Przewód hybrydowy igus chainflex CFSPECIAL.192 do zastosowań wiszących

| Prezentacje firmowe Komponenty

W zastosowaniach takich jak transport materiałów maszyny muszą pracować niezawodnie przez całą dobę. Z każdą kolejną generacją sprzęt ten jest coraz większy i wyższy, co zwiększa wymagania, jakie stawia się przed kablami. Aby zapewnić bezproblemowe połączenia nawet w przypadku kabli wiszących, firma igus opracowała przewód hybrydowy CFSPECIAL.192. Jest to jedyny na rynku kabel przeznaczony specjalnie do aplikacji wiszących przeznaczony do stosowania w e-prowadnikach i napędach silników.

Przewód hybrydowy igus chainflex CFSPECIAL.192 do zastosowań wiszących

Jego konstrukcja zawiera element nośny z tworzywa aramidowego o wysokiej wytrzymałości, który pozwala na połączenie nawet pięciokrotnie dłuższe niż w przypadku standardowych kabli. Seria CFSPECIAL.192 pozwala na pracę w układnicach, w których maszty mogą być bardzo wysokie. Sprawdzą się, nawet jeśli wysokość skoku sięga 50 m.

Ponad 4200 N siły rozciągającej

W przypadku zastosowań wiszących trudność polega na tym, że przewód musi być odporny na rozciąganie wywołane ciężarem własnym i dużym zwisem pojawiającym się na skutek zmiennego położenia łączonych maszyn. Kabel musi udźwignąć swój własny ciężar – zgodnie z normą być wytrzymały na siłę rozciągającą 15 N na milimetr kwadratowy żyły głównej. Aby to było możliwe, konieczne jest zastosowanie wytrzymałego mechaniczne oplotu. W tym przypadku jest on wykonany z włókna aramidowego o dużej wytrzymałości a płaszcz zewnętrzny z poliuretanu. Testy w laboratorium wykazały, że wytrzymałość na rozciąganie jest 5-krotnie większa niż w przypadku standardowego kabla dla MOVILINK DDI a przewód wytrzymuje siłę rozciągającą ponad 4200 N, co czyni go idealnym do zastosowań pionowych, takich jak układarki magazynowe.

Niższe koszty i gwarantowana dłuższa żywotność

Nowy przewód hybrydowy firmy igus zmniejsza koszty inwestycyjne, gdyż pozwala na łączenie elementów maszyn na większej odległości, bez konieczności użycia drugiego przewodu i czasochłonnego usztywniania przewodów w prowadniku kablowym. Jednocześnie rozwiązanie z jednym kablem wymaga mniej miejsca montażowego i zmniejsza masę, jaką musi udźwignąć system. Oprócz niższych kosztów użytkownicy korzystają ze znacznie dłuższej żywotności kabla w zastosowaniach wiszących. Wszystkie przewody igus są poddawane licznym testom, a firma daje 36-miesięczną gwarancję na takie produkty. W ten sposób użytkownicy korzystają z trwałego rozwiązania, które zapewnia niezawodne, bezproblemowe działanie nawet przy znacznych wysokościach i odległościach.

 

www.igus.pl