Wejdź do świata elektroniki firmy Lumel

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Od siedemdziesięciu lat Lumel znany jest na świecie z produkcji najwyższej jakości urządzeń automatyki przemysłowej. Kompetencje pracowników, nowoczesne technologie i wysokowydajny park maszynowy pozwalają jednak również świadczyć usługi w zakresie montażu kontraktowego elektroniki oraz projektowania i wykonywania na zlecenie płytek PCB.

Wejdź do świata elektroniki firmy Lumel

Marka Lumel jest obecna na rynku od lat 50. ubiegłego wieku, będąc do dziś synonimem najwyższej jakości urządzeń automatyki przemysłowej. W roku 2020 uznani zostaliśmy za jednego ze światowych liderów w produkcji przetworników, analizatorów parametrów sieci i mierników analogowych. Specjalizujemy się też w kompleksowych rozwiązaniach do monitoringu i optymalizacji kosztów energii elektrycznej i innych mediów, w tworzeniu systemów monitoringu parametrów środowiskowych czy w budowaniu systemów fotowoltaicznych. W bogatym portfolio przedsiębiorstwa znajdują się jednak także obszary związane z rynkiem elektroniki. Nasza firma świadczy usługi w zakresie montażu kontraktowego urządzeń (obudowy, elektronika, mechanika, software i hardware) oraz projektowania i wykonawstwa na zlecenie płytek PCB.

Produkcja i montaż

Zakres działań obejmuje tu szereg procesów cieszących się dużym popytem na rynku współczesnej elektroniki. Jest wśród nich zarówno kontraktowy montaż elektroniki (EMS) – prototypów, małych, dużych i średnich serii produkcyjnych, jak też wykonawstwo kompleksowych projektów (OEM, ODM – od idei do produktu), w zakresie: projektowania i wykonawstwa obudów, prac badawczo- -rozwojowych, zakupu podzespołów do produkcji, montażu SMT i THT, programowania i kalibracji urządzeń.

Oferujemy:

  • projektowanie elektroniki przez doświadczony zespół inżynierów;
  • badania EMC, środowiskowe, odporności na wibrację i udary, funkcjonalne, testy software'u i hardware'u w naszym laboratorium badawczym, w którym pracuje grupa wysoko wykwalifikowanych specjalistów;
  • wdrażanie do produkcji NPI;
  • szeroki zakres usług dodatkowych, takich jak projektowanie, testowanie, ochronne pokrycia, znakowanie czy pakowanie;
  • kontraktowy montaż elektroniki (SMD, SMT, THT).

W zakresie montażu SMT Lumel oferuje jednostronny lub dwustronny montaż elementów SMD w technologii lutowania rozpływowego. W zależności od potrzeb odbiorcy montaż może odbywać się z elementów własnych lub powierzonych. Park maszynowy stanowią trzy linie, na których da się zmontować ponad 200 tys. elementów na godzinę.

Odnośnie do montażu THT proponujemy: przygotowanie elementów, obróbkę automatyczną – docinanie i gięcie; obsadzanie elementów – montaż ręczny i lutowanie; montaż elementów na fali lutowniczej; obróbkę przewodów. Dodatkowo świadczymy też w tym obszarze usługi programowania, pokrywania gotowych produktów lakierami lub zalewami zabezpieczającymi oraz przeprowadzamy testy funkcjonalne. Dokonujemy montażu końcowego i kalibracji urządzeń pomiarowych.

Wszystkie procesy projektowe, produkcyjne i obsługi klienta przebiegają zgodnie z systemami jakości ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 oraz IATF 16949, a procesy montażu spełniają wymagania standardów IPC-A-610 G.

Przewagi handlowe

Firma dba nie tylko o wysoką jakość usług produktowo-montażowych związanych z elektroniką, ale również o obsługę handlową, związaną z każdym zleceniem. W tym obszarze oferujemy Państwu:

  • opiekę indywidualnego doradcy, który odpowiadać będzie za całość realizacji zlecenia;
  • krótkie terminy realizacji;
  • atrakcyjne ceny.

Zapewniamy, że zlecając nam wykonanie swoich projektów, zapomnicie Państwo o rozmaitych problemach, jakie często wiążą się z procesami dotyczącymi produkcji czy montażu elektroniki. Tymi – jeśli wystąpią – zajmiemy się my, a zyskany w ten sposób czas będziecie mogli poświęcić na rozwój biznesu i pozyskiwanie nowych klientów.

Zapraszamy do współpracy.


Lumel S.A.
tel. 68 45 75 144
ul. Słubicka 4
65-127 Zielona Góra
oem@lumel.com.pl
www.lumel.com.pl