Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-8

| Prezentacje firmowe Artykuły

Spawarka światłowodowa pozwala na szybkie i precyzyjne łączenie włókien światłowodowych przy wykorzystaniu zjawiska łuku elektrycznego. Urządzenie jest niezbędne podczas montażu instalacji telekomunikacyjnych, telewizji kablowej oraz przemysłowej.

Spawarka światłowodowa Signal Fire AI-8

Fot. 1. Spawarka AI-8

Signal Fire AI-8 (L5870) to nowość na rynku spawarek światłowodowych, następca modelu AI-7. Dzięki dopracowaniu oprogramowania i jeszcze lepszemu zoptymalizowaniu procesu łączenia skrócono czas całego procesu spawania do 6 s (8 s w AI-7), a czas zgrzewania osłon spawów do 15 s (18 s w AI-7). W celu łatwego rozróżnienia obu modeli mają one inny kolor obudowy.

Urządzenie łączy niską cenę z zaawansowaną techniką pozycjonowania i spawania włókien światłowodowych. Komfort pracy na tym urządzeniu docenią zarówno początkujący użytkownicy, jak i zaawansowani, doświadczeni instalatorzy. Jakość i niezawodność spawarki potwierdzona została w szeregu testów wykonywanych w różnych warunkach środowiskowych i na różnych typach włókien.

Signal Fire AI-8 wykorzystuje technikę pozycjonowania włókien do rdzenia (możliwość pozycjonowania do płaszcza) zapewniającą najlepsze parametry tłumiennościowe wykonywanych spawów. Włókna ustawiane są przez 6 wysokiej klasy silników Siemensa, co jest niespotykane w sprzęcie z tej półki cenowej. Spawarkę wykorzystywać można zarówno do realizacji magistrali światłowodowych, instalacji FTTH, jak i krótkich połączeń punkt-punkt czy instalacji LAN lub monitoringu wizyjnego bazującego na okablowaniu światłowodowym.

Fot. 2. Konstrukcja noża

Urządzenie bazuje na 4-rdzeniowym procesorze zapewniającym gotowość do pracy po 3 s oraz krótkie czasy spawania i zgrzewania osłon spawów. Jest to jedno z najszybszych urządzeń tego typu dostępnych obecnie na rynku i najszybszym w tej klasie cenowej. 5,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800×480 pikseli i regulowanej jasności zapewnia komfortową pracę również w trudnych warunkach oświetleniowych.

Układ optyczny oferuje 300-krotne powiększenie obrazu, co bezpośrednio wpływa na jakość procesu spawania oraz wizualną analizę wykonywanych połączeń (przeglądanie w dwóch płaszczyznach). Wbudowana lampka LED umożliwia wykonywanie spawów (oraz pracę z włóknami) nawet w całkowitej ciemności.

Uniwersalne uchwyty włókien zapewniają komfort i szybkość pracy - układać w nich można włókna 250-900 μm w ścisłej i luźnej tubie oraz kable patchcordowe i/lub kable typu DROP. Dostępne są różne programy spawania oraz tryb Auto, który sprawdza się w większości sytuacji.

Obudowa wykonana jest z metalu, od spodu pokryta zabezpieczającą gumą, osłona komory spawania oraz piecyka wykonane są z tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Oferowany zestaw obejmuje praktyczną skrzynkę, mieszczącą oprócz spawarki wszystkie niezbędne narzędzia oraz akcesoria.

Fot. 3. Skrzynka może służyć jako platforma robocza z wysuwaną tacką

W skład zestawu wchodzi skrzynka na narzędzia (zestaw zapasowych elektrod, gilotyna do cięcia włókien, stripper uniwersalny, stripper do kabli płaskich, butelka z dozownikiem, pędzel do czyszczenia, pasek do noszenia spawarki oraz pasek do noszenia skrzynki, ładowarka sieciowa, włókno do kalibracji). Co ważne, nie jest konieczne wyjmowanie spawarki ze skrzynki w celu spawania - otrzymujemy więc solidne i stabilne podparcie. Sama skrzynka wykonana jest z wytrzymałego tworzywa i ma rozłączny element mogący posłużyć za stołek lub mały stolik.

Spawarka wyposażona jest w akumulator o pojemności 7800 mAh. Zapewnia on wykonanie około 200 połączeń i cykli zgrzewania osłon. Czas ładowania akumulatora to tylko 3,5 h. Konstrukcja przewiduje bardzo szybką wymianę akumulatora - istnieje możliwość zakupu zapasowej baterii.

AI-8 jest gotowa do pracy po włączeniu i nie wymaga żadnej konfiguracji - nie jest również wymagane ściąganie oraz instalowanie jakiejkolwiek aplikacji. W przypadku chęci zmiany domyślnego programu spawania lub kalibracji ze względu na skrajnie zmieniające się warunki środowiskowe, dostępne są firmowe aplikacje Google Play oraz AppStore. Urządzenie jest wyposażone w złącze USB umożliwiające ładowanie baterii w smartfonie.

Dipol
www.dipol.com.pl