Zasilacze w obudowie plastikowej dla elektroniki i automatyki

| Prezentacje firmowe Zasilanie

Firma Amicus powstała w 2004 roku i od początku swojej działalności specjalizuje się w dystrybucji wysokiej klasy zasilaczy impulsowych. Współpracujemy bezpośrednio z wiodącymi producentami, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić szeroką ofertę, krótkie czasy dostaw i konkurencyjne ceny.

Zasilacze w obudowie plastikowej dla elektroniki i automatyki

Klientom zapewniamy szeroki wybór zasilaczy na potrzeby elektroniki i elektrotechniki: wtyczkowe, biurkowe (desktop), samochodowe DC-DC, modułowe i do zabudowy (open frame). Realizujemy też zamówienia dotyczące zasilaczy medycznych oraz wielu innych produktów z dziedziny zasilania urządzeń elektronicznych. Stale rozszerzamy ofertę zasilaczy impulsowych, starając się przy tym, aby proponowane jednostki spełniały wysokie standardy jakościowe i cieszyły użytkownika długą i bezawaryjną pracą.

Wszystkie oferowane przez nas produkty są zgodne z najnowszymi normami i wymaganiami branżowymi. Jesteśmy już gotowi na najnowsze europejskie wymagania odnośnie do sprawności zasilaczy (tzw. CoC Tier 2, Efficiency Level VI). Wiele z naszych wyrobów, szczególnie zasilacze marki Sunny, mają certyfikaty bezpieczeństwa i dopuszczenia na praktycznie wszystkie międzynarodowe rynki.

Oferujemy również produkty zgodne z nietypowymi normami, takimi jak ITU-T K.21, EN 61347 i EN 61547 (zasilacze wtyczkowe do oświetlenia LED). Jako nieliczni na rynku jesteśmy w stanie wykonać zasilacze bez potencjału zwrotnego (napięcia szczątkowego), czyli pomiaru napięcia pomiędzy biegunem minusowym na wyjściu a uziemieniem na wejściu.

Jest to o tyle ciekawe, że praktycznie wszystkie zasilacze na rynku "kopią" w momencie, kiedy minus z zasilacza jest połączony z obudową. To dlatego, że ich napięcie szczątkowe w takim przypadku wynosi 80-100 VDC i przy dotykaniu przez człowieka wywołuje nieprzyjemne odczucie porażenia prądem elektrycznym o małym natężeniu. W naszych produktach możemy zaoferować napięcie na poziomie do 10-30 VDC, które zapewnia większe bezpieczeństwo.

Oferta zasilaczy firmy Amicus:

  • Zasilacze wtyczkowe
  • Zasilacze biurkowe
  • Zasilacze z wyjściem USB
  • Zasilacze do LED IP67
  • Zasilacze do laptopów
  • Zasilacze modułowe
  • Zasilacze na szynę DIN

Zasilacze w obudowie plastikowej

Naszą mocną stroną są zasilacze impulsowe wytwarzane przez firmy Sunny i ESPE w obudowie plastikowej, których mamy prawdopodobnie najszerszą ofertę na rynku krajowym. Są one przeznaczone do pracy w instalacjach automatyki przemysłowej i w szeroko rozumianych urządzeniach elektronicznych.

Są one dostępne w formie wtyczki oraz prostopadłościennej obudowy na przewodzie połączeniowym, z typowymi zakończeniami w postaci wtyków jack. Zasilacze konsumenckie charakteryzują się wysoką trwałością, odpornością na przeciążenia i niskim poziomem emitowanych zaburzeń EM pozwalających na stosowanie ich we wszystkich obszarach, gdzie do niedawna zasilacze impulsowe nie były obecne na rynku. Urządzenia te charakteryzują się wysoką sprawnością i znacznie lepszą mocą uzyskiwaną z jednostki objętości, niż było to zaledwie kilka lat temu.

Oferowane zasilacze tego typu dostępne są w wielu różnych wersjach pozwalających dobrać potrzebną jednostkę pod kątem odbudowy, mocy i napięć wyjściowych. Dostępne są modele o napięciu wyjściowym od 3 do 48 VDC i mocach od 3 do nawet 300 W. Napięcia, parametry pracy, charakterystyka obciążenia, rodzaj kabla, wtyki - wszystko możemy spersonalizować.

Dzięki wysokiej sprawności energetycznej są one chłodzone pasywnie, a szczelnie zamknięte obudowy z tworzywa zapewniają dodatkowo wysoki stopień ochrony przed wilgocią i skondensowaną parą.

Usługi produkcyjne

 

Amicus posiada park maszynowy do produkcji niskonapięciowych kabli DC. Wykorzystujemy między innymi w pełni ekologiczną technologię wtrysku niskociśnieniowego z wykorzystaniem niepalnego kauczuku naturalnego. Jesteśmy w stanie wyprodukować kable niskonapięciowe z dowolnym wtykiem DC. Nasze kable DC produkowane są w Polsce i są szyte na miarę, zależnie od potrzeb klienta. Oferujemy również kable AC/AC ze złączami do praktycznie wszystkich krajów świata (USA, UK, RPA, Brazylia, Chiny, Japonia, Australia itp.).

Wsparcie

Naszym klientom dostarczamy pełne wsparcie techniczne, szczegółową dokumentację dla wszystkich zasilaczy i szybkie dostawy z naszego magazynu. Po szczegółowe informacje na temat wszystkich produktów i nowości zapraszamy na naszą stronę internetową.

Amicus Sp. z o.o.
www.amicus.pl

Zobacz również