Nowość na rynku urządzeń produkcyjnych - sitodrukarka z technologią JET

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Współczesny świat zmierza ku zmaksymalizowaniu wydajności procesu produkcji przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Aby spełnić tak wysoko stawiane wymagania konieczne jest posługiwanie się sprzętem dającym możliwość stabilnej i ciągłej pracy na najwyższym poziomie.

Nowość na rynku urządzeń produkcyjnych - sitodrukarka z technologią JET

Firma EKRA od wielu lat jest liderem technologii nadruku szablonowego w produkcji elektronicznej. Jej innowacyjne systemy drukowania zapewniają wysoką jakość oraz efektywność procesu. Przykładem urządzenia o takich cechach może być Ekra X5 Professional, jedna z najlepszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie sitodrukarek na rynku. Cechuje ją wysoka funkcjonalność i jakość oraz możliwość obsługi najmniejszych komponentów (03015), a więc działania z precyzją nadruku powtarzalności ±20 μm @ 6 Sigma.

W konstrukcji urządzenia wykorzystano najnowsze rozwiązania technologiczne, m.in. serwomotor z odczytem linearnym, co pozwala uzyskać bardzo dużą dokładność pozycjonowania głowicy.

Wielkie możliwości jednego urządzenia

Sitodrukarka Ekra X5 Professional to obecnie jedyna drukarka na rynku oferująca opcję dodatkowego nadruku pasty lutowniczej i kleju za pomocą głowicy z technologią JET. W zależności od zastosowania, małe ilości materiału mogą być nanoszone po procesie zadruku sitem. Z kolei opatentowany system pozycjonowania EVA (Ekra Vision Alignment) pozwala na bezpieczną detekcję punktów referencyjnych na powierzchniach o niskim kontraście.

Zniwelowano dzięki temu problem z kolorem płytek drukowanych. Opcjonalnie dostępny jest ponadto system automatycznej inspekcji 2½ D (Post Print Inspection) umożliwiający weryfikację po zadruku pasty bądź kleju. Kolejna funkcja to iROCS - oscylacyjny, programowalny, automatyczny system czyszczenia szablonu zapewniający wysoką skuteczność za każdym razem, kiedy cykl czyszczenia jest konieczny.

Przyjazna dla operatora

Oprogramowanie sterujące pracą sitodrukarki ma przyjazny interfejs użytkownika Simplex, który pozwala na szybką i łatwą kontrolę nad urządzeniem. Interfejs obsługiwany jest za pomocą gestów poprzez ekran dotykowy, co daje możliwość bezpośredniego wyboru funkcji urządzenia.

Usprawniona ergonomia i prostota interfejsu Simplex minimalizuje czas potrzebny do przeszkolenia operatora i ułatwia proces obsługi sitodrukarki. Godnym uwagi jest też Live View, czyli podgląd na żywo całego obszaru dając wsparcie operatorowi podczas programowania.

Podsumowanie

Innowacyjne rozwiązania firmy Ekra umożliwiają klientom pozostać o jeden krok przed nieustannie zmieniającym się i konkurencyjnym środowiskiem nowych technologii. Każda opcja zaprojektowana jest pod kątem znaczącego wzrostu wydajności i jakości co ostatecznie przekłada się na obniżkę kosztów produkcji.

Scanditron Sp. z.o.o.
www.scanditron.pl

Zobacz również