GL Spectis 1.0 T Flicker do pomiaru tętnienia

| Prezentacje firmowe Pomiary

Projektanci i producenci oświetlenia LED w swojej codziennej pracy dążą do poprawy jakości światła, jego parametrów i bezpieczeństwa. Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest kontrola produktów oświetleniowych, wymaga się wiarygodnych danych pomiarowych. Wprowadzane na rynek towary muszą odpowiadać europejskim standardom. Na te i wiele innych potrzeb odpowiada nowe rozwiązanie GL Optic.

GL Spectis 1.0 T Flicker do pomiaru tętnienia

GL SPECTIS 1.0 T Flicker to najnowsze urządzenie polskiej firmy GL Optic, która w podpoznańskim Puszczykowie projektuje i produkuje precyzyjne urządzenia pomiarowe. Produkty GL Optic są używane przez wiele firm z branży oświetleniowej, elektrycznej, samochodowej, są to m.in. Philips, Osram, Zumtobel, Wojnarowscy, Lars, Lena Lighting, Nvidia, ON Semi, Whirlpool, Daimler, Volvo, a także Politechniki: Warszawska, Białostocka, Poznańska oraz CIOP.

Nie dość, że smart...

GL SPECTIS 1.0 T Flicker to kolejny przyrząd z rodziny "smart spektrometrów". Łączy pomiar tętnienia światła ze spektralną analizą światła. Korzystanie z urządzenia jest niezwykle proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej, ani optycznej. Jeden przycisk uruchamia pomiar, prezentując kluczowe dane: natężenie oświetlenia; wskaźnik oddawania barw zgodny z CIE, CRI, a także TM-30, temperaturę barwową, CCT, współrzędne barwy zgodnie z CIE 1931 i CIE 1964.

Po wybraniu funkcji "Flicker" i ponownym naciśnięciu przycisku pomiaru, spektrometr natychmiast ukazuje dane tętnienia światła, tj. częstotliwość, flicker percent, flicker index i VSM (Stroboscopic Visibility Measure). Urządzenie ma wygodny dotykowy ekran, intuicyjny system operacyjny Android, automatyczne zapisywanie danych pomiarowych na karcie SD, przesyłanie danych kablem USB na PC oraz funkcję ładowania przez USB.

"Smart" to jeszcze coś więcej. Spektrometry GL Optic zaprojektowano tak, aby można było je rozbudowywać w większe systemy pomiarowe. Na przykład, jeśli użytkownik ma potrzebę pomiaru strumienia świetlnego (lumenów), do danego spektrometru może dokupić przystawkę w postaci kuli całkującej. GL Optic w ofercie ma kule o średnicy od 48 mm (do pojedynczych LED) aż do 2 m.

Podobnie jest z pomiarem luminancji płaskich ekranów (LCD, LED, OLED) - do takich zastosowań proponujemy różne sondy. Warto tu dodać, że GL Optic był pierwszym producentem spektrometrów na świecie, który wprowadził funkcję automatycznego rozpoznawania przyłączonej przystawki. Spektrometr GL SPECTIS 1.0 T. Flicker ma unikalny mechanizm, pozwalający na rozpoznanie dołączonej sondy optycznej lub kuli całkującej. Przyrząd sam automatycznie dobiera właściwy plik kalibracyjny, co wyklucza możliwość popełnienia błędu pomiarowego związanego z wymianą przystawki.

...to jeszcze szybki...

Dla każdego producenta, projektanta czy instalatora kluczową kwestią jest szybkość pomiarów. W GL SPECTIS 1.0 T. Flicker zastosowano zaawansowaną elektronikę oraz szybką fotodiodę, dzięki temu precyzyjne dane pomiarowe wyświetlają się na ekranie w kilka chwil.

Odwiedź nas na Targach Światło - stoisko C28. Będą tam prowadzone szkolenia pod hasłem: "Nowe miary jakości oświetlenia". Dodatkowo tematowi nowych miar (color fidelity Index, fotobiologiczne bezpieczeństwo, stroboscopic visibility measure, equivalent melanopic lux i innych) zostanie poświęcony wykład oraz panel dyskusyjny z ekspertami z branży i z naukowcami.

...i precyzyjny

Wielu klientów decyduje się na zakup produktów GL Optic właśnie ze względu na ich precyzję. Miło nam się podzielić informacją, że Philips był jednym z tych, którzy testując SPECTIS 1.0 T. Flicker w ramach grupy roboczej pracującej nad pomiarem tętnień światła, docenili nas za laboratoryjną dokładność.

GL Optic dba o rzetelność pomiarową w dwojaki sposób. Z Jednej strony jest to głowica z korekcją kątową do natężenia klasy B (która na życzenie może być zastąpiona klasą A). Z drugiej strony to laboratoryjna kalibracja (wzorcowanie). Każdy spektrometr przed dostawą jest skalibrowany, przez co umożliwia dokonywanie dokładnych pomiarów różnych wartości bezwzględnych, takich jak luks, kandela czy lumen równolegle z wartościami radiometrycznymi.

GL Optic
www.gloptic.com

Zobacz również