Artronic – nowe rozwiązanie wyświetlacza 240×64

| Prezentacje firmowe Optoelektronika

W ofercie firmy Artronic pojawił się nowy wyświetlacz o rozdzielczości 240×64 pikseli w rozmiarze dobrze znanego modułu Toshiba T6963C z późniejszymi zamiennikami. Jego atutem jest to, że pasuje on mechanicznie i elektrycznie do poprzedniego popularnego na rynku modułu, ale jest wykonany w nowszej technologii. W nowej ulepszonej odsłonie zachowany został rozmiar poprzedniego modułu, jednak technologia i kontroler są zupełnie inne.

Artronic – nowe rozwiązanie wyświetlacza 240×64

Wyświetlacz wykonany jest w technologii COG z kontrolerem firmy UltraChip. Umożliwiło to radykalne obniżenie kosztu stosunkowo dużego pola matrycy pikseli. Dodatkowo interfejs wzbogacił się o transmisję szeregową.

Dzięki dobremu wsparciu technicznemu producenta kontrolera dostępna jest szczegółowa dokumentacja umożliwiająca skuteczne zabezpieczenie aplikacji przed bardzo silnymi zakłóceniami zewnętrznymi.

Forma nowego modułu pozwala na prostą migrację ze starszych konstrukcji, w których pojawia się problem z dostępnością, a przy okazji poprawia aspekt ekonomiczny opartych na nim urządzeń.

Przy nowych konstrukcjach matryca w technologii COG z podświetleniem może zostać zamontowana bezpośrednio na płycie głównej wdrażanego urządzenia, co korzystnie wpłynie na optymalizację produkcji. Kontroler matrycy wymaga dodania tylko kilku kondensatorów w bliskim sąsiedztwie złącza.

 
Rys. 1. Nowy wyświetlacz (po prawej) zastępuje popularny na rynku modułowy LCD-AG-240064A-FHW K/W-E6 typu FSTN z podświetleniem białym (po lewej)
 
Rys. 2. Szczegóły mechaniczne i elektryczne nowego wyświetlacza

Artronic
tel. 58 668 57 83
http://artronic.com.pl