Szeroki wybór radiatorów firmy Mecc.Al w ofercie MCC

| Prezentacje firmowe Artykuły

Założona w 1996 roku włoska firma Mecc.Al jest jedną z siedmiu spółek należących do Profilglass, największej włoskiej grupy przemysłowej, działającej w branży wyrobów z aluminium. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji radiatorów i systemów chłodzenia dla przemysłu elektronicznego.

Szeroki wybór radiatorów firmy Mecc.Al w ofercie MCC

Mecc.Al wykorzystuje najnowocześniejsze technologie projektowania i produkcji oraz najnowszej generacji maszyny CNC. Wieloletnie doświadczenia i bogate know-how firmy pozwalają na zaoferowanie klientom szerokiej gamy najwyższej jakości i wydajności radiatorów chłodzonych powietrzem lub cieczą oraz klipsów mocujących. Produkty Mecc.Al stosowane są w m.in. w zasilaczach UPS, telekomunikacji, energoelektronice, przemyśle energii odnawialnych, aplikacjach kolejowych czy motoryzacji.

Wykorzystując najnowocześniejsze technologie, zaawansowany park maszynowy oraz wielkopowierzchniowy magazyn umożliwiający przechowywanie standardowych profili, płyt z różnych stopów i rurek w różnych konfiguracjach, Mecc.Al jest w stanie zapewniać klientom małe i duże ilości produktów o najwyższej jakości i przy terminowości dostaw. Producent zapewnia też szybką realizację wersji na zamówienie.

Kontrola jakości jest wspierana przez zastosowanie precyzyjnych urządzeń, w tym maszyn pomiarowych 3D. Mocną stroną firmy Mecc.Al były zawsze innowacje i badania nad nowymi rozwiązaniami technicznymi pozwalającymi spełnić wymagania pojawiających się na rynku, coraz bardziej zaawansowanych i złożonych aplikacji. W ofercie firmy znaleźć można unikalne rozwiązania, jak np. wprowadzone w ostatnim czasie produkty w technologiach Profilmecc, ProfillmeccPlus czy Fusion.

Przegląd oferty radiatorów chłodzonych powietrzem

Profile wytłaczane - powszechnie stosowane w układach energoelektronicznych o naturalnej i wymuszonej konwekcji, które mogą być łączone za pomocą spawania w celu odprowadzania ciepła z szerszych powierzchni.

System Klips składający się z radiatorów o specjalnej konstrukcji oraz klipsów zaciskowych, stosowany najczęściej do elementów w obudowach TO-220, TO-247.

Radiatory wysokowydajne - produkowane poprzez mechaniczny montaż specjalnych żeber na podstawie radiatora zapewniający dużą elastyczność wymiarową. Specjalny kształt oraz optymalna liczba i rozmieszczenie pojedynczych żeber zapewniają wysoką efektywność rozpraszania ciepła wymaganą w systemach energoelektronicznych z konwekcją wymuszoną.

Radiatory klejone - produkowane przez przymocowanie żeber do podstawy przy użyciu żywicy epoksydowej o dużej przewodności cieplnej. Jest to linia produktów zaprojektowana do zastosowań z wymuszonym obiegiem powietrza, o wysokiej sprawności termicznej przy zachowaniu dużej elastyczności wymiarowej. Nie wymaga narzędzi do wytłaczania i pozwala na łączenie różnych materiałów, takich jak miedź i aluminium.

Radiatory lutowane - produkowane przez przymocowanie żeber do podstawy z wykorzystaniem technologii lutowania twardego (brazing), umożliwiającej uzyskanie nieskończonej liczby profili i rozwiązań, przy użyciu różnych stopów. Technologia pozwala na ominięcie ograniczeń typowych dla profili wytłaczanych, takich jak konieczność tworzenia nowych matryc do wytłaczania, ograniczenia rozmiarowe, długie czasy dostawy czy minimalne ilości zamówienia. Umożliwia maksymalną elastyczność projektową i szybką dostawę prototypów oraz partii produkcyjnych.

Radiatory Profilmecc i Profilmecc-Plus - innowacyjna linia produktów uzyskiwana przez mechaniczne montowanie żeber do podstawy (Profilmecc) lub w wersji monolitycznej (ProfilmeccPlus), wykorzystująca opatentowaną technologię gwarantującą wyjątkowe osiągi cieplne i doskonałe właściwości mechaniczne. Są to najbardziej wydajne radiatory gwarantujące średni spadek oporu cieplnego od 7 do 10% w porównaniu do produktów konkurencyjnych.

Radiatory chłodzone cieczą

Radiatory z wbudowanymi rurkami - miedzianymi ze stali nierdzewnej lub aluminiowymi, wciskanymi w płyty bazowe wykonane ze stopów aluminium własnej produkcji. Firma może projektować i produkować nieograniczoną liczbę niestandardowych rozwiązań wg indywidualnych wymagań projektu. Asortyment obejmuje także serię płyt o standardowych wymiarach umożliwiających zastosowanie w znacznej większości komercyjnie dostępnych komponentów aktywnych.

Radiatory wiercone - z otworami przelotowymi w których kanały wewnętrzne są uzyskiwane bezpośrednio przez wytłaczanie lub przez głębokie wiercenie za pomocą wierteł lufowych. W celu uzyskania pożądanej cyrkulacji cieczy wewnątrz płyty kanały są zaślepiane zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie za pomocą wodoszczelnych zatyczek. Technologia ta jest stosowana w przypadku aplikacji niewymagających bardzo wysokiej wydajności chłodzenia, a gdzie ważne są prostota produkcji i efektywność kosztowa.

Radiatory lutowane (CAB Brazed) - wykonane w technologii lutowania twardego w kontrolowanej atmosferze, zapewniają wyjątkowo efektywne rozpraszanie ciepła nawet w przypadkach, gdzie wymagany jest jednorodny rozkład temperatury w całym obszarze zajmowanym przez elementy aktywne.

Produkty te wykorzystują różne stopy aluminium. Producent jest w stanie zoptymalizować najdrobniejsze szczegóły każdego radiatora przy użyciu najbardziej zaawansowanego i nowoczesnego oprogramowania do analizy cieplno-przepływowej CFD (Computational Fluid Dynamics).

Radiatory w technologii Fusion - najnowsza i cały czas rozwijana linia produktów łączy technologie produkcyjne unikalne dla grupy Mecc.Al. Technologia Fusion pozwala na trwałe scalenie ze sobą różnych stopów aluminium oraz zastosowanie rurek miedzianych, aluminiowych czy ze stali nierdzewnej, jak również wydrążonych kanałów wewnątrz radiatorów.

Firmie Mecc.Al udało się pokonać ograniczenia technologiczne, które jeszcze do niedawna uniemożliwiały takie połączenia. Fusion pozwala na zaprojektowanie i produkcję niezliczonej liczby rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb projektu bez ograniczeń charakterystycznych dla produktów tradycyjnych.

Magazyn Centralny Centrum Sp. z o.o.
www.mcc.pl