Odizolowanie przewodu przy pomocy programowalnych urządzeń szwajcarskiej firmy Komax

| Prezentacje firmowe Artykuły

Dzięki solidnej i wytrzymałej konstrukcji, urządzenia do odizolowywania Komax Mira 230 i Mira 230 Q charakteryzują się szerokim zakresem obróbki przewodów - od 0,03 do 8 mm² oraz mają możliwość przycinania przewodów do 45 mm dla przewodów o maksymalnym przekroju do 2 mm². Dzięki wysokiej sile ściągania izolacji mogą obrabiać przewody o twardej izolacji i w nietypowej osłonie.

Odizolowanie przewodu przy pomocy programowalnych urządzeń szwajcarskiej firmy Komax

Fot. 1. Komax Mira 230Q

Niewątpliwą zaletą maszyn Mira 230, 230Q jest prosty sposób ustawienia jej parametrów. Duży, czytelny wyświetlacz LCD (5,7") oraz układ łatwych do interpretacji ikonek, symbolizujących poszczególne funkcje maszyny, umożliwiają szybkie konfigurowanie. Te funkcjonalności są niezwykle ważne ze względu na ekonomiczność czasu pracy.

Dodatkowo producent stworzył system, który pozwala zaprogramować je do działania w sekwencji odizolowywania, co również wpływa na oszczędność czasu w trakcie produkcji. Urządzenie mają ergonomiczny kształt pozwalający optymalizować pozycję pracy.

Producent może pochwalić się maksymalną wydajnością tych urządzeń. Dostosowano szybkość parametrów do rodzaju i przekroju przewodów. Co więcej, licznik partii może być dowolnie oprogramowany, a użytkownik każdorazowo otrzymuje informację o zakończonej produkcji, może również szybko ją rozpocząć wyłącznie na podstawie zweryfikowanych danych przechowywanych w pamięci urządzenia (w tzw. bibliotece).

Do urządzenia można podłączyć czytnik kodów kreskowych, który automatycznie i bezbłędnie zaimportuje numer artykułu. Maszyny Mira 230 i 230Q mają zaprogramowane, chronione hasłami, trzy poziomy dostępu. Funkcja ta pozwala na pełną kontrolę parametrów procesu przed przypadkowym skasowaniem.

To uniwersalne urządzenie doskonale sprawdza się w różnych branżach przemysłowych.

Komax Mira 230Q z ACD

Fot. 2. Komax Mira 340

Automatyczny detektor przewodu (ACD) zapewnia kontrolę jakości nawet dla najcieńszych przewodów, wykrywa nawet najmniejszy kontakt między ostrzami, a żyłami przewodu podczas odizolowywania. Maszyna sygnalizuje błędną próbkę w momencie dotknięcia noży do żył przewodu. Przewód zostaje zablokowany, operator musi potwierdzić błąd, dopiero wówczas może uwolnić przewód i dokonać inspekcji wizualnej. Odizolowanie spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania przewodów.

Komax Mira 340

Mira 340 to programowalne urządzenie z unikatową głowicą tnącą. Obsługuje szeroki zakres specyfikacji przewodów, aż do przekroju żył 16 mm² oraz do 72 mm długości ściągania izolacji. Jest przystosowane do precyzyjnego ściągania izolacji, przycinania i skręcania przewodów i kabli. Obróbce mogą być poddawane nawet bardzo wymagające materiały izolacyjne, jak Teflon, mocny Kapton i elastyczny silikon.

Mira 340 zawiera unikalną i wytrzymałą głowicę tnącą. Stripper łączy nacięcia obrotowe z czterema przecinającymi się ostrzami, zapewniając mocny i zrównoważony uchwyt podczas ściągania izolacji. Ostrza 4x umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości ściągania izolacji. Z uwagi na sekwencyjną obróbkę w urządzeniu Mira 340, operator może przygotować kilka etapów obróbki, które następnie są wykonywane w jednym przebiegu roboczym. Pośrednie regulacje nie są konieczne.

Evoltec
www.evoltec.pl

Zobacz również