Kooperacja z SOFTCOM w produkcji elektroniki - sprawdź korzyści

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Rozwój i produkcja elektroniki są obszarem, w którym realizacja produkcji w firmie zewnętrznej staje się coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jako uzupełnienie do własnej produkcji lub zamiast wysokonakładowej inwestycji. Szczególnie wartościowa staje się wiedza doświadczonych partnerów realizujących produkcję kontaktową EMS. Z punktu widzenia firmy SOFTCOM Sp. z o.o. istnieje 7 powodów, dla których klienci wybierają współpracę w tym obszarze.

Kooperacja z SOFTCOM w produkcji elektroniki - sprawdź korzyści

Oszczędność czasu i wsparcie

Czas od pomysłu do gotowego modułu elektronicznego może zostać znacznie skrócony przez doświadczonego dostawcę usług. SOFTCOM posiada zaplecze kadrowe specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, nowoczesne wyposażenie produkcyjne oraz techniczne i sprawdzonych dostawców obwodów drukowanych, elementów elektronicznych oraz materiałów produkcyjnych.

Optymalizacja kosztów i terminowości

Koszty rozwoju i produkcji w firmie SOFTCOM są znacznie niższe dzięki na bieżąco ulepszanym procedurom i trwającym inwestycjom na przestrzeni lat. Amortyzacja własnej linii montażowej lub produkcji obwodów drukowanych trwa zwykle zbyt długo. Ponadto finansowanie takich (i trudnych do zaplanowania) inwestycji jest często szczególnie trudne.

Zlecanie montażu w firmie SOFTCOM, z dostawą elementów elektronicznych od sprawdzonych dostawców oraz najwyższej klasy obwodów drukowanych od audytowanych producentów, pozwala wyprodukować urządzenia, które będą sprawnie i bezawaryjnie użytkowane na całym świecie.

Odpowiedzialność za dostarczane obwody drukowane i elementy

Dzięki sprawdzonym dostawcom oferowane są lepsze warunki zakupu obwodów i elementów elektronicznych. W tym przypadku to firma EMS bierze odpowiedzialność za jakość poszczególnych podzespołów i gotowego wyrobu.

Pewność dostaw

Już na etapie ofertowania definiowane są elementy trudno dostępne lub wycofane z produkcji (obsolete), co pozwala na wcześniejszą interwencję i działania korygujące w przyszłych rewizjach projektu. Pozwala to na uniknięcie opóźnień czy wstrzymania realizacji zlecenia na skutek braku dostępności lub wycofania z produkcji kluczowych elementów zastosowanych w projekcie.

Magazynowanie

Własny, nowoczesny i dostosowany do przechowywania elementów wrażliwych na wilgoć (MSL) magazyn SOFTCOMu pozwala na zakup materiału pod bieżące zlecenie kontraktowe, ale także pod długoterminowe kontrakty z dostawą w transzach. Dzięki temu klient może osiągnąć znaczne oszczędności oraz mieć pewność prawidłowego przechowywania komponentów i wysokiej jakości produktu końcowego.

Gwarancja i kontrola jakości

Producenci elektroniki mogą korzystać z nowoczesnego i zaawansowanego parku maszynowego, nawet w przypadku małych serii produkcyjnych, w tym zaawansowanych produktów z komponentami BGA, a nawet μBGA lub z użyciem bardzo małych chipów, np. w rozmiarze 01005. Jest to możliwe dzięki testowaniu przy użyciu nowoczesnego urządzenia AOI i kontroli rentgenowskiej. Spełnia to oczekiwania najbardziej wymagających projektów.

Logistyka i kompetentna obsługa

Sprawna komunikacja i bieżący kontakt pozwalają klientom monitorować realizację zleceń. W przypadku projektów długoterminowych realizacja przebiega płynnie w uzgodnionych transzach. Czasochłonna logistyka, jej monitoring i organizacja są po stronie firmy EMS, w której pracują pracownicy wyspecjalizowani w tego typu działaniach.

SOFTCOM Sp. z o.o.