Energetab 2020. Przewodnik targowy

O tegorocznych targach Energetab można jedynie powiedzieć tyle, że są one wielką niewiadomą i każdy scenariusz jest prawdopodobny. W sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, każda większa impreza boryka się z niepewnością wywołaną zagrożeniem wirusowym, mniej lub bardziej realnym, ale z pewnością wywołującym obawy firm i ich pracowników, czy wystawianie się ma sens i jest bezpieczne.

Posłuchaj
00:00

Wewnętrzne dyskusje na temat tego, czy warto jechać do Bielska, czy będzie dla kogo jechać, bo przecież takie same obawy mają odwiedzający targi, kończą się decyzją na tak lub nie i nie ma wypracowanego sposobu oceny korzyści ani strat. Kolejną niewiadomą są wewnętrzne problemy wielu firm, które zmagają się z wieloma problemami gospodarczymi i kadrowymi wywołanymi pandemią i koniecznością rezygnacji z mniej pilnych zadań.

Przed Energetabem odwołano wiele innych imprez targowych, konferencji, a jak pokazuje praktyka, także większość seminariów zamieniana jest tuż przed terminem na wersje online. Oznacza to, że niestety brakuje chętnych do tych spotkań, a niepokój i obawy mają realny wymiar biznesowy. Niemniej w przypadku Energetabu na plus działa to, że jest to ekspozycja w dużej mierze plenerowa, rozproszona na dużym kilkuhektarowym terenie, a część stoisk jest zlokalizowana praktycznie pod chmurką. To, co było krytykowane przez lata jako prowizorka i niepasująca do współczesności infrastruktura wystawiennicza, teraz okazuje się dużą korzyścią, bo niewątpliwie na wolnym powietrzu jest o wiele bezpieczniej. Dlatego między innymi Energetab ma szansę się odbyć i bez względu na liczbę wystawców oraz gości będzie sukcesem.

Tegoroczna edycja targów Energetab

Targi będą wyraźnie mniejsze. Organizatory mówią o ok. 300 wystawcach (dane aktualne na dzień 25 sierpnia), czyli mniej niż połowie tego stanu, jaki był w latach ubiegłych. Widać to na mapie, gdzie część namiotów skasowano (te o oznaczeniach U, M, T, E, F, R). Reszta, która została, też ma nieco mniejszą powierzchnię, a ekspozycje zostały rozproszone po to, aby powiększyć dystans. Nie jest to jakimś zaskoczeniem, bo chyba nikt nie oczekiwał, że wszystko będzie po staremu.

Nowością jest też rejestracja odwiedzających. Do tej pory wejście na teren targów nie wiązało się z żadnymi formalnościami. Teraz konieczne będzie wypełnienie formularza i podanie danych, najlepiej jeszcze przed imprezą przez Internet, co potem pozwoli na zeskanowanie kodu kreskowego z wejściówki i szybkie przekroczenie bramki wejściowej. Rejestracja jest zapewne jednym z elementów zapewnienia bezpieczeństwa, ale zmian porządkowych będzie więcej, np. na niektórych stoiskach będą zamontowane osłony z pleksi, wejścia będą jednokierunkowe, a wchodzącym osobom będzie mierzona temperatura. Ponieważ wystawców będzie mniej, to ekspozycje zostaną bardziej rozproszone po dużym terenie.

Każdy zwiedzający otrzyma na wejściu (za darmo) przyłbicę, będą też dostępne automaty sprzedające za parę zł maski. Aby dodatkowo zachęcić zainteresowanych targami do ich odwiedzenia organizator obiecuje rozlosowanie wśród zwiedzających naprawdę cennych nagród np. smartfonów.

Spotkajmy się na targach

Odwiedzających tegoroczny Energetab zapraszamy serdecznie do naszego redakcyjnego stoiska w dolnej kondygnacji hali A (A61). Dotarcie do nas z pewnością ułatwi załączona mapa z rozkładem stoisk i listą wystawców.
Wstęp na targi jest bezpłatny, wokół terenu targowego ZIAD jest kilka dużych parkingów.

Powiązane treści
Energetab 2020 - skromniejszy, ale cały czas znaczący
Nowoczesne liczarki komponentów
Dobór zasilacza LED a nowe wymagania Ekoprojektu dotyczące migotania światła i efektu stroboskopowego
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Zasilanie
Transformatory zasilaczy impulsowych - indywidualne rozwiązania z systemem izolacji UL
Produkcja elektroniki
Grupa Renex wprowadza nowe oprogramowanie do robota lutowniczego Reeco z ramieniem Yamaha SCARA
Pomiary
Nowe oscyloskopy Voltcraft - seria DOV ma ekran dotykowy, wyjście HDMI, małą masę i kompaktowe wymiary
Komponenty
SAMA7D65 MPUs - zaawansowana grafika i komunikacja
Produkcja elektroniki
Specjalistyczne usługi dla EMS – przegląd
Mikrokontrolery i IoT
Ekonomiczne mikrokontrolery PIC32A z wydajnymi analogowymi układami peryferyjnymi
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Gospodarka
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Gospodarka
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów