Testery wiązek kablowych CableEye firmy Cami Research

| Prezentacje firmowe Artykuły

Wiązki kablowe są podstawowym elementem warunkującym poprawną pracę wielu urządzeń współczesnej techniki. Ich niezawodność jest kluczowa dla jakości maszyn i systemów. Odpowiedzią na tak zarysowane potrzeby rynku są testery wiązek kablowych CableEye produkowane przez amerykańską firmę Cami Research Inc.

Testery wiązek kablowych CableEye firmy Cami Research

Fot. 1. Płyta CB Board z przeciwzłączami

Uniwersalność konstrukcyjna testerów CableEye polega na koncepcji użycia testera podstawowego wyposażonego w płyty połączeniowe CB Board zawierające szeroką gamę typowych złączy, jak złącza D-Sub, kamerowe, cylindryczne, terminal bloki, USB itd. W chwili obecnej producent oferuje ok. 100 rodzajów płyt połączeniowych. Możliwe jest również wykonanie płyt CB Board realizowanych na zamówienie. Są one połączone z testerem za pomocą 64-pinowych dwurzędowych złączy o rastrze 2,54 mm.

W wersji podstawowej tester daje możliwość pomiaru 128 punktów testowych, a poprzez dostępne rozszerzenia można go rozbudować nawet do 2560 punktów w wersji niskonapięciowej (napięcie testowe 10 V). Testery CableEye są dostępne również w wersji wysokonapięciowej HVX (gdzie Umax= 1,5 kVDC) oraz HVX-21 (Umax = 2,1 kVDC).

Fot. 2. Tester z wyprowadzonymi wiązkami kablowymi wyposażonymi w przeciwzłącza

Podłączenia testowanych wiązek kablowych można dokonać na dwa sposoby:

  • bezpośrednio na płytce połączeniowej wyposażonej w przeciwzłącza,
  • podłączając do wiązek kablowych wyposażonych w przeciwzłącza.

Testery CableEye dają możliwość pomiaru oporności przejścia (od 0,1 Ω do 5 MΩ) i pozwalają tym samym na sprawdzenie tak jakości, jak i prawidłowości połączeń wewnątrz każdej wiązki. Dodatkowym parametrem, którego pomiar umożliwiają testery, jest sprawdzenie oporu izolacji:

  • maks. 10 MΩ przy 10 V (tester niskonapięciowy),
  • maks. 5 GΩ przy 2,1 kVDC (tester wysokonapięciowy HVX-21).

Fot. 3. AutoBuild wraz z Light Director

Rys. 4. Raport końcowy użytkownika z badań

Elastyczność testera gwarantuje szeroko rozbudowane oprogramowanie pozwalające na wykorzystanie go na każdym etapie produkcji:

  • w projektowaniu przy użyciu PinMap i ConnectorDesigner - pozwalającego kreować oraz modyfikować wiązki przeznaczone do produkcji.
  • w produkcji przy zastosowaniu Light Director Board wraz z Auto Build Guided Assembly - dającego możliwość budowania wiązek. Prowadzenie montażu odbywa się dzięki wyświetlanemu na ekranie komputera schematowi oraz sygnałom głosowym i świetlnym.
  • w dziale kontroli jakości można w łatwy sposób sprawdzać jakość wykonanych wiązek oraz szybko generować raporty, a następnie przesłać do klientów końcowych jako certyfikaty zgodności.

Więcej informacji na temat testerów CableEye znaleźć można na stronie www.camiresearch.com. Zapraszamy również do kontaktu z specjalistą firmy Semicon, który odpowie na pytania.

Semicon
www.semicon.com.pl

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie