Programowalne systemy zasilania od TDK-Lambda o mocy do 60 kW

| Prezentacje firmowe Aktualności

Nowa seria GSPS to programowalne systemy zasilania o dużej mocy, oparte na niezawodnych programowalnych zasilaczach laboratoryjnych Genesys+. Urządzenia sprawdzają się w aplikacjach wymagających dużej mocy oraz wysokiej precyzji. Dodatkowo, w standardzie posiada interfejsy LAN, USB, RS232/485 oraz izolowane wyjście analogowe 0-5 V/0-10 V.

Programowalne systemy zasilania od TDK-Lambda o mocy do 60 kW

Są to urządzenia w mobilnej szafie Rack 19" o wysokości 20U, gotowe do implementacji w najbardziej wymagających aplikacjach. Wyróżniają się wysoką mocą – od 30 kW do 60 kW - i możliwością pracy w trybie 0-10 V/4500 A lub 0-600 V/102 A. Mogą być zasilane z dwóch poziomów napięcia wejściowego 170-265 VAC lub 342-528 VAC.

GSPS pozwala na pracę w trybie stabilizacji napięcia, stabilizacji prądu lub stałej mocy. Standardowymi funkcjami dla tego zasilacza są kontrola prędkości przebiegu natężenia i napięcia, generowanie przebiegów wyjściowych o zadanych parametrach czy symulacja rezystancji wewnętrznej. Pamięć wbudowana pozwala na zaprogramowanie aż do 100 następujących po sobie działań, dzięki czemu zasilacze GSPS idealne sprawdzą się w zautomatyzowanych laboratoriach testowych. Wysoka dokładność przetworników ADC i DAC (16bit) zapewnia precyzyjną pracę. W celu utrzymania bezpieczeństwa aplikacji, zasilacze są wyposażone w systemy takie jak ochrona nadnapięciowa (OVP), podnapięciowa (UVP) czy ograniczenie prądu (FOLD), a stopnie zabezpieczeń można dostosować w zależności od aplikacji.

Seria GSPS wspiera monitorowanie i zarządzanie jednostką przy pomocy interfejsów LAN, USB RS232/RS485 oraz izolowanego wyjścia analogowego 0-5 V/0-10 V. Opcjonalnie dostępne są GPIB (IEEE488), ModbusTCP lub EtherCAT. Dodatkowo, dana seria jest certyfikowana dla LabWindows/CVI czy LabVIEW. Zdalny dostęp ułatwia dedykowany GUI - Virtual Front Panel, który pozwala na obsługę do 31 urządzeń równolegle - pojedynczo lub jednocześnie. Ponadto jest to narzędzie ułatwiające monitorowanie i tworzenie przebiegów wyjściowych.

GSPS to systemy które sprawdzają się w zarówno w aplikacjach wymagających dużej mocy, jak i precyzji, jak również w układach z bateryjnymi magazynami energii i superkondensatorami. Sprawdzą się też w urządzeniach wymagających kontroli nad przepływem prądu, np. w galwanizacji czy anodowaniu. Są idealnym rozwiązaniem dla jednostek badawczych i laboratoriów.

Zobacz również