Automat pick&place w produkcji oświetlenia ledowego

| Prezentacje firmowe

Firma Yamaha stworzyła automat i-PULSE M20, który jest nie tylko uniwersalnym centrum montażowym SMT, ale idealnie spełnia funkcję określaną jako LED Placer i nadaje się do produkcji aplikacji oświetlenia ledowego.

Automat pick&place w produkcji oświetlenia ledowego

Urządzenie wyposażone jest w głowicę 4-krotną lub 6-krotną o wydajności montażowej do 23 tys. cph (wg IPC 9850) oraz szybką, bardzo dokładną kamerę MultiScan. Dzięki dużej prędkości przechwytywania obrazu proces kontroli komponentów jest skrócony do minimum. Najważniejszą zaletą urządzenia jest obsługa obwodów drukowanych o wymiarach do 1800×510 mm. Rozwiązanie takie zostało wprowadzone między innymi z myślą o producentach oświetlenia ledowego, ale sprawdza się także przy produkcji dużych matryc świetlnych oraz informacyjnych.

Dla wykonania montażu dużych obwodów drukowanych, w których może wystąpić trudność nałożenia pasty lutowniczej metodą sitodruku, maszyna jest wyposażana w śrubową głowicę dyspensyjną. Jej praktyczna wydajność dla kleju to ok. 45 tys. kropek/ h, a w przypadku pasty lutowniczej 35 tys. kropek/h. Automat można wyposażyć w trzy głowice dyspensyjne, umożliwiając jednoczesne nakładanie pasty i kleju.

Do montażu diod LED w automacie M20 została wprowadzona funkcja LED Pairing, umożliwiająca przyporządkowanie diodzie LED odpowiedniej wartości rezystora dla zapewnienia jednakowej barwy oraz jasności świecenia. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne przy montażu informacyjnych matryc diodowych, w których wszystkie diody LED muszą mieć taką samą jasność świecenia.

Automat M20 jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla polskiego przedsiębiorcy. W rozsądnej cenie klient otrzymuje wysoką jakość i bardzo dużą uniwersalność.

Robtools SMT Sp. z o.o.
www.robtools.pl