Ropla Elektronik została autoryzowanym dystrybutorem firmy Cincon Electronics

| Prezentacje firmowe Zasilanie

Cincon Electronics istnieje na rynku od roku 1991 i zatrudnia łącznie ponad 800 osób. Firma posiada fabryki na Tajwanie oraz w Chinach, zakłady te są w pełni certyfikowane pod ISO 9001 i 14001 w zakresie produkcji systemów zasilania. Od strony produktowej Cincon jest globalnym dostawcą przetwornic DC-DC na rynek konsumencki oraz przemysłowy. Wytwarzane jednostki zasilające są stosowane w aplikacjach takich firm jak: Siemens, Alstom, Motorola, Nokia.

Ropla Elektronik została autoryzowanym dystrybutorem firmy Cincon Electronics

Aplikacje kolejowe oraz transportu publicznego

Cincon oferuje szeroką gamę konwerterów DC-DC zgodnych z normą EN50155 o mocy wyjściowej od 8 do 600 W, które są specjalnie zaprojektowane do typowych zastosowań w kolejnictwie. Jednostki te są dostępne dla napięć wejściowych 24, 36, 48, 72, 96 i 110 V. Znakomicie nadają się do budowy systemów zasilania rozproszonego, aplikacji z obszaru telekomunikacji, do współpracy z akumulatorami i sprawdzają się w zastosowaniach przemysłowych.

Konwertery Cincon z serii Railway mają szczelną obudowę zalewaną żaroodporną mieszanką gumy silikonowej, która chroni układ elektroniczny przed wstrząsami i wibracjami a także wilgocią i pyłami. Cechą konwerterów są rozbudowane zabezpieczenia przed przeciążeniami i wykroczeniem napięć i prądów poza stany dopuszczalne. Wejście jest chronione przez skuteczną ochronę przeciwprzepięciową i przed stanami nieustalonymi.

Doskonałe parametry i duża funkcjonalność pozwoliły na zastosowanie tych produktów m.in. w londyńskim metrze oraz na niemieckiej kolei.

Aplikacje medyczne

Od 15 lat Cincon wytwarza jednostki zasilające przeznaczone do zastosowań w medycynie. Produkty z tego obszaru charakteryzują się małym prądem upływu izolacji, wysoką odpornością środowiskową, wysoką wartością napięcia przebicia izolacji, które pozwalają spełni najwyższe wymagania bezpieczeństwa wymagane do zastosowań w szpitalach i aparaturze tam pracującej.

Cincon oferują różnorodną linię zasilaczy medycznych, w tym adaptery wykonane w I i II klasie ochronności z uniwersalnym wejściem tj. pozwalające na zasilanie napięciem 90–264 VAC lub nawet 80–264 VAC. Wszystkie produkty medyczne spełniają najwyższe w branży wymagania jakościowe.

Poza branżą kolejową oraz medyczną, produkty tego producenta stosowane są również w aplikacjach: oświetleniowych, telekomunikacyjnych i aparaturze pomiarowo- kontrolnej.

Nowości w ofercie Cincon

Moduł filtra wejściowego 10 A FM-10d200p to moduł wejściowy przeznaczony do współpracy ze wszystkimi konwerterami DC-DC o prądzie wejściowym do 10 A i napięciach wejściowych do 200 VDC. Jego izolacja wytrzymuje napięcie testowe 3000 VDC a cały filtr mieści się w standardowej przemysłowej obudowie o wymiarach 2,28×2,4×0,97 cala (połowa cegiełki).

Zasilacz TRH160A – to jednostka typu desktop wykonana w kasie ochronności I w obudowie 150×70×38 mm. Ma dużą moc wyjściową 160 W, pozwala na współpracę z napięciem sieci od 90 do 264 VAC i jest dostępny w 7 różnych napięciach wyjściowych: 12, 24, 28, 30, 36, 48 i 56 VDC. Zasilacz ten ma wyjątkowo dużą sprawność (93%) oraz szeroki zakres temperatur roboczych od –30 do +70°C. Przy pełnej mocy znamionowej może pracować nawet w temperaturze otoczenia 40°C bez obniżania wartości znamionowych (deratingu), co obejmuje większość ekstremalnych warunków. Adapter spełnia nowe wymagania dotyczące efektywności energetycznej DoE Level VI (USA) i CoC Tier 2 w UE. Charakteryzuje się również niskim poborem mocy wejściowej bez obciążenia, mniejszym niż 150 mW. Adapter ten nadaje się do różnych zastosowań, takich jak elektronika użytkowa, urządzenia telekomunikacyjne 5G, urządzenia komercyjne oraz do lekkich i ciężkich zastosowań przemysłowych.

Sensor ruchu DALI MDS-P oferuje 16 różnych trybów sterowania oświetleniem z użyciem DALI i jest zasilany przez DALI BUS, pobierając jedynie 10 mA. Jego obszar wykrywania obiektów wynosi 160 m2 na powierzchni i poniżej 5 m wysokości. MDS-P zapewnia 16 trybów detekcji, które można łatwo wybierać za pomocą przełącznika BCD, np. różniące się jasnością maksymalną i minimalną. Sensor umożliwia regulację czasu opóźnienia nawet do 30 minut i nadaje się do ochrony obszarów takich jak korytarze, kryte parkingi, podjazdy, magazyny, przechowalnie itp.

 

Ropla Elektronik
tel. 71 369 87 00
www.ropla.eu

Zobacz również