Innowacyjne zasilacze buforowe firmy J. Schneider

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma J. Schneider wprowadziła na rynek innowacyjną serię zasilaczy buforowych C-TEC. Jednostki te służą do podtrzymania zasilania DC w przypadku awarii sieci energetycznej. Innowacyjność produktu polega na zastosowaniu jako zasobnika energii superkondensatorów zamiast tradycyjnych akumulatorów.

Innowacyjne zasilacze buforowe firmy J. Schneider

Rozwiązanie wykorzystujące superkondensatory ma wiele zalet. Uwagę zwraca od razu szeroki zakres temperatury pracy (od -40 do +60°C) bez wpływu na pojemność i żywotność zasobnika energii, co deklasuje tradycyjne zasilacze buforowe i znacznie rozszerza spektrum aplikacji. Żywotność sięgająca kilkudziesięciu lat i całkowita bezobsługowość znacznie zmniejszają koszty obsługi i eliminują konieczność wymiany akumulatorów. Czas pełnego ładowania superkondensatorów, które ukryte są w obudowie zasilacza, to maksymalnie kilkadziesiąt sekund.

Niemniej C-TEC zapewnia podtrzymanie zasilania przez krótki czas od kilku sekund do kilkunastu minut. Może być zasilany z sieci AC (115-230 V) lub napięciem stałym 12 albo 24 V. Jest też model zasilany z sieci trójfazowej 3×400 V. Dostępne są wersje z wyjściami 12 i 24 V. Maksymalne prądy wyjściowe to zależnie od modelu od 3 do 20 A. W celu zwiększenia mocy maksymalnej istnieje możliwość pracy równoległej. Dodatkowo dostępne są zewnętrzne moduły superkondensatorowe, które przedłużają czas podtrzymania zasilania. Zasilacze C-TEC przystosowane są do montażu na szynę DIN.

Wersje tradycyjne

Gdy konieczne jest zapewnienie dłuższych czasów podtrzymania zasilania, w ofercie J. Schneider są też tradycyjne zasilacze buforowe wymagające podłączenia zewnętrznych akumulatorów oznaczone jako seria AKKU-Tec. Akumulatory mogą być "wolno stojące", ale dostępne są również 24 V moduły akumulatorowe 1,2, 2,2, 7 oraz 12 Ah zamknięte w jednej obudowie do montażu na szynę DIN lub do płyty montażowej. Moduły wyposażone są w kwasowo-ołowiowe akumulatory VRLA wykonane w technologii AGM.

Jest to popularna technologia szczelnych akumulatorów o dużej wydajności prądowej umożliwiająca pracę w dowolnym położeniu bez ryzyka rozlania elektrolitu. Zasilacze AKKU-Tec występują w wersjach 24 V o prądach wyjściowych od 2 do 40 A. Zasilane są z sieci AC (istnieją również wersje zasilane trójfazowo oraz zasilane z DC).

Dostępne są także wersje z napięciem wyjściowym 12 i 48 V. Wszystkie parametry pracy zasilaczy konfigurowane są za pośrednictwem darmowej aplikacji. Istnieje również soft ware wymuszający zamknięcie systemu w przypadku, gdy zasilacze współpracują z komputerami i następuje awaria sieci. Część z oferowanych produktów ma certyfikat VdS.

Dacpol Sp. z o.o.
www.dacpol.eu

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie