Merawex - sprawdzony partner i dostawca usług EMS

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Dla wielu firm oferujących usługi EMS współpraca ze zleceniodawcą polega tylko na wykonaniu zamówionego montażu urządzeń elektronicznych. My w firmie Merawex współpracę rozumiemy znacznie szerzej. Przejmujemy na siebie odpowiedzialność za pochodzenie dostarczanych przez nas elementów oraz jakość wykonania montażu. Możemy to zrobić, ponieważ kupujemy elementy tylko u największych renomowanych dostawców, a do produkcji wykorzystujemy nowoczesne maszyny i umiejętności naszych doświadczonych pracowników.

Merawex - sprawdzony partner i dostawca usług EMS

Ogromne doświadczenie

Merawex to firma specjalizująca się w produkcji zasilaczy impulsowych i systemów zasilania gwarantowanego dla energetyki, telekomunikacji i automatyki, systemów bezpieczeństwa pożarowego oraz wielu innych branż szeroko rozumianego przemysłu.

Wieloletnie doświadczenie w produkcji elektroniki profesjonalnej przyczyniło się do rozbudowy zakładu o nowoczesny park maszyn, który daje szerokie możliwości produkcji urządzeń na zlecenie.

Firma oferuje kompleksowe usługi z zakresu projektowania, produkcji, testowania układów elektronicznych oraz produkcji elementów mechanicznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Spółka nieustannie dba o optymalizację kosztów produkcji, inwestując w rozwój technologiczny oraz doskonalenie procesów produkcyjnych, aby zapewnić klientom konkurencyjne rozwiązania. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu oraz doświadczonej kadrze pracowniczej firma Merawex zapewnia wysoką jakość świadczonych usług oraz profesjonalne podejście do potrzeb klienta.

Wdrożony system zarządzania jakością i środowiskiem ISO 9001/14001 oraz posiadane liczne certyfikaty CNBOP i VDS potwierdzają niezawodność i bezpieczeństwo produktów oraz świadczonych usług.

Rok 2023 był przełomowy w związku z licznymi inwestycjami poczynionymi przez Merawex. Największą z nich było zakończenie i oddanie do użytkowania nowego budynku produkcyjno-usługowego, co znacząco zwiększyło możliwości produkcyjne i skalę oferowanych usług.

Wdrożenie do produkcji drugiej nowoczesnej linii SMT dwukrotnie zwiększyło możliwości produkcyjne i daje gwarancję dotrzymania terminów dostaw gotowych urządzeń do klienta. Montaż SMT odbywa się na dwóch niezależnych i w pełni automatycznych liniach produkcyjnych o imponującej wydajności ponad 200 000 elementów na godzinę. Każdą z linii kończy automatyczna inspekcja optyczna 3D – w efekcie 100% zmontowanych układów jest kontrolowane pod kątem poprawności montażu.

Nowoczesny park maszyn umożliwia produkcję zarówno małych, średnich, jak i dużych zleceń w krótkim czasie.

Montaż THT odbywa się na stanowiskach, które są wyposażone w specjalistyczny sprzęt, tak aby zapewnić szybki i precyzyjny montaż zgodnie z obowiązującymi normami oraz wymaganiami klienta. Lutowanie może odbywać się ręcznie, na fali lub za pomocą robota do lutowania selektywnego w zależności od preferencji klientów i specyfikacji produktu. Całość montażu elektroniki jest realizowana w strefie ESD, a pracownicy regularnie uczestniczą w szkoleniach i kursach doszkalających, aby być na bieżąco z najnowszymi technologiami i metodami montażu.

Nie tylko montaż elektroniki

Produkcja elementów mechanicznych odbywa się pod nadzorem specjalistów, którzy wykorzystują najnowsze oprogramowanie do modelowania 3D, pozwalające wychwycić potencjalne błędy już na etapie projektowania. Dział mechaniczny wyposażony jest w centrum CNC, wykrawarki, prasy krawędziowe, centrum gnące, maszyny do zaciskania kołków gwintowanych oraz zgrzewarki indukcyjnie i pojemnościowe. W 2023 roku wydział mechaniczny został doposażony w nowoczesny laser do wycinania blach. Ta technologia pozwala wycinać skomplikowane kształty i realizować najbardziej zaawansowane projekty mechaniczne w krótkim czasie i z dużą dokładnością.

Komponenty

Firma posiada własny magazyn części oraz doświadczony dział zaopatrzenia. Komponenty elektroniczne, które są stosowane we własnych produktach Merawex, mogą być również wykorzystywane do produkcji kontraktowej, co pozwala zaoferować konkurencyjne ceny, a zaopatrzenie może skoncentrować się tylko na uzupełnianiu brakujących elementów. Magazyn jest wyposażony w rentgenowskie urządzenie do liczenia elementów, dzięki któremu przyspieszono proces przyjmowania dostaw i kompletacji elementów. Dla klientów, którzy wolą sami zaopatrywać się w elementy, Merawex przygotował specjalną procedurę przyjęcia: wszystkie elementy powierzone są przyjmowane do osobnych magazynów, liczone i specjalnie oznaczane. Klienci mogą w każdej chwili otrzymać zestawienia ilości powierzonych elementów.

Cały proces produkcji elektroniki jest nadzorowany przez system komputerowy i w pełni identyfikowalny (traceability). To pozwala na określenie, jaki dostawca i kiedy dostarczył daną partię elementów do produkcji oraz kto montował dany element.

Jakość

Dział kontroli jakości Merawex jest wyposażony w systemy do automatycznej kontroli urządzeń elektronicznych i może świadczyć usługi w zakresie uruchomienia, programowania oraz kontroli i testów funkcjonalnych zgodnie z wytycznymi odbiorcy.

Do dyspozycji klientów jest również doświadczone biuro konstrukcyjne, laboratorium wyposażone w nową komorę do badań kompatybilności elektromagnetycznej EMC oraz komorę do badań klimatycznych. Klienci, którzy wykorzystują w swoich wyrobach układy elektroniczne i potrzebują wsparcia w projektowaniu, mogą zlecić opracowanie całego urządzenia.

Jeśli więc szukasz solidnego partnera do produkcji elektroniki na zlecenie, który oferuje innowacyjne technologie, wysoką jakość obsługi klienta oraz konkurencyjne ceny i profesjonalną obsługę, to Merawex jest idealnym wyborem dla Ciebie. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach.


Merawex
tel. 32 23 99 400
www.merawex.com.pl

Zobacz również