Rodzina wyświetlaczy LCD 3,5...7,0" z matrycą IPS do łatwej integracji w urządzeniach końcowych

| Prezentacje firmowe Optoelektronika

Firma Glyn powiększyła ofertę wyświetlaczy TFT o 12 nowych modeli, obejmujących warianty o przekątnej ekranu 3,5", 4,3", 5,0" i 7,0", wyposażone w znane z poprzednich wersji, 50-żyłowe złącze sygnałowe. Zaletą nowych wyświetlaczy jest umieszczenie wszystkich niezbędnych komponentów bezpośrednio na kablu FPS, co pozwoliło zmniejszyć całkowitą grubość modułu i wyeliminować konieczność korzystania z dodatkowego złącza backplane. Jednolity rozkład wyprowadzeń sygnałowych umożliwia wymienne stosowanie modeli o różnych przekątnych przy zachowaniu jednego typu złącza po stronie kontrolera.

Rodzina wyświetlaczy LCD 3,5...7,0" z matrycą IPS do łatwej integracji w urządzeniach końcowych

Zastosowana technologia IPS zapewnia szerokie kąty widzenia, a kontrolery ekranu dotykowego Ilitek ILI2130 lub Microchip mXT336UD/ mXT640UD w połączeniu z ekranowaniem elastycznego złącza zapewniają dużą odporność na interferencje elektromagnetyczne i wyładowania ESD. Dodatkowo, oba kontrolery są kompatybilne ze sterownikiem ekranu dotykowego, zawartym w jądrze systemu Linux.

Wyświetlacze z nowej oferty zapewniają 24-bitową głębię koloru, żywotność podświetlenia LED na poziomie 50 tys. godzin oraz dużą jasność, wynoszącą 850 cd/m² dla wersji z ekranem dotykowym i 1000 cd/m² dla wersji bez ekranu. Korzystają z podwójnego napięcia zasilania: 3,3 V dla matrycy LCD i pojemnościowego ekranu dotykowego oraz 5...15 V dla obwodu sterującego podświetleniem. Wersje z ekranem dotykowym zawierają standardowo dekoracyjny panel szklany o grubości 2 mm, ułatwiający integrację mechaniczną w obudowie. Wyświetlacze z nowej oferty charakteryzują się szerokim zakresem dopuszczalnej temperatury pracy od –30 do +85°C, co umożliwia pracę w ciężkich warunkach środowiskowych. Firma Glyn oferuje do nich zestaw startowy, składający się z wyświetlacza oraz płytki sterującej z modułem CoM QSRZ firmy KaRo. Wbudowana aplikacja demonstracyjna pozwala na przetestowanie funkcji dotykowej i wyświetlenie pokazu slajdów z pamięci USB. Umożliwia też programowanie własnych aplikacji użytkownika.

 

Glyn
www.glyn.com

Zobacz również