Oszczędzaj pieniądze i popraw jakość procesu ze spoiwem LMPA-Q

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Belgijski Interflux Electronics NV to firma z niemal 40-letnim stażem w branży elektronicznej znana na rynku m.in. z produkcji najwyższej jakości topników do lutowania w swojej klasie. Topniki Interflux nie zawierają żadnych, nawet śladowych ilości halogenków, związków chemicznych, które pomimo swej skuteczności w aktywacji PCB przyczyniają się do potencjalnej korozji elektroniki. Dlatego też receptury najpopularniejszych produktów Interflux są niezmienne od lat i od lat masowo wybierane przez liczne firmy korzystające z agregatów typu fala, lutowanie selektywne itp.

Oszczędzaj pieniądze i popraw jakość procesu ze spoiwem LMPA-Q

Oprócz gamy topników Interflux wytwarza również kompletne spektrum materiałów używanych w procesach lutowania: pasty lutownicze, spoiwa do montażu ręcznego, stopy lutownicze w sztabach i szpulach oraz dodatkowo produkty pomocnicze, takie jak maska lutownicza, tabletki antyoksydacyjne, a nawet systemy pozwalające zminimalizować zużycie topnika. Od 5 lat Interflux z powodzeniem komercjalizuje rodzinę stopów lutowniczych o niższej temperaturze topnienia.

Niskotemperaturowe spoiwa lutownicze

Stop LMPA-Q jest przeznaczony zarówno do procesów montażu powierzchniowego, jak i przewlekanego. Jest nie tylko niskokosztową alternatywą dla wysokotopliwych stopów bezołowiowych, ale pozwala również na rozwiązanie wielu procesów montażowych, takich jak: ugięcie PCB oraz idące w parze z tym lutowanie BGA i QFN, trudności z montażem dwustronnym. Dzięki niższej temperaturze procesu użytkownik odczuje ulgę w rachunkach za energię elektryczną oraz w wydatkach na produkty pomocnicze, takie jak azot procesowy (patrz tabela).

LMPA-Q pozwala również osiągnąć większą wydajność w tej samej jednostce czasu oraz redukujące liczbę wad montażowych wymagających poprawek. Materiał jest ponadto delikatniejszy dla komponentów elektronicznych, które w mniejszym stopniu narażone są na stres temperaturowy.

Użycie niskotemperaturowego materiału pozwala również na lutowanie na fali gniazd z plastikowymi mocowaniami, a jakość połączeń lutowniczych nie odbiega, a w niektórych parametrach przewyższa połączenia wykonane przy użyciu stopów SAC, mniejsze są także powierzchnie pustek wewnątrz spoin.

Właściwości materiałów niskotemperaturowych doceniają już nawet najbardziej konserwatywne w podejściu do zmian branże. Dotyczy to górnictwa, medycyny, motoryzacji. Branża oświetleniowa jest wręcz podręcznikowym przykładem na idealną kompatybilność procesów produkcyjnych z charakterystyką stopu LMPA-Q.

 

Interflux
tel. +48 606 384 873
www.interflux.pl