Mechatronika - uznany producent sprzętu do SMT

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Urządzenia technologiczne: automaty do montażu powierzchniowego, półautomaty do montażu SMT, podajniki elementów do automatów montażowych, sitodrukarki past i klejów, dozowniki past i klejów, piece i roboty lutownicze.

Mechatronika - uznany producent sprzętu do SMT

Najnowszym urządzeniem w ofercie firmy jest robot lutowniczy MSR 400. Jest to uniwersalne urządzenie do lutowania podzespołów THT na płytkach obwodów drukowanych. Urządzenie wyróżnia nowoczesna konstrukcja mechaniczna, wbudowany system sterowania zespołem głowicy lutującej, umożliwiający automatyczną detekcję położenia górnej powierzchni płytki PCB, system wizyjny umożliwiający precyzyjne określenie położenia płytki w polu roboczym urządzenia oraz przyjazny system operatorski oparty na platformie LINUX. Proste programowanie metodą Teach-In lub bezpośredni transfer plików GERBER z programów CAD zapewniają bardzo szybkie przygotowanie programu technologicznego. Robot MSR 400 polecany jest do działów R&D oraz linii mało- i średnioseryjnych.

Najnowocześniejszym urządzeniem P&P w ofercie firmy jest automat montażowy MX80. W automacie tym zastosowano optyczny system wizyjnego centrowania podzespołów "w locie" (fly centring), nowoczesne napędy AC servo, niezawodny system sterowania, intuicyjny interface HMI zapewniający bardzo krótki czas przygotowania programu technologicznego (bezpośredni import danych z CAD, efektywne programowanie w trybie Teach-In).

MX80 podobnie jak pozostałe modele M10V i MX70 ma unikalną możliwość automatycznego pobierania i centrowania komponentów umieszczonych luzem w pojemnikach typu tacka (bulk feeder). Każdy podzespół w pierwszym kroku poszukiwany jest w pojemniku (lokalizowany w sposób wizyjny), następnie jego położenie na ssawce jest określane metodą wizyjną, po czym element układany jest na PCB w zadanym położeniu. Liczba pojemników z podzespołami luzem jest praktycznie nieograniczona.

Firma Mechatronika została założona w 1989 roku. Od początku swojego istnienia specjalizuje się w produkcji urządzeń do montażu powierzchniowego podzespołów SMD. Swój pierwszy automat montażowy Pick & Place firma dostarczyła już w 1990 roku. Od momentu powstania ambicją firmy była produkcja wysokiej jakości urządzeń technologicznych wykonywanych zgodnie z najwyższymi standardami światowymi oraz zapewnienie dla nich najkorzystniejszej relacji ceny do jakości i wydajności. Starania te bardzo szybko znalazły odzwierciedlenie w ogromnym zainteresowaniu klientów. Ponad 1000 polskich i zagranicznych firm oparło swoją produkcję na kompletnych liniach lub wybranych urządzeniach produkcji Mechatroniki.

Urządzenia Mechatroniki, jedynego polskiego producenta sprzętu do automatycznego montażu w technologii SMT, systematycznie prezentowane są na najważniejszych europejskich targach urządzeń technologicznych dla przemysłu elektronicznego: Productronica w Monachium, SMT Messe w Norymberdze, Nepcon w Birmingham, Bias w Mediolanie, Matelec w Madrycie i innych.

Mechatronika Sp. j.
www.mechatronika.com.pl