dokumentacji PCB z pominięciem systemu CAD PCB. Uwzględniając ogólną liczbę sprzedanych licencji - jest jednym z liderów wśród producentów oprogramowania CAD/CAM dla branży technologicznej PCB.

System technologiczny CAM350

Rodziny narzędzi CAM350 i Blue-Print-PCB przeznaczone są analizy i weryfikacji płytek drukowanych pod kątem DFM - Design For Manufacturing. Zapewniają kompleksowe testowanie (także w trybie on-line) projektów PCB pod kątem całej gamy uwarunkowań technologicznych, związanych również z ich finalną produkcją.

Ponadto umożliwiają błyskawiczne tworzenie kompletnej dokumentacji z zakończonych projektów PCB. To z kolei przekłada się, na ograniczeniu popełnianych błędów, a przez to na redukcję kosztów wykonywanych finalnie projektów, prototypów, a także podczas cyklu produkcyjnego kompletnych urządzeń.

CAM350 Flow

Rys. 1. CAM350 to zestaw programów do zaawansowanej analizy, weryfikacji projektów PCB, a także optymalizacji plików produkcyjnych

CAM350 używany przez konstruktorów elektroników oraz producentów obwodów drukowanych do zaawansowanej analizy, weryfikacji projektów PCB, a także optymalizacji plików produkcyjnych. Program ten jest specjalizowanym narzędziem CAM integrującym końcowe poczynania konstruktorów, projektantów PCB z technologami, aby docelowo wygenerować odpowiednie pliki produkcyjne (dotyczy także operacji panelizacji), które nie będą stwarzały problemów w ich dalszym przetwarzaniu.

Jest on także bardzo często używany przez projektantów PCB, a także technologów zaangażowanych w analizę i weryfikację (modyfikacja) plików produkcyjnych przed ich finalnym wykorzystaniem.

CAM350 umożliwia szczegółową analizę, weryfikację i optymalizację realizowanych oraz zakończonych projektów PCB. Przyczynia się do modyfikacji plików produkcyjnych z uwzględnieniem uwarunkowań technologicznych producenta obwodów drukowanych, a także do aproksymacji kosztów produkcji.

Podstawowa konfiguracja CAM350 ma zastosowanie do określenia poprawności i ewentualnie modyfikacji plików produkcyjnych zdefiniowanych przez systemy CAD PCB, a także optymalne dostosowanie ich dla producentów obwodów drukowanych. Program ma rozbudowane funkcje informacyjne, zaawansowane polecenia do edycji, modyfikacji i optymalizacji plików typu Gerber oraz NC (Basic NC Edit), które z powodzeniem mogą być wykorzystane przez działy konstrukcyjne oraz technologiczne (fotoplotery) zintegrowane bezpośrednio z producentem obwodów drukowanych.

Jest to realizowane dzięki temu, że nazwa CAM350 łączy pakiet wielu programów i modułów różniących się możliwościami i funkcjonalnością. Pozwala to poprzez wybór odpowiedniej licencji na dopasowanie się do wymagań i potrzeb firmy. Przykładowe moduły rozszerzające to np.:

  • Streams RC/DFF - Design for Fabrications - pozwalający na definiowanie zaawansowanych reguł projektowych DFF (Design for Fabrication) i DRC Rules, analizy dla technologii BGA oraz Wire Bond, analizy i korekty plików produkcyjnych z uwzględnieniem założeń DFF. Jednym z narzędzi DFF są np. polecenia typu Acid Traps czy też Slivers. Pierwsza z nich, to w pełni zautomatyzowany proces analizy poszczególnych warstw logicznych projektu PCB lub zbiorów w formacie Gerbera pod kątem występowania niepożądanych podtrawień - program analizuje (testuje) możliwy przypadek i dokonuje ewentualnie korekty projektu. Polecenia typu "Slivers" służą w głównej mierze do analizy poprawności wykonania soldermaski;
  • Advanced Design Analyzer Prof - pozwala na szczegółowe analizy plików produkcyjnych oraz raporty do wstępnego określania kosztorysów dla producentów PCB, także kwalifikację projektów;
  • Panel Editor - zapewnia operacje panelizacji, w tym tworzenie szablonów panelowych i bloków, fiducials, wspomaganie procesów technologicznych dla projektów wielowarstwowych;
  • Advanced NC Editor - obsługujący zaawansowane operacje dla poleceń typu NC Drill & Mill Data.

W zależności od potrzeb do każdego zestawu CAM350 można dodać różne filtry importowe integrujące CAM z systemami CAD PCB. Z kolei interfejs eksportowy umożliwia przesłanie ewentualnie zmodyfikowanego projektu, ponownie do projektanta PCB w celu jego akceptacji po dokonaniu stosownych modyfikacji.

BluePrint-PCB Flow

Rys. 2. BluePrint-PCB to innowacyjne narzędzie przeznaczone do profesjonalnego tworzenia kompletnej dokumentacji z finalnego projektu PCB

BluePrint-PCB - to innowacyjne narzędzie przeznaczone do profesjonalnego tworzenia kompletnej dokumentacji z zakończonego projektu PCB. Klient wykorzystując do swoich zastosowań BluePrint-PCB, ma pewność, że jest to gwarancja zapewnienia bardzo dużych oszczędności czasowych przy tworzeniu wszechstronnej dokumentacji, aniżeli korzystanie z tradycyjnych standardowych narzędzi będących na wyposażeniu CAD PCB.

Jest to także to pierwszy dostępny na rynku EDA niezależny produkt CAD/CAM przeznaczony, zarówno dla projektantów PCB, mniejszych i większych biur konstrukcyjnych i producentów.

System umożliwia tworzenie finalnej dokumentacji projektu PCB z pominięciem systemu CAD PCB w czasie o 60-80% krótszym, aniżeli stosowanie dotychczasowych standardowych rozwiązań. Przyczyniają się do tego rozbudowane interfejsy do systemów EDA PCB, m.in. PADS, Xpedition, BoardStation, Allegro, OrCAD PCB, Zuken, Altium Designer, technologiczne: Gerber RS274X, ODB++, DXF oraz PDF a nawet multimedialne i graficzne: AVI, WAV, BMP, JPEG, TIF oraz GIF - można je wykorzystać np. do wizualizacji montażu kompletnego urządzenia, czy też wybranego pakietu PCB. Program pozwala na błyskawiczne zobrazowanie utworzonej dokumentacji w postaci pliku html i współpracuje z bazą danych Part List CSV/ODBC.

BluePrint-PCB z założenia współpracuje z CAM350 tworząc niezwykle skuteczny i zaawansowany zestaw narzędzi CAD/CAM, praktycznie o nieograniczonych możliwościach. Użytkownicy mogą importować dane z CAM350 wykorzystując interfejs ODB++ I/O, DXF I/O lub ewentualnie przyjąć, jako punkt odniesienie format Gerbera.

Cadrex
www.cadrex.com.pl

Zobacz również