Przełączniki Schlegel - bogaty wybór elementów dla przemysłu i wymagających aplikacji

| Prezentacje firmowe Elektromechanika

Schlegel, niemieckie, rodzinne przedsiębiorstwo, od blisko 80 lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości elementów elektromechanicznych, przede wszystkim przełączników. Obecnie sprzedaje swoje artykuły do ponad 80 krajów, za pośrednictwem wielu dystrybutorów, jak również własnych biur w Europie i Azji. W Polsce elementy te można kupić w TME.

Przełączniki Schlegel - bogaty wybór elementów dla przemysłu i wymagających aplikacji

Nowoczesne i scentralizowane zaplecze produkcyjne, którym dysponuje Schlegel, pozwala marce sprawnie dostosowywać się do wymagań rynku i oczekiwań klientów, ale też prowadzić produkcję w zaspokajających duży popyt wolumenach. Efektem tego jest atrakcyjne portfolio przełączników przemysłowych spełniających wymagania większości typowych aplikacji. Jednocześnie dostawca kładzie nacisk na jakość i nowoczesność oferty, dzięki czemu logo Schlegel zapewnia klientów o precyzji, trwałości i znakomitych parametrach jej produktów.

Oferta Schlegel

Oferta Schlegel w TME dzieli się na zespoły stykowe, kompatybilne z nimi przełączniki oraz akcesoria. Do tych pierwszych zaliczają się moduły wykonane w wielu różnych konfiguracjach, od najprostszych (pojedyncza para styków NO lub NC) po złożone (np. NC×3 + NO). Przystosowano je do obciążeń 1,5 A dla 250 VAC, 6 A dla 440 VAC oraz 2 A dla 24 VDC (zależnie od modelu). Ich trwałość może sięgać nawet miliona cykli załączania/rozłączania.

Przełączniki i oprawy są dostępne w średnicach od 18 do 36 mm, a asortyment obejmuje wiele różnych typów, do których zaliczają się elementy dźwigniowe, podwójne i przyciskane. Większość stanowią rozwiązania obrotowe (w tym wersje zabezpieczane przed nieautoryzowanym dostępem za pomocą klucza). Należy podkreślić, że w tym asortymencie nasi klienci znajdą produkty zróżnicowanych wariantów kolorystycznych (w tym opatrzonych symbolami "Start”, "Stop” itp.), a także w wersjach podświetlanych.

 
Fot. 1. BZ-439-AU – uniwersalny zespół stykowy o konfiguracji NC×2 + NO×2

W pierwszej kolejności do katalogu TME trafiły przełączniki tablicowe, tj. standardowo instalowane panelowo – typowe elementy służące obsłudze maszyn w warunkach przemysłowych. Dlatego też Schlegel zadbał, by większość z oferowanych produktów odznaczała się klasą ochronności na poziomie IP65, tj. gwarantowała pyłoszczelność i chroniła styki oraz panel w przypadku zachlapania.

Akcesoria Schlegel obejmują soczewki, tabliczki opisowe oraz etykiety, lampki kontrolne, klucze i inne, drobne produkty komplementarne. Kompatybilne z wybranym modelem przełącznika artykuły można znaleźć na karcie katalogowej produktu.

 

Transfer Multisort
Elektronik
tel. 42 645 55 55
www.tme.eu