Wielofunkcyjne moduły radiowe firmy 8Devices

| Prezentacje firmowe Komunikacja

Black-Bean to najnowszy moduł radiowy typu combo wprowadzony na rynek przez firmę 8Devices z serii Bean. Podobnie jak inne produkty z tej serii Blue-Bean (USB) i Red-Bean (SDIO) oparty jest na tym samym układzie radiowym QCA9377, integrującym standardy Wi-fi Bluetooth oraz oferujący trzy różne interfejsy do komunikacji z hostem przy tej samej architekturze toru radiowego.

Wielofunkcyjne moduły radiowe firmy 8Devices

Wykorzystując te trzy interfejsy, 8Devices zaprojektowała trzy różne moduły oferujące tę samą funkcjonalność od strony radiowej.

Wi-fi jest obsługiwane poprzez kanały o szerokości 20, 40 i 80 MHz z maksymalną przepustowością 433 Mbps (single stream, MU-MIMO, wave 2, 11ac) i z maksymalną mocą wyjściową 20 dBm. Oprócz obsługi standardu 802.11ac/a/n w paśmie 5 GHz, wszystkie moduły wspierają 802b/g/n oraz Bluetooth 5.0/BLE w paśmie 2,4 GHz. W przypadku Black-Bean, Wi-fi łączy się z procesorem hosta poprzez PCIe2.0, a Bluetooth poprzez USB 1.1. Oba interfejsy mechanicznie zaimplementowane są w złączu PCIe/M.2.

 
Fot. 1. Black-Bean (SDIO
 
Fot. 2. Blue-Bean (USB)
 
Fot. 3. Red-Bean (SDIO)

Wszystkie trzy moduły wspierane są przez sterowniki systemów Linux i Windows. Mają również certyfikaty RED, FCC oraz IC. Pracują w zakresie temperatury od –40 do +85°C.

 

Codico
tel. 12 417 10 83
http://downloads.codico.com/misc/AEH/8Devices