Drexia, czyli udany mariaż iButton z RFID

Drexia powstała w połowie 2015 roku jako siostrzane przedsiębiorstwo firmy Demiurg, będącej uznanym producentem czytników kluczy kodowych Maxim-Dallas. Identyfikacja na podstawie numeru seryjnego DS1990A oraz komunikacja poprzez interfejs 1-Wire stanowiła punkt wyjścia do rozwinięcia produkcji. Celem firmy bowiem było przeniesienie sprawdzonych rozwiązań technologii iButton na grunt RFID, a więc do domeny komunikacji bezprzewodowej, której potencjał nie został jeszcze w pełni wykorzystany pomimo jej długiej obecności na rynku.

Posłuchaj
00:00

Opisując oferowane produkty w możliwie najprostszy sposób, można przedstawić je jako czytniki będące elementem systemu kontroli dostępu. Działanie polega na przetworzeniu numeru karty w taki sposób, by później została ona wysłana do urządzenia centralnego poprzez magistralę 1-Wire jako numer klucza kodowego DS1990A.

Czytniki RFID produkowane przez firmę są niezwykle popularne pośród firm zajmujących się zarządzaniem flotą samochodową, a zainteresowanie klientów z tej branży z dnia na dzień rośnie. Ponadto Drexia może się pochwalić swoim udziałem w autoryzowaniu dostępu do biur, serwerów, automatów w kasynach, automatów do sprzedaży biletów oraz w rozmaitych aplikacjach z zakresu Internetu Rzeczy (IoT).

Drexia stara się słuchać głosu klientów i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rynku. Efektem takiej praktyki jest na przykład linia czytników wyposażonych w dodatkowy buzzer, który służy do zapewnienia dodatkowego, dźwiękowego powiadomienia o statusie weryfikacji. Tym samym z grona klientów został zdjęty ciężar zakupu komponentu we własnym zakresie oraz jego samodzielnej instalacji.

Ponadto firma stara się być elastyczna w zakresie modyfikacji standardowych produktów, o ile są one w obrębie możliwości technicznych i tzw. know-how. Przykładowe modyfikacje to np. niestandardowa długość przewodu, montaż dodatkowych komponentów jak np. rezystory, montaż terminali i konektorów oraz drobne modyfikacje software’u.

Aktualnie poza rozwijaniem swojej oferty w zakresie czytników komunikujących się poprzez interfejs 1-Wire, Drexia stara się rozszerzyć wachlarz obsługiwanych interfejsów jak np. RS232, także z jego wariantami jak TTL albo wersji wirtualnej oraz I²C. Pierwszy z wymienionych interfejsów jest już w stałej ofercie firmy, drugi natomiast przechodzi przez etap pilotażowych projektów.

Drexia

Powiązane treści
RFID, NFC, czyli zdalna identyfikacja radiowa
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Projektowanie i badania
Szybkie prototypowanie - nowy wymiar strategii time-to-market
Komunikacja
Potęga wyboru dla początkujących i ekspertów, czyli Bluetooth dla każdego
Pomiary
Przegląd produktów do termowizji firmy UNI-Trend
Mikrokontrolery i IoT
Bogactwo interfejsów komunikacyjnych PCIe
Elektromechanika
ept connectors - złącza do wymagających aplikacji
Elektromechanika
QS – złącza wysokoprądowe niskonapięciowe
Zobacz więcej z tagiem: Komunikacja
Gospodarka
Znaczenie 5G rośnie, ale LTE pozostaje silne
Prezentacje firmowe
Potęga wyboru dla początkujących i ekspertów, czyli Bluetooth dla każdego
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa radioamatorów HAM RADIO 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów