Wyposażenie produkcji, laboratorium lub serwisu

| Prezentacje firmowe Artykuły

Pełne i kompleksowe zabezpieczenie antystatyczne produkcji stało się obecnie standardem i nikt dzisiaj się nie zastanawia nas sensem ochrony jako takiej, ale nad doborem właściwego wyposażenia pozwalającego osiągnąć skuteczny poziom zabezpieczenia.

Wyposażenie produkcji, laboratorium lub serwisu

W przypadku firmy SMT-TECH asortyment produktów nie opiera się na jednym dostawcy, lecz jest połączeniem kilku różnych ofert, co pozwala lepiej zbliżyć się do oczekiwań klientów. I tak, w przypadku stanowisk roboczych proponujemy aż trzy rozwiązania. Pierwsze to zaawansowane stanowiska laboratoryjne, gdzie samo stanowisko zostaje zaprojektowane dokładnie pod określone przez klienta wymogi.

Wybrać można w zasadzie wszystko, od rozmiaru, przez możliwość automatycznej regulacji wysokości blatu roboczego, po wbudowane wyposażenie testowo-pomiarowe. W zależności od potrzeb możliwe jest zamontowanie multimetrów, oscyloskopów, zasilaczy bądź innych urządzeń testujących dowolnego typu i producenta. Cały sprzęt zmontowany zostaje w taki sposób, aby praca z była intuicyjna i bezproblemowa.

SMTBASE 48

Obuwie ESD

Odzież ESD

Dla tych którzy nie mają laboratorium, proponujemy standardowe stanowiska modułowe, które można wyposażać zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Liczba półek, szafek czy innych akcesoriów może być dowolnie zmieniana i zależy tylko i wyłącznie od potrzeb. Oczywiście wszystkie stanowiska wykonywane są zgodnie ze wymaganiami norm w zakresie ochrony ESD.

Od 2018 roku do oferty naszej firmy dołączyły stanowiska przystosowane do obsługi urządzeń wymagających dużej stabilności mechanicznej. Pierwotnym przeznaczeniem tych stanowisk miała być możliwość ustawienia automatów montażowych SMT-BASE48, SMT-TOP530 czy SMT-TOP560. Dzięki temu urządzenia uzyskały jeszcze większą pewność pracy.

Okazało się jednak, że stanowiska te świetnie sprawdzają się również do montażu na nich urządzeń frezujących, laserów czy drukarek 3D. Dodatkowym atutem jest możliwość dostosowywania wielkości stołu oraz jego ciężaru indywidualnie do każdego urządzenia.

Zapraszamy do szerszego zapoznania się z naszą ofertą produktów w tym między innymi:

  • automaty do produkcji prototypowej,
  • automatyczne linie produkcyjne w tym: stacje załadowcze, drukarki szablonowe, automaty montażowe firmy Mirae, stoły transportowe, piece lutownicze, stacje rozładowcze, wytwornice azotu,
  • automatyczne systemy inspekcji komponentów AOI,
  • szkolenia z zakresu zarządzania produkcją,
  • wyposażenie ESD.

Szczegóły oferty na: www.smt-tech.pl oraz po wysłaniu zapytania na maila: biuro@smt-tech.pl

Sprzęt do lutowania

Oprócz wspomnianych stanowisk SMT-TECH dostarcza szeroki asortyment stacji lutowniczych, narzędzi ręcznych oraz aparatury pomiarowej. Jedną z głównych zasad, którą kierujemy się przy dobieraniu tego typu asortymentu dla naszych klientów jest wysoka jakość produktu i jego sposób użytkowania. Najczęściej są to narzędzia, które sami używamy w firmie. W ten sposób znamy je na wylot i bardzo łatwo możemy przedstawić wszelkie ich zalety oraz czasem wskazać pewne niedogodności.

Sprawa ma się trochę inaczej w przypadku odzieży ESD oraz obuwia. Wiadomo, że produkty wysokiej jakości są bardzo często nie są przez część firm w ogóle rozważane. Bardzo często jedyne kryterium brane pod uwagę to cena, a dodatkowo np. z powodu dużej rotacji pracowników ubrania często są niszczone bądź po prostu giną.

Dlatego też w tej grupie produktów nasi klienci mogę wybierać pomiędzy ceną a jakością produktu spośród wielu modeli. Za każdym razem i niezależnie od wybranego wariantu gwarantujemy utrzymanie krótkich terminów dostaw.

Systemy kontrolno-pomiarowe

Folie i woreczki ESD

Szafa

Zarządzanie podzespołami

Ciekawym dopełnieniem stanowisk pracy są dzisiaj systemy przechowywania i zarządzania komponentami. Dotychczas rozwiązania tego typu stosowane były w typowych zakładach produkcyjnych, gdzie liczba oraz różnorodność komponentów, ale przede wszystkim możliwość szybkiego ich odnajdywania miały duże znaczenie.

Niemniej z czasem systemy te są kupowane także przez mniejsze firmy, bo ich ceny stają się bardziej przystępne, a poza tym zapewniają one dużą funkcjonalność. Szczególnie, gdy całą bazą komponentów można zarządzać z poziomu telefonu czy tabletu. Rozwiązanie, które dotychczas oferowane było głównie przez naszą firmę, małym i średnim producentom elektroniki znalazły dość niespodziewanie swoje zastosowanie przy stanowiskach serwisowych oraz instytucjach badawczych.

SMT-TECH
www.smt-tech.pl