Kontraktowa produkcja elektroniki na zlecenie – usługi EMS w obliczu obecnych wyzwań

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Branża elektroniczna należy do grona szybko rozwijających się sektorów przemysłu, zarówno na rynku polskim, jak i za granicą. Dynamiczne zmiany w obszarze technologii, wzrost zapotrzebowania na automatyzację wielu procesów, a w końcu zwiększenie popytu w obszarze elektroniki konsumenckiej i do zastosowań profesjonalnych skutecznie napędzają obroty. To korzystny trend, zarówno dla producentów urządzeń elektronicznych, jak i usługodawców EMS. Ale czy wszyscy przedsiębiorcy mogą obecnie ze spokojem patrzeć w przyszłość?

Kontraktowa produkcja elektroniki na zlecenie – usługi EMS w obliczu obecnych wyzwań

Aktualne wydarzenia, z pandemią na czele, zachwiały równowagą funkcjonalną wielu przedsiębiorstw, spowodowały przetasowania zarówno po stronie producentów urządzeń, jak i usługodawców EMS. Nie bez znaczenia pozostaje wzrost cen surowców i półproduktów czy zaburzenia globalnego łańcucha dostaw, które przyniosły lawinę opóźnień w realizacji projektów końcowych, a w skrajnych przypadkach unieruchomienie działalności. Co zatem sprawiło, że w dobie aktualnych wyzwań polski producent elektroniki, firma Printor, odnotowuje wzrosty i śmiało kroczy do przodu na rynku usług EMS?

40 lat doświadczenia w produkcji elektroniki nauczyło nas dynamicznej adaptacji do zmian

W tym roku firma Printor obchodzi 40-lecie swojej działalności. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze inżynierskiej oraz kierowniczej, konsekwentnie realizowanej strategii zarządzania oraz nieustannej optymalizacji procesów biznesowych i produkcyjnych zbudowaliśmy większą odporność na turbulencje rynkowe oraz skutecznie wdrażamy potrzebne zmiany – podsumowuje Krzysztof Torczyński, prezes firmy Printor. Ponadto niebywałą wartością i siłą naszej firmy jest zespół fachowców, którzy współpracują z nami na dobre i na złe, a to rzadkość – dodaje. Co więcej, realizowana od wielu lat sukcesja sprawiła, że firma zyskała jeszcze mocniejsze koło napędowe i szersze warunki do rozwoju.

Zakres oferowanych usług – stawiamy na kompleksowe usługi EMS i długofalową współpracę

Dzięki powierzeniu nam pełnej odpowiedzialności pomagamy naszym klientom realnie zaoszczędzić czas, pieniądze i zasoby.

 • Produkcja obwodów drukowanych (PCB)
 • Montaż automatyczny (SMT)
 • Montaże ręczne (THT, montaż echaniczny)
 • Obsługa elementów (kompletacja i/lub magazynowanie)
 • Testowanie (płytek PCB i gotowych urządzeń)
 • Usługi dodatkowe w produkcji elektroniki
 • Projektowanie w przypadku usługi all-in-one wraz z produkcją seryjną

Jakość produkcji i dostępna technologia – utrzymujemy wysokie wskaźniki i regularnie inwestujemy w rozwój

Wysoka jakość płytek PCBA jest kluczowa dla zapewnienia właściwego działania urządzeń. My stawiamy na niezawodność, dlatego od wielu lat mamy m.in. Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015.

Doskonalimy się każdego dnia, co naturalnie podnosi jakość świadczonych usług i utrzymuje kluczowe wskaźniki na wysokim poziomie. Zachowanie odpowiednich standardów IPC w zakresie oferowanych usług i warunków do produkcji elektroniki jest podstawą naszych zasad produkcji i skutecznie egzekwowanym wymogiem. Jesteśmy na bieżąco z pędzącymi zmianami w zakresie technologii oraz z potrzebami odbiorców usług EMS, dlatego tak ważna stała się dla nas inwestycja w kolejną linię SMT, która obecnie zapewnia realizację większych serii produkcyjnych przy jednoczesnym zwiększeniu kontroli i jakości procesu montażowego. Bieżący rok przyniósł kolejną inwestycję, urządzenie do nakładania powłok ochronnych – lakierowanie PCB, jako odpowiedź na potrzeby klientów.

 • Linia ASM – wydajność IPC do 48500 CPH do produkcji seryjnej.
 • Drukarki pasty lutowniczej: ASM – DEK NeoHorizon 03 IX
 • Kontrola pasty lutowniczej (SPI): ASM – ProcessExpert
 • Pick & Place: ASM – Siplace SX1 (CP20P) + ASM – Siplace SX1 (CPP)
 • Piece rozpływowe: Vitronics Soltec –Centurion 1040A
 • Automatyczna inspekcja optyczna (AOI 3D): Omron – VT-S530

Biznesowe podejście do procesu wyceny i sposób współpracy – znalezienie najbardziej optymalnego rozwiązania dla naszych klientów jest dla nas kluczowe. Pomagają przy tym eksperci z wielu dziedzin.

Dokładne poznanie potrzeb odbiorcy, zrozumienie rynkowych zasad jego biznesu, dystrybucji, specyfiki produktu i dotychczasowych doświadczeń we współpracy z dostawcami powoduje, że każdy proces wyceny poparty jest dokładną analizą. Nie boimy się pytać o kluczowe aspekty biznesowe, dzięki czemu już na początkowym etapie otrzymujemy właściwe dane do uruchomienia odpowiedniego procesu RFQ. Podejście oparte na poznaniu biznesu klienta umożliwia nam w dłuższej perspektywie czasowej zaoferowanie znacznie korzystniejszych warunków. Dla naszych partnerów jest to okazja, by przyjrzeć się kluczowym obszarom efektywnej współpracy i co za tym idzie, wybrać właściwego dostawcę usług EMS.

Zapraszamy do współpracy!

 

Printor Sp. z o.o.,
tel. 42 652 79 44
info@printor.pl, www.printor.pl

Zobacz również