SOFTCOM - zaawansowane PCB i montaż

| Prezentacje firmowe PCB

Firma SOFTCOM rozpoczęła działalność na rynku elektroniki w 1999 r., jako pierwszy dostawca obwodów drukowanych w Polsce i nieustannie rozwija zakres dostarczanych usług i produktów. Od roku 2009 specjalizuje się w kompleksowej usłudze dostawy zmontowanych modułów (EMS).

SOFTCOM - zaawansowane PCB i montaż

Do grona naszych klientów należy ponad 400 firm europejskich i amerykańskich, działających w dziedzinach takich jak: producenci urządzeń IoT, wojskowość, medycyna, telekomunikacja, transport, elektronika użytkowa, motoryzacja, systemy zabezpieczeń, lotnictwo. Współpracujemy również z instytutami naukowymi oraz uczelniami wyższymi proponując kompleksowe szybkie usługi realizacji zleceń prototypowych i małych serii produkcyjnych w tym także dostawy płytek drukowanych.

W naszej ofercie są obwody najbardziej złożone np. od 2 do ponad 20 warstw, na laminatach FR4 oraz nietypowych jak Rogers, ze ślepymi i zagrzebanymi przelotkami, połączeniami HDI, z minimalnymi otworami 0,10 mm i wieloma innymi zaawansowanymi technologiami.

Marzena Laren

sales manager SOFTCOM

  • Jaka jest rola płytek importowanych z Chin na rynku polskim?

Obwody drukowane importowane z Chin cenione są przez producentów wielu urządzeń. Wymagania odnośnie PCB skupiają się na bardzo wysokiej jakości i znacznym stopniu skomplikowania przy zachowaniu niskiej ceny. Miniaturyzacja i zwiększenie gęstości upakowania pozostają nadal trendem rozwojowym, determinującym rozwój technologii produkcji PCB.

Wiele projektów wymaga obwodów wielowarstwowych, HDI, z układami BGA o małym rastrze, technologią ślepych i zagrzebanych przelotek i kontrolą impedancji, czego nie oferują krajowi producenci. Istotna jest także dostawa średnich i dużych serii w niskich cenach obwodów co najmniej dwustronnych, w krótkim terminie. Należy mieć na uwadze, że podstawą gwarancji jakości, sprawnej współpracy i dostaw jest audyt chińskiego producenta i weryfikacja parku maszynowego.

  • Jakie znaczenie biznesowe ma kompleksowa usługa (płytki razem z komponentami i montażem)?

Produkcja obwodów, jak i montaż, są gałęziami przemysłu, które wymagają ciągłych, wysokonakładowych inwestycji i rozwoju technologii procesów. Coraz więcej klientów decyduje się na wygodny i elastyczny outsourcing kompleksowej usługi firmom, które się wyłącznie w tym specjalizują, mają własny park maszynowy do montażu i diagnostyki oraz odpowiednie zaplecze techniczne, monitorują producentów dostarczanych obwodów drukowanych oraz elementów i posiadają konieczny know-how.

O ile dostawa obwodów drukowanych z Chin jest standardem, o tyle montaż wraca do Europy. Znaczenie ma tu przede wszystkim poufność projektów a także nadal płynna logistyka i lepsza komunikacja.

Rzetelna firma EMS oferuje szczególnie cenną pomoc w optymalizacji projektu pod względem kosztów produkcji, dostosowania pod elementy i eliminację problemów przy montażu. Biznesowo jest to realna oszczędność finansowo-czasowa klienta, dla którego moduł elektroniczny sprowadzony jest do gotowego półproduktu wykonanego na jego indywidualne zamówienie.

Doświadczona kadra inżynierów i specjalistów zapewnia wsparcie technologiczne oraz realizację zleceń według najwyższych standardów. Kompetentny i miły dział sprzedaży czuwa nad sprawnym obiegiem informacji i zawsze jest chętny do pomocy. Klienci doceniają elastyczne rozwiązania - nie ma projektów, których nie zrealizujemy.

Zapewniamy:

  • doradztwo projektowe, technologiczne,
  • krótki czas ofertowania i dogodne terminy realizacji,
  • konkurencyjne ceny oraz terminy dostaw - możliwość negocjowania warunków,
  • 100% gwarancję sprawności,
  • indywidualne podejście do każdego projektu,
  • profesjonalną i miłą obsługę.

SOFTCOM Sp. z o.o.

Zobacz również