Aksotronik - z nami wykonasz swoje prototypy

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma interesującymi produktami wybranymi z szerokiej oferty hurtowni elektronicznej Aksotronik, przeznaczonymi do prac prototypowych i serwisowych.

Aksotronik - z nami wykonasz swoje prototypy

Uchwyt z lupą i podstawą typu "trzecia ręka" z podświetleniem

Lupa świetnie nadaje się dla elektroników, serwisantów, zapewniając duże powiększenie od 3 do 25×. Stabilna podstawa została uformowana tak, aby można było trzymać w niej podczas naprawy płytki PCB. Z boku znajduje się spirala na lutownicę, a na dole w podstawie jest miejsce przeznaczone na czyścik do grotu. Uchwyt ma 3 szufladki na drobne elementy.

Uchwyt "trzecia ręka" z lupą na wysięgniku

Uchwyt "trzecia ręka" z lupą na wysięgniku z podświetleniem LED przeznaczony jest do precyzyjnych prac z miniaturową elektroniką, do montażu ręcznego i reworku płytek PCB z elementami SMD. Zawiera podświetlenie za pomocą 16 diod LED zasilane z czterech baterii AA lub zasilacza 6 V. Powiększenie lupy w 3× przy średnicy 85 mm jest w tych pracach wystarczające. Uchwyt ma dużą i stabilną podstawę i zamontowany jest tak, aby można było w nim zamocować płytkę. Dodatkowo z boku znajduje się zacisk krokodylkowy na elastycznym ramieniu, a z boku znajduje się spirala na lutownicę – można ją jednak łatwo odkręcić, gdy nie jest potrzebna. Na dole w podstawie (o wymiarach 195×170 mm) jest miejsce przeznaczone na czyścik do grotu, kalafonię oraz gąbkę czyszczenia grotu, z tyłu znajduje się uchwyt do cyny (maks. szerokość rolki 65 mm).

Lupa okularowa 20× z podświetleniem

Precyzyjne okulary serwisowe w formie okularów z wbudowaną lupą powiększającą (20×) na oboje oczu z regulowanym podświetleniem za pomocą LED. Mocne, niezależne na każde oko diody LED umożliwiają regulację kąta świecenia, a soczewki powiększające można regulować w kierunku gór a – d ó ł . Okulary takie są szeroko stosowane w obróbce mechanicznej, elektronicznej, do oceny naprawy biżuterii, naprawy zegarków, miniaturowych prac, grawerowania, itp. Jest to produkt bardzo wygodny w użytkowaniu. Lutownica 30 W 24 V sterowana cyfrowo

Lutownica o mocy 30 W zasilana z zasilacza 24 V. Dzięki elektronicznemu sterowaniu pozwala precyzyjnie ustawić temperaturę grota z dokładnością do 1°C. Lutownica ma cienki, stożkowy grot, dzięki któremu można lutować nawet drobne elementy oraz daje możliwość wymiany grota. Kolba rozgrzewa się do temperatury 150–450°C w czasie ok. 15 s. Nagrzewanie następuje od razu po podłączeniu zasilania. Przyciskami "+" oraz "–" ustawia się zakładaną temperaturę. Do zestawu dołączona jest również podstawka pod lutownicę, czyścik do grotów oraz cyna w fiolce.

Lutownica "hot-air" ze sterowaniem cyfrowym

Przenośna lutownica na gorące powietrze typu "hot-air" umożliwia lutowanie gorącym powietrzem, spawanie plastiku oraz jest przydatna jest przy obróbce koszulek termokurczliwych. Zapewnia płynne sterowanie temperaturą oraz przepływem powietrza. W zestawie zawarte są 3 dysze.

Zakres regulacji temperatury wynosi 200–500°C, a maksymalny przepływ powietrza to 22 l/min. Stacja ma cyfrowe sterowanie temperaturą z wyświetlaczem LCD i moc 300 W.

Lutownica bezprzewodowa 8 W ładowana indukcyjnie

Lutownica bezprzewodowa o mocy 8 W jest zasilana z popularnego akumulatora litowo-jonowego 18650 (wymienny). Ma wbudowaną ładowarkę indukcyjną, dzięki czemu ładowanie rozpoczyna się automatycznie po odłożeniu kolby na dołączony do zestawu uchwyt. Lutownica zawiera cienki, stożkowy grot o średnicy końcówki ok. 1 mm pozwalający lutować nawet drobne elementy. Podstawka zasilana jest z portu USB, a kolba rozgrzewa się do temperatury 380–420°C poniżej 15 s. Nagrzewanie następuje po wciśnięciu i trzymaniu przycisku. W lutownicy zostały zainstalowane kontrolki informujące o nagrzewaniu grota oraz o ładowaniu akumulatora. Podstawka lutownicza ma wbudowany czyścik mosiężny do oczyszczania grota.

Aksotronik
tel. 22 783 20 51, www.aksotronik.com.pl

Zobacz również