Programowalne systemy zasilania od TDK-Lambda o mocy do 60 kW

Nowa seria GSPS to programowalne systemy zasilania o dużej mocy, oparte na niezawodnych programowalnych zasilaczach laboratoryjnych Genesys+. Urządzenia sprawdzają się w aplikacjach wymagających dużej mocy oraz wysokiej precyzji. Dodatkowo, w standardzie posiada interfejsy LAN, USB, RS232/485 oraz izolowane wyjście analogowe 0-5 V/0-10 V.

Posłuchaj
00:00

Są to urządzenia w mobilnej szafie Rack 19" o wysokości 20U, gotowe do implementacji w najbardziej wymagających aplikacjach. Wyróżniają się wysoką mocą – od 30 kW do 60 kW - i możliwością pracy w trybie 0-10 V/4500 A lub 0-600 V/102 A. Mogą być zasilane z dwóch poziomów napięcia wejściowego 170-265 VAC lub 342-528 VAC.

GSPS pozwala na pracę w trybie stabilizacji napięcia, stabilizacji prądu lub stałej mocy. Standardowymi funkcjami dla tego zasilacza są kontrola prędkości przebiegu natężenia i napięcia, generowanie przebiegów wyjściowych o zadanych parametrach czy symulacja rezystancji wewnętrznej. Pamięć wbudowana pozwala na zaprogramowanie aż do 100 następujących po sobie działań, dzięki czemu zasilacze GSPS idealne sprawdzą się w zautomatyzowanych laboratoriach testowych. Wysoka dokładność przetworników ADC i DAC (16bit) zapewnia precyzyjną pracę. W celu utrzymania bezpieczeństwa aplikacji, zasilacze są wyposażone w systemy takie jak ochrona nadnapięciowa (OVP), podnapięciowa (UVP) czy ograniczenie prądu (FOLD), a stopnie zabezpieczeń można dostosować w zależności od aplikacji.

Seria GSPS wspiera monitorowanie i zarządzanie jednostką przy pomocy interfejsów LAN, USB RS232/RS485 oraz izolowanego wyjścia analogowego 0-5 V/0-10 V. Opcjonalnie dostępne są GPIB (IEEE488), ModbusTCP lub EtherCAT. Dodatkowo, dana seria jest certyfikowana dla LabWindows/CVI czy LabVIEW. Zdalny dostęp ułatwia dedykowany GUI - Virtual Front Panel, który pozwala na obsługę do 31 urządzeń równolegle - pojedynczo lub jednocześnie. Ponadto jest to narzędzie ułatwiające monitorowanie i tworzenie przebiegów wyjściowych.

GSPS to systemy które sprawdzają się w zarówno w aplikacjach wymagających dużej mocy, jak i precyzji, jak również w układach z bateryjnymi magazynami energii i superkondensatorami. Sprawdzą się też w urządzeniach wymagających kontroli nad przepływem prądu, np. w galwanizacji czy anodowaniu. Są idealnym rozwiązaniem dla jednostek badawczych i laboratoriów.

Więcej na amtek.pl
Powiązane treści
Amtek: Klienci doceniają kompetencje i pomoc w rozwiązywaniu problemów, mówi Tomasz Śliwakowski, dyrektor wykonawczy w firmie Amtek
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Zasilanie
Transformatory zasilaczy impulsowych - indywidualne rozwiązania z systemem izolacji UL
Produkcja elektroniki
Grupa Renex wprowadza nowe oprogramowanie do robota lutowniczego Reeco z ramieniem Yamaha SCARA
Pomiary
Nowe oscyloskopy Voltcraft - seria DOV ma ekran dotykowy, wyjście HDMI, małą masę i kompaktowe wymiary
Komponenty
SAMA7D65 MPUs - zaawansowana grafika i komunikacja
Produkcja elektroniki
Specjalistyczne usługi dla EMS – przegląd
Mikrokontrolery i IoT
Ekonomiczne mikrokontrolery PIC32A z wydajnymi analogowymi układami peryferyjnymi
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Gospodarka
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Gospodarka
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów