Klawiatury do zastosowań specjalnych

| Prezentacje firmowe Elektromechanika

Producent GETT pod marką InduKey produkuje szeroki zakres standardowych i niestandardowych klawiatur przemysłowych. W swoim portfolio dodatkowo ma urządzenia wskazujące, takie jak touchpady, trackballe, myszy oraz joysticki. W ofercie znajdują się klawiatury i urządzenia do pracy w warunkach sterylnych, a także w ciężkich warunkach klimatycznych i użytkowych (wersje militarne). Dostępne są wersje membranowe, silikonowe, wykonane ze stali nierdzewnej, jak również wersje podświetlane.

Klawiatury do zastosowań specjalnych

Klawiatury InduKey

Przykładowe dwa rozwiązania tego typu to m.in. model TKG-086-MB-IP68-BLACK-USB-US - kompletna klawiatura pyłowa i wodoodporna. Zawiera mechaniczne przełączniki do twardego i precyzyjnego naciśnięcia klawisza oraz zintegrowany przycisk myszy. Przystosowana jest do montażu VESA. Dzięki specjalnej powłoce jest niezwykle odporna na wpływ środowiska (IP68).

Z kolei wersja TKR-103-TOUCH-ADH-USB-US/EU to pełnowymiarowa pojemnościowa klawiatura do montażu na panelu ze szklaną powierzchnią, klawiaturą numeryczną i zintegrowanym panelem dotykowym. Stopień ochrony IP65 - można ją myć i dezynfekować.

Produkty firmy Ikey

Firma Ikey produkuje klawiatury przemysłowe oraz komputerowe urządzenia wskazujące, mające klasyfikację NEMA. Oferowane produkty spełniają standardy najwyższej jakości. Zaprojektowane są tak, by przetrwać w brudnym, zapylonym i wilgotnym środowisku.

Wodoodporne klawiatury przemysłowe i komputerowe urządzenia wskazujące firmy IKEY dostępne są w kilku możliwych konfiguracjach - od modeli wolno stojących (pulpitowych), poprzez wersje panelowe, wpinane, do wersji niemających narzuconego rodzaju montażu.

Są odporne na kurz, brud, wodę i płyny korozyjne, co sprawia, że są idealne do zastosowania w najcięższych warunkach środowiska. Popularna linia klawiatur pulpitowych i panelowych zawiera również modele ze zintegrowanymi urządzeniami wskazującymi. Klawiatury przemysłowe, mające wiele poziomów tylnego podświetlenia, są chętnie wykorzystywane w urządzeniach mobilnych.

Ikey ma również w swojej ofercie: przemysłowy trackball oraz pierwsze na świecie przemysłowe, bezprzewodowe urządzenie DW-5K, będące połączeniem klawiatury i sterownika kursora. Firma projektuje również klawiatury niestandardowe.

Przykładowe reprezentatywne modele tego producenta to m.in. iKey-SL-86-911-461, która ma homologację MIL-STD-461E, dzięki czemu jest odpowiednia do okrętów nawodnych, łodzi podwodnych, samolotów i innych systemów kosmicznych i naziemnych wykorzystywanych w zastosowaniach wojskowych. Zatwierdzenie MIL-STD-461E gwarantuje, że SL-86-911-461 może współistnieć z innymi wrażliwymi urządzeniami bez powodowania zakłóceń.

Model DBL-810-TB ze zintegrowanym trackballem skonstruowany jest z bardzo wytrzymałej obudowy ze stali nierdzewnej i przemysłowej podkładki z gumy silikonowej i ma tylko 25 mm grubości. Trackball obsługiwany jest za pomocą zamkniętych przełączników ze stali nierdzewnej z funkcjami lewego, prawego i środkowego kliknięcia. Model DBL-810-TB ma zintegrowane zielone podświetlenie LED do użytku w warunkach słabego oświetlenia i jest uszczelniony zgodnie ze specyfikacją NEMA 4X.

Beatronic Polska sp. z o.o.