Produkuj elektronikę z Lumelem

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Lumel to znany na świecie producent najwyższej jakości urządzeń automatyki przemysłowej z 70-letnią historią. Ogromne doświadczenie, duże kompetencje pracowników, posiadane nowoczesne technologie i wysokowydajny park maszynowy pozwoliły rozszerzyć w ostatnich latach ofertę o dodatkowe usługi.

Produkuj elektronikę z Lumelem

Lumel proponuje firmom kompleksowe usługi produkcji urządzeń elektronicznych (EMS) od prototypów i małych serii, po duże zlecenia charakterystyczne dla wyrobów masowych. Podejmujemy się produkcji kompleksowych projektów (OEM, ODM), od idei do produktu finalnego, w zakresie projektowania i wykonawstwa obudów, prac badawczo-rozwojowych, zakupu podzespołów do produkcji, montażu SMT i THT, a także programowania i kalibracji urządzeń.

Prace badawczo-rozwojowe i laboratoryjne

Dział rozwoju w Lumelu tworzy grupa wysoko wykwalifikowanych inżynierów, którzy w sposób najbardziej optymalny i ekonomiczny przekształcają pomysły w gotowe produkty. W laboratorium przeprowadzamy niezbędne testy z obszaru kompatybilności elektromagnetycznej (EMC), środowiskowe, odporności na wibrację i udary, funkcjonalne, a także testujemy funkcjonalność oprogramowania.

Montaż SMT

W zakresie montażu SMT Lumel oferuje jednostronny lub dwustronny montaż elementów SMD w technologii lutowania rozpływowego. W zależności od potrzeb odbiorcy montaż może odbywać się z elementów własnych lub powierzonych. Nasz park maszynowy to dwie linie montażowe, na których możemy zmontować ponad 100 tys. elementów na godzinę.

Pierwsza linia SMT wyposażona jest w sitodrukarkę ERSA, dwa automaty montażowe JUKI (uniwersalny KE- -3020VA oraz szybki FX-3RA), 7-strefowy piec do lutowania rozpływowego ERSA Hotfl ow 3/14E, transportery, podajnik i odbiornik płytek niemieckiej firmy ASYS. Druga linia SMT składa się z sitodrukarki JUKI typ KS-1710, automatu montażowego JUKI KE-2060, pieca do lutowania rozpływowego ERSA Hotfl ow 2/14 i elementów transportowych formy JOT.

Do kontroli jakości produkcji wykorzystujemy automatyczne i manualne stanowiska kontrolne m.in. tester AOI – PowerSpecterGTAz 350CE Dolphin oraz tester Takaya Flying Probe.

Montaż THT

W zakresie montażu THT wykonujemy następujące operacje:

  • przygotowanie elementów, obróbkę automatyczną – docinanie i gięcie,
  • obsadzanie elementów – montaż ręczny i lutowanie,
  • montaż elementów na fali lutowniczej,
  • obróbkę przewodów.

Dodatkowo świadczymy również usługi z zakresie programowania, pokrywania gotowych produktów lakierami lub zalewami zabezpieczającymi oraz przeprowadzamy testy funkcjonalne. Dokonujemy montażu końcowego i kalibracji urządzeń pomiarowych.

Usługi dodatkowe

Dla klientów, którzy przychodzą tylko z ideą produktu, zapewniamy zespół konstruktorów i programistów, którzy wykonają model, prototyp oraz przeprowadzą niezbędne badania, które potwierdzą, że produkt jest zgodny z wymaganiami CE. Obok standardowych testów przeprowadzanych na etapie powstawania produktu czy produkcji oraz w zależności od wymagań odbiorcy, dla każdego projektu możemy przeprowadzić dodatkowe testy funkcjonalne, środowiskowe, jakościowe.

W zależności od wymagań i życzeń klienta każda płytka może otrzymać dodatkową powłokę ochronną np. lakier, powłokę żywiczną czy zalewę zabezpieczającą. Dodatkowo każdy wykonany przez nas produkt może zostać oznakowany.

Każda płytka drukowana i urządzenie produkowane przez nas jest dokładnie chronione. Pakujemy je zgodnie z wytycznymi klientów, zgodnie z naszą najlepszą wiedzą i w taki sposób, by produkt był w pełni bezpieczny w transporcie.

Gwarancja jakości

Wszystkie stanowiska, na których realizowany jest montaż THT, wyposażone są w środki ochrony ESD zgodnie z normą EN 61340 5-1 i 5-2. Pracujemy z płytkami drukowanymi o wymiarach do 360×410 mm z laminatu FR4, CEM, aluminium, fl ex i niezbędne do produkcji obwody oraz komponenty zamawiamy u sprawdzonych partnerów. Procesy projektowe, produkcyjne i obsługi klienta przebiegają zgodnie z systemem jakości ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015. Procesy montażu spełniają wymagania standardów IPC-A-610 G.

W zakresie obsługi handlowej oferujemy opiekę indywidualnego doradcy, który odpowiadał będzie za całość realizacji zlecenia, krótkie terminy realizacji i atrakcyjne ceny.

Zapraszamy do współpracy!

 

Lumel S.A.
tel. 68 45 75 144 ul. Słubicka 4
65-127 Zielona Góra
oem@lumel.com.pl
www.lumel.com.pl

Zobacz również