Kompleksowa oferta wyświetlaczy dla Twojej aplikacji

| Prezentacje firmowe Optoelektronika

Gamma – to renomowany dostawca wyświetlaczy na rynku polskim o kompleksowej ofercie produktów zawierającej wyłącznie czołowe światowe marki. Zapraszamy do zapoznania się z jednostkami, które wyróżniają się funkcjonalnością i parametrami.

Kompleksowa oferta wyświetlaczy dla Twojej aplikacji

Ampire jest jednym z największych na świecie producentów wyświetlaczy LCD, w tym wysokiej jakości kolorowych wyświetlaczy z matrycami TN, STN, FSTN, TFT oraz IPS. Ponadto firma ta znana jest również z produkcji wyświetlaczy LCD wykonanych w technologii OLED, charakteryzujących się m.in. doskonałym odwzorowaniem barw oraz oferującej bardzo dobrą jasność oraz kontrast.

Zgodnie z obecnymi trendami Ampire z roku na rok rozwija coraz szerzej produkcję wyświetlaczy w technologii TFT IPS w różnych konfiguracjach. Technologia ta charakteryzuje się wysokim odwzorowaniem barw, szerokimi kątami widzenia i bardzo dobrym kontrastem, a wszystko to przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Producent umożliwia zamówienie wyświetlaczy TFT IPS z dopasowanym panelem dotykowym pojemnościowym i rezystancyjnym. Ponadto możliwe jest zamówienie wariantu z dopasowanym cover glass.

Odpowiadając na potrzeby rynku, dotyczące aplikacji pracujących w dużym słońcu, producent ma również szeroki wachlarz wyświetlaczy o jasności sięgającej nawet 1500 cd/m². Możliwe jest również nałożenie na nie dodatkowo specjalnej powłoki sunlight readable jeszcze bardziej poprawiającej czytelność wyświetlanych treści w ostrym słońcu.

ECB Reflective

Wśród standardowych rozwiązań znaleźć można ciekawe rozwiązanie, które w wielu aplikacjach będzie konkurencją dla tzw. e-papieru. Mowa tu o wyświetlaczu w technologii ECB reflective. Cechuje się on statycznym poborem prądu na poziomie 11 μA oraz takim samym poborem prądu podczas zmieniania wyświetlanych treści. Pozwala na wyświetlanie informacji w kolorze białym, czarnym oraz czerwonym. Idealnie nadaje się on np. do wyświetlania zmieniających się cen produktów w sklepach. Przy zmianie ceny 2 razy dziennie potrafi pracować dłużej na zasilaniu bateryjnym niż analogiczny ekran w technologii e-papier. Ponadto na jego korzyść w porównaniu do technologii e-papier świadczy wyższy kontrast i szerszy zakres temperatury pracy. Wyświetlacz poprawnie wyświetla treści nawet do temperatury –20°C, podczas gdy technologia e-papier nie pozwala na pracę w ujemnych temperaturach.

Ampire oferuje taki wyświetlacz w dwóch rozmiarach, tj. 4,2" i rozdzielczości 300×400 pikseli oraz 2,9" o rozdzielczości 128×296.

EBTN – hybrydowe wyświetlacze graficzno-znakowe

Od momentu powstania w 1981 r. RCL Display Limited stał się jednym z wiodących producentów LCD i modułów LCD, kładącym nacisk na kontrolę jakości i doskonałe wsparcie klientów. Firma RCL jest w stanie produkować szeroką gamę produktów w różnych technologiach, w tym TN, HTN, STN, FSTN, DFSTN, ASTN, DSTN, EBTN w COB, COG i TAB z pojemnościowymi lub rezystancyjnymi panelami dotykowymi. W ostatnim czasie olbrzymią popularnością cieszą się produkowane przez RCL wyświetlacze w technologii EBTN. Technologia EBTN (Enhanced Background Twisted Nemetic) to innowacyjna i udoskonalona wersja wyświetlaczy typu TN. Wyświetlane dane wywołują doskonałe wrażenia wzrokowe poprzez zastosowanie bardzo wysokich kontrastów i dużych kątów widzenia.

Technologia EBTN pozwala na wykonanie hybrydy wyświetlacza znakowego i pola graficznego przy relatywnie niskiej cenie, co stanowi doskonałą, a zarazem tańszą alternatywę dla wyświetlaczy graficznych. Maksymalna oferowana rozdzielczość takiego wyświetlacza to 132×16 lub 128×64. Technologia pozwala na wykonanie wyświetlacza z pikselami o wielkości minimalnej 0,1×0,1 mm, a nawet na specjalne zamówienie 0,05×0,05 mm, przy czym minimalna odległość pomiędzy kolejnymi pikselami wynosi 0,01 mm. Możliwe jest zamówienie indywidualnych kształtów wyświetlaczy, jak np. koło czy owal.

Wyświetlacze te pracują w szerokim zakresie temperatur od –35°C do około 70°C, przy czym nawet w ujemnych temperaturach charakteryzują się dosyć szybkim czasem odpowiedzi.

Wyświetlacze w technologii EBTN przeznaczone są przede wszystkim do takich aplikacji, jak: kasy fiskalne, aparatura medyczna, urządzenia pomiarowe oraz wszelkie urządzenia przenośne w związku z bardzo niskim zapotrzebowaniem na prąd. Idealne zobrazowanie wyświetlanych informacji odbywa się przy wybraniu opcji wyświetlacza w typie EBTN Transmissive Negative (na zdjęciu).

DKE = ePapier

Firma DKE to obecnie jeden z czołowych producentów wyświetlaczy e-papier na rynku. Firma DKE powstała w 2005 roku. Od 2011 r., gdy firma rozpoczęła współpracę z EINK, nastąpił jej dynamiczny rozwój. Aktualnie DKE ma własne szerokie zaplecze R&D oraz dwie fabryki.

Firma DKE ma w swojej ofercie szeroki wybór standardowych wyświetlaczy w rozmiarach od 1,49 do 13,3" z DPI od 88 do 152, zapewniających obsługę koloru czarno-białego oraz dodatkowo w zależności od wersji żółtego oraz czerwonego. Dostępne są również wersje wyświetlaczy działających w niestandardowych dla tego rodzaju produktów temperaturach sięgających nawet –25°C. Możliwe jest również zaprojektowanie customizowanego wyświetlacza o niestandardowej wielkości.

Wyświetlacze e-papieru dzięki niskiemu poborowi prądu znajdują swoje zastosowanie we wszelkiego rodzaju e-labelach – "cenówkach" sklepowych, tabliczkach informacyjnych, reklamach wizualnych, urządzeniach przenośnych i bezpieczeństwa.

Avalue Technology i wielodotykowe monitory open frame

Avalue Technology – dostawca przemysłowych rozwiązań komputerowych, zaprezentował nową serię 15- i 21-calowych wielodotykowych monitorów OFM (Open Frame Monitor) wraz z modelami OFM- -15W00/OFM-21W00 obsługującymi rozdzielczości full HD.

Monitory zapewniają łatwą konserwację i instalację dzięki otwartej architekturze ramowej, a także dają klientom większą elastyczność i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb, ponieważ można je łatwo zintegrować z różnymi systemami komputerowymi. Seria OFM może być instalowana na trzy różne sposoby: tj. montaż podtynkowy, montaż na panelu i montaż na ścianie, co pozwala na szybką instalację i zapewnia kompatybilność z każdą aplikacją embedded. Seria tych monitorów obsługuje również szeroki zakres zastosowań, w tym automatykę przemysłową, interaktywne kioski multimedialne i interfejsy HMI, oszczędzając koszty projektowania i koszty operacyjne oraz minimalizując niedogodności związane z konserwacją i instalacją.

 

Gamma
www.gamma.pl
tel. 22 862 75 00

Zobacz również