WM Eltar - zawsze dotrzymujemy kroku w technologii PCB

| Prezentacje firmowe PCB

Jakość to obecnie podstawowy warunek, jaki trzeba zapewnić w produkcji PCB. Naszą przewagę buduje się również poprzez specjalizację, dlatego bogaty park maszynowy, wieloletnie doświadczenie i know-how zespołu skoncentrowaliśmy na produkcji dwustronnych i jednostronnych obwodów na laminatach szklanoepoksydowych oraz na podłożu aluminiowym i CEM-3T (wykorzystywanymi głównie w branży oświetleniowej). Wiedza naszych inżynierów pozwala optymalizować koszty produkcji przy zachowaniu wysokiej jakości.

WM Eltar - zawsze dotrzymujemy kroku w technologii PCB

Zaawansowana technologia, ale i wydajność

Kluczowa dla nas jest stabilna jakość produktów dostarczanych naszym klientom, niezależnie czy zamówienie dotyczy kilku, czy kilkuset formatek, jednostronnych obwodów, czy też gęsto upakowanych ścieżek na dwóch warstwach. Naszym zadaniem jest dostarczanie skomplikowanych projektów w niezmiennej, wysokiej jakości w całej partii produkcyjnej i ta powtarzalność jest właśnie oznaką jakości w produkcji PCB.

Ciągłe doskonalenie technologii produkcji i kontrola procesów umożliwiły nam osiągnięcie w ostatnim kwartale współczynnika reklamacji na poziomie 0,11%. Tak wysoką stabilność procesu osiągnęliśmy, koncentrując nasze wysiłki na redukcji poziomu wyrobów niezgodnych, systematycznej i ścisłej kontroli ponad 130 parametrów zgodnie z opracowanym planem kontroli i badań procesów i wyrobów, czy stosowaniu materiałów jedynie najlepszych światowych producentów.

Dbamy o wysoki poziom ochrony środowiska, dlatego wszystkie produkty opuszczające nasze przedsiębiorstwo są zgodne z dyrektywą RoHS oraz z rozporządzeniem REACH. Oczywiście, także nie bez znaczenia jest nasza wyspecjalizowana kadra o długoletnim doświadczeniu.

Wielu naszych współpracowników zdobyło doświadczenie dzięki setkom różnych przypadków i rozwiązywanych problemów. Niezależnie od wieloletniego stażu wiedza wymaga ciągłego doskonalenia, dlatego w ostatnim roku przeszkoliliśmy pracowników z kryteriów oceny płyt drukowanych zgodnie z normą IPC-A-600.

Oczywiście finalnym testem naszej jakości jest stuprocentowa kontrola elektryczna połączeń na płytkach. Igła testera pracuje z prędkością ponad 3,5 tys. punktów na minutę, natomiast tester AOI na etapie kontroli międzyoperacyjnej wykrywa najmniejsze odchylenia szerokości ścieżek. Potwierdzeniem jakości PCB jest raport pomiarowy zgładu (micro-section) dzięki zakupionej aparaturze do mierzenia warstw powłok na obwodach.

Nieustanny rozwój

Priorytetem rozwoju są rosnące oczekiwania naszych klientów związane z miniaturyzacją obwodów drukowanych.

Poza rozwojem parku maszynowego ogromną wagę przywiązujemy do rozwoju metod i systemów zarządzania produkcją. Cały czas pracujemy nad optymalizacją kosztów produkcji w ramach filozofii lean manufacturing, skracając czasy przezbrojeń, usprawniając organizację pracy w poszczególnych obszarach produkcyjnych oraz wdrażając normy wydajnościowe na wszystkie operacje.

Sprawniejsza organizacja pozwoliła nam też otworzyć się na ekspresowe realizacje zamówień o powierzchni do 3 m². Wdrożyliśmy też system ISO 9001:2015. Dzięki wiedzy naszych inżynierów szkolimy zespoły projektantów PCB naszych odbiorców, aby wspólnie optymalizować koszty produkcji.

WM Eltar sp. z o.o. sp. k.