Knipex - narzędzia ręczne klasy premium

| Prezentacje firmowe Artykuły

Knipex to renomowany niemiecki producent narzędzi ręcznych. W ofercie firmy znajduje się wiele produktów przeznaczonych do prac w elektronice. W niniejszym artykule pokazujemy wąski wycinek oferty produktów, które warto mieć na swoim stanowisku pracy.

Knipex - narzędzia ręczne klasy premium

00 20 16 P ESD - zestaw narzędzi dla elektroników do pracy przy podzespołach elektronicznych.

Zawiera 6 precyzyjnych szczypiec w wersji ESD (rozpraszającej ładunki elektrostatyczne). Całość mieści się w etui z wytrzymałej tkaniny poliestrowej. Uchwyty szczypiec wykonano z elastycznej taśmy gumowej, z zamkiem błyskawicznym.

11 82 130 - nożyce do cięcia i ściągania izolacji z jedno- wielo- i cienkożyłowych przewodów o przekroju do 0,75 mm². Zwężona główka nożyc powyżej otworu do usuwania izolacji pozwala na precyzyjne przecinanie cienkich drutów w wąskich przestrzeniach.

Łatwa regulacja odległości pomiędzy szczękami (dostosowanie do średnicy przewodu) za pomocą wkrętu regulującego i nakrętki kontrującej ze sprężyną rozwierającą. Narzędzia wykonano ze specjalnej stali narzędziowej, hartowanej olejowo.

35 31 115 - szczypce do precyzyjnych prac montażowych, np. w elektronice i mechanice precyzyjnej. Są przeznaczone do chwytania, trzymania i zaginania końcówek. Mają precyzyjne złącze wsuwkowe, a powierzchnie chwytające są gładkie, o precyzyjnie wykończonych krawędziach.

Podwójna sprężyna rozwierająca o niskich parametrach tarcia zapewnia delikatne i równomierne otwieranie narzędzia. Szczypce te są polerowanie na wysoki połysk (tylko wersja 2) wraz z cienką warstwą oleju, która doskonale zabezpiecza narzędzie przed korozją. W przeciwieństwie do powłoki chromowej nie występują wady związane z łuszczeniem się. Wykonano je ze specjalnej stali narzędziowej, kutej i hartowanej olejowo.

77 02 115 ESD - szczypce tnące boczne ESD do dokładnego cięcia, np. w elektronice i mechanice precyzyjnej. Mają rękojeść w wersji rozpraszającej ładunki elektrostatyczne, a stabilne złącze wsuwkowe zapewnia pracę bez luzu. Podwójna sprężyna rozwierająca o niskich parametrach tarcia zapewnia delikatne i równomierne otwieranie narzędzia.

Polerowane są na wysoki połysk, wraz z cienką warstwą oleju doskonale zabezpieczającą narzędzie przed korozją. Ostrza są oddzielnie hartowane indukcyjnie, a rękojeści mają wielokomponentowe nasadki, czarno-popielate. Wykonane są ze specjalnej stali narzędziowej wysokiej jakości, kute i hartowane wielostopniowo olejowo.

77 02 120 H - szczypce tnące boczne z ostrzami z węglików spiekanych. Są przeznaczone do najbardziej wymagających prac przy cięciu szczególnie twardych materiałów takich jak np. drut fortepianowy, niklowy, wolframowy i innych nawet najtwardszych materiałów. Ostrza z węglików spiekanych są przylutowane do odkuwek, a stabilne złącze wsuwkowe zapewnia pracę bez luzu.

Zakres cięcia drutu twardego do 1 mm.

79 42 125 ESD - precyzyjne szczypce tnące boczne dla elektroników w wersji ESD. Mają precyzyjnie szlifowane, ostre ostrza o bardzo małych ścięciach i zapewniają dokładne cięcie w pobliżu drobnych podzespołów elektronicznych. Jest też wersja bez ścięć także do cięcia płaskiego. Ostrza są oddzielnie hartowane indukcyjnie (64 HRC).

Narzędzia z tej serii mają o ok. 20% mniejszą wagę niż w przypadku zwykłych szczypiec dla elektroników. Precyzyjnie wykonane powierzchnie złącza skręcanego gwarantują małe tarcie i równomierny ruch w całym zakresie rozwarcia, a podwójna sprężyna o niskim tarciu zapewnia łagodne i równomierne rozwieranie szczypiec. Wykonane są ze stali łożyskowej chromowej, kutej i wielokrotnie hartowanej olejowo.

92 08 78 ESD - pęsety precyzyjne ESD ze stali chromowo-niklowej. Nierdzewne, antymagnetyczne, matowe, czernione. Mają końcówki matowe, szczotkowane dla uzyskania optymalnego chwytu i są wykonane ze stali chromowo-niklowej.

Agentools Sp. z o.o. Sp. k.

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie