Elektronicznie wyświetlane reklamy idealnym sposobem na promocję usług

| Prezentacje firmowe Optoelektronika

"Reklama dźwignią handlu" głosi znane powiedzenie, w którym bez wątpienia kryje się sporo prawdy. W szczególności pamiętać powinni o tej zasadzie przedsiębiorcy z branży usługowej, dla których w ostatnim roku przyszły ciężkie czasy z powodu powszechnego lockdownu. Skuteczna, nowoczesna reklama może jednak pomóc im nie tylko w promocji oferowanych usług, ale także w zachęceniu klientów do powrotu.

Elektronicznie wyświetlane reklamy idealnym sposobem na promocję usług

Branża usługowa w czasie pandemii

Pandemia koronawirusa wywołała poważne zmiany gospodarcze w całej Polsce. Przymusowe ograniczenia i lockdown, a także powszechne obawy przed zachorowaniem sprawiły, że wiele punktów usługowych musiało zawiesić lub ograniczyć swoją działalność. Niestety, nie każdy ma możliwość łatwego przejścia w tryb pracy online, przez co biznes może zostać zagrożony.

Aby uniknąć tej sytuacji, branża usługowa powinna w szczególności zadbać o dobrą reklamę swoich usług, by w chwili, w której ograniczenia są zniesione, przyciągnąć jak największą liczbę osób i zrekompensować sobie poniesione straty. Długofalowe kampanie reklamowe są niezbędne, aby zarówno nowi, jak i powracający klienci zdecydowali się na skorzystanie z usług właśnie twojej firmy.

Nowoczesne nośniki reklamy są najbardziej skuteczne

Decydując się na prowadzenie kampanii reklamowej, powinieneś skoncentrować się przede wszystkim na jej wysokiej skuteczności oraz dużym zasięgu. Te dwie cechy nie tylko w czasie pandemii będą istotne, abyś mógł osiągnąć jak największe zyski. Jednak w trakcie lockdownu oraz tuż po nim właśnie od zauważalności i zapamiętywalności przekazu zależy, jak szybko i jak bardzo wzrosną twoje obroty.

Warto pamiętać, że jednym z najskuteczniejszych sposobów promocji jest obecnie cyfrowa reklama zewnętrzna, czyli wykorzystanie elektronicznych nośników znajdujących się w różnych punktach miast. Może ona przybierać formę zarówno mało-, jak i wielkoformatową, znajdując się między innymi na ekranach LCD, średniej wielkości ekranach typu infokiosk, czy też na ogromnych telebimach.

Jej ważną cechą jest powszechna dostępność (nawet w czasie pandemii), ponieważ elektroniczne nośniki znajdują się w najbardziej uczęszczanych miejscach. Mogą to być między innymi ulice, komunikacja miejska, przychodnie czy centra handlowe. Dzięki temu jest ona w stanie dotrzeć do największej grupy odbiorców nawet w trudniejszym dla gospodarki okresie.

Dlaczego elektroniczna reklama jest ciekawsza od statycznej?

Elektroniczne reklamy, oferowane na https://be-media.com.pl, oparte są na przekazach w formie krótkich, intrygujących wideo. Wykorzystywane są w nich wyraziste, kontrastowe kolory, ładne nagrania oraz prostota informacji, dzięki czemu są przyjemne w odbiorze.

Co więcej, udowodniono, że reklamy w formie wideo znacznie lepiej przyciągają spojrzenia i zapadają w pamięć, niż statyczne, które wymagają czytania. Kolory i ruch sprawiają, że automatycznie kierujemy spojrzenia na elektroniczne wyświetlacze, podczas gdy nawet najpiękniejszy, ale statyczny plakat przez większość osób zostanie ominięty wzrokiem. Wiedząc o tym i wykorzystując najbardziej efektywny sposób reklamy, możesz powrócić na rynek z najlepszym wynikiem.

źródło: BE Media

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie