Modułowe zasilacze impulsowe dla przemysłu firmy Relpol

| Prezentacje firmowe Zasilanie

Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem nowych rozwiązań zasilaczy przemysłowych, które pojawiły się w ostatnim okresie w ofercie firmy Relpol.

Modułowe zasilacze impulsowe dla przemysłu firmy Relpol

Zasilacze w obudowach modułowych serii RZI...M

Zasilacze w obudowach modułowych serii RZI...M przeznaczone są głównie do zastosowań w automatyce przemysłowej, zasilania urządzeń gospodarstwa domowego i automatyki budynkowej. Charakteryzuje je szeroki zakres temperatury pracy od –25 do +71°C, a zastosowane w zasilaczach kondensatory elektrolityczne cechują się wyjątkowo długim okresem trwałości, nawet do 10 lat. Lekka konstrukcja z wytrzymałego tworzywa zapewnia skuteczną wentylację i pozwala na pracę zasilacza w trudnych warunkach środowiskowych. Komplet zabezpieczeń: nadnapięciowe, przeciążeniowe, zwarciowe, temperaturowe, gwarantuje niezawodną pracę w każdych warunkach.

Zasilacze w obudowach przemysłowych serii RZI...P

Zasilacze w obudowach przemysłowych serii RZI...P kierowane są do odbiorców z obszaru automatyki przemysłowej, przeznaczone do zasilania maszyn pakujących, budowlanych, tkackich itp. Mogą pracować w szerokim zakresie temperatury od –20 do +80°C i producent gwarantuje ich zimny start nawet przy –40ºC, co pozwala na sprawne uruchomienie instalacji nawet przy silnym mrozie. Zastosowane w zasilaczach kondensatory elektrolityczne cechują się wyjątkowo długim okresem trwałości nawet do 10 lat, a lekka aluminiowa konstrukcja odporna na wibracje i wstrząsy jest w stanie wytrzymać ciężkie warunki przemysłowe.

W tym modelu zasilacza zastosowano dodatkową powłokę konformalną PCBA (conformal coating), która zabezpiecza elektronikę zasilacza przed przepięciami oraz powstawaniem korozji i zwarć podczas pracy w zakurzonym i wilgotnym środowisku oraz chroni elektronikę przed negatywnym oddziaływaniem wibracji. Poza kompletem zabezpieczeń (nadnapięciowe, przeciążeniowe, zwarciowe, temperaturowe), zasilacz pozwala na chwilowe przeciążanie do 150% mocy znamionowej dla gwarancji uruchamiania obciążeń z dużym prądem rozruchowym (np. silniki).

Zasilacze RZI typu P są odporne na uszkodzenia i awarie w dużo większym stopniu niż standardowe produkty tego typu dostępne na rynku. Konstrukcja z wytrzymałego tworzywa zapewniająca skuteczną wentylację pozwala na pracę zasilacza w trudnych warunkach.

Moduły redundantne serii RZI...R

Moduły redundantne w lekkiej aluminiowej obudowie przeznaczone są do zastosowań w automatyce przemysłowej, do zapewnienia niezawodnego zasilania w obszarach dużej wydajności, w technice procesowej oraz energetyce. Współpracują z zasilaczami RZI...P, umożliwiają równoległe łączenie zasilaczy w celu zwiększenia mocy, rozprzęgają połączone równolegle zasilacze i zapewniają ciągłość zasilania w przypadku awarii lub zwarcia jednego z zasilaczy. Zapewniają redundancję w trybie "1+1" (każdy z połączonych równolegle zasilaczy przejmuje 100% obciążenia). Pracują w zakresie temperatury od –40 do +80°C, mają powłokę ochronną na PCBA, a przekaźnik alarmowy zapewnia stały monitoring redundancji i informuje o nieprawidłowych poziomach napięć w połączonych równolegle zasilaczach.

Moduły buforowe serii RZI...B

Moduły buforowe serii RZI...B w lekkiej aluminiowej obudowie przeznaczone są do zastosowań w automatyce przemysłowej, współpracują z zasilaczami RZI...P w celach podtrzymania napięcia w czasie chwilowych zaników zasilania, mogą być łączone równolegle w celu wydłużenia czasu podtrzymania napięcia oraz tworzyć systemy wraz z modułem UPS i modułami redundantnymi. Mają wyjścia sygnałowe i zapewniają pełny monitoring pracy układu w trybach ładowania, czuwania, podtrzymywania napięcia (buforowania). Minimalny czas buforowania dla najwyższych prądów to 250 ms przy obciążeniu 20 A/24 VDC (RZI-20B) oraz 200 ms przy obciążeniu 40 A/24 VDC (RZI-40B).

Ich cechą jest szeroki zakres temperatury pracy (od –25 do +75°C), powłoka ochronna na PCBA, zabezpieczenia: nadnapięciowe, przeciążeniowe, zwarciowe, właściwej polaryzacji. Dodatkowe funkcje to trzy wyjścia sygnałowe: maks. 35 V/10 mA (ładowanie, czuwanie, buforowanie) oraz możliwość sterowania pracą modułu poprzez wejście sterujące: maks. 35 V/10 mA (włącz/wyłącz moduł buforowy).

Moduł RZI...UPS

Moduł RZI...UPS przystosowany jest do pracy w układach o napięciu 24 VDC i prądach obciążenia do 40 A, zapewniając moc wyjściową do 960 W. Urządzenie umieszczone zostało w aluminiowej solidnej obudowie zapewniającej odporność na korozję i wibracje. Trzy wyjścia przekaźnikowe zapewniają pełny monitoring pracy układu, nawet z dala od urządzenia, informując o trybach pracy (DC OK, tryb rozładowania, brak baterii). Jest też sygnalizacja trybu pracy wskaźnikami LED: DC OK, ładowanie, rozładowywanie, niewłaściwy akumulator lub brak akumulatora. Zabezpieczenia: nadnapięciowe, temperaturowe, zwarciowe, właściwej polaryzacji zasilania, właściwej polaryzacji i napięcia akumulatora. Moduł można łączyć w układy z zasilaczami RZI...P oraz modułami buforowymi i redundantnymi Relpolu.

 

Relpol, tel. 68 479 08 22
www.relpol.pl

Zobacz również