Skorzystaj z podręcznika ESD w najnowszej wersji!

| Prezentacje firmowe Aktualności

Grupa RENEX zaprezentowała odświeżoną wersję swojej publikacji - "Podręcznik ESD - Ochrona przed wyładowaniami statycznymi w środowisku elektronicznym". Najnowsza wersja zawiera zaktualizowane informacje oraz praktyczne porady, które pomagają zabezpieczyć środowisko pracy przed szkodliwym wpływem wyładowań elektrostatycznych. Nowa wersja, podobnie jak poprzednia, dostępna jest nieodpłatnie dla subskrybentów newslettera Grupy RENEX.

Skorzystaj z podręcznika ESD w najnowszej wersji!

Zaktualizowany podręcznik łączy teoretyczne podstawy z praktycznymi rozwiązaniami, pomagając specjalistom z branży elektroniki w utrzymaniu bezpiecznego i wydajnego środowiska pracy. Obejmuje szereg zagadnień, w tym wyjaśnienie pojęcia ESD, omówienie poziomów ładunków generowanych w typowych sytuacjach, a także znaczenie odpowiedniego zastosowania materiałów w celu zmniejszenia ryzyka wyładowań statycznych. Przedstawia również symbole stosowane w ochronie przed ESD, zwracając uwagę na to, jak ważne jest prawidłowe uziemienie personelu.

Dalsza część podręcznika skupia się na praktycznych aspektach, takich jak wyposażenie i konfiguracja strefy EPA (Electrostatic Protective Area), regularne sprawdzanie systemu ochrony przed ESD, metody stałego monitoringu, testowanie strefy EPA, zastosowanie jonizatorów, praca w terenie oraz konfiguracja strefy EPA. Poprzez konkretnie opisane przykłady i zalecenia, podręcznik pomaga w zrozumieniu, jak ważna jest ochrona przed wyładowaniami statycznymi oraz jak skutecznie zminimalizować ryzyko związane z ESD na stanowisku pracy.

Dodatkowo, osoby, które pobiorą podręcznik, znajdą w nim kod rabatowy umożliwiający uzyskanie 10% zniżki na zakupy w sklepie Grupy RENEX sklep.renex.pl.

Aby skorzystać z podręcznika wystarczy wejść na stronę podreczniki.renex.pl i zapisać się do newslettera.

źródło: Renex

Zobacz również