Elhurt EMS - innowacje i ekspansja na międzynarodowym rynku elektroniki

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Elhurt EMS to polska firma, która nieustannie potwierdza swoją wysoką pozycję wśród przedsiębiorstw z branży usług produkcji elektroniki. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu i rosnącemu uznaniu na arenie międzynarodowej firma jest uznawana za symbol innowacyjności i jakości.

Elhurt EMS - innowacje i ekspansja na międzynarodowym rynku elektroniki

Elhurt rozpoczął działalność w 1990 roku jako dystrybutor komponentów elektronicznych i szybko rozszerzył obszar swojej oferty. W 2002 roku Elhurt EMS zrealizował pierwsze zlecenie usługi produkcji elektroniki, co stanowiło milowy krok w rozwoju organizacji. Dziś dzięki ciągłym inwestycjom skala produkcji wciąż się powiększa i zdobywane są kolejne rynki. Klienci to nie tylko polskie firmy, a 80% obrotu pochodzi z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii, Finlandii i Norwegii.

Rocznie montowanych jest 1,3 mln modułów, 108 mln komponentów SMT oraz realizowanych jest blisko 70 nowych projektów. Każdego roku Elhurt EMS osiąga dwucyfrowe wzrosty obrotów. Firma obsługuje klientów z różnych branż, jak elektronika przemysłowa, medycyna czy telekomunikacja. W tym roku zaplanowano uruchomienie kolejnego zakładu produkcyjnego o powierzchni blisko 9 000 mkw. Możliwości produkcyjne i technologiczne, jakie oferuje Elhurt EMS pozwalają z powodzeniem konkurować mu z doświadczonymi europejskimi firmami świadczącymi montaż kontraktowy elektroniki.

Kompleksowa oferta

Elhurt EMS oferuje kompleksowe usługi w zakresie montażu elektronicznego:

  1. Montaż SMT i THT – wykorzystując najnowsze technologie oraz wieloletnie doświadczenie, wykonuje montaż z zachowaniem najwyższych standardów jakości.
  2. Dobór i zakup elementów – pomaga w wyborze i zakupie odpowiednich komponentów elektronicznych, dbając o optymalizację kosztów i jakości.
  3. PCB – dostarcza obwody drukowane, produkowane zgodnie z najwyższymi standardami branżowymi.
  4. Wdrażanie i industrializacja – usługi firmy obejmują kompleksowe wdrożenie projektów, od pomysłu do gotowego produktu.
  5. Projektowanie i certyfikacja – przedsiębiorstwo oferuje wsparcie w procesie projektowania urządzeń elektronicznych, włączając w to przygotowanie do procesu certyfikacji.
  6. Dostawy bezpośrednio do klienta końcowego – zajmuje się również logistyką i dostawą gotowych produktów bezpośrednio do klientów.
  7. Usługi dodatkowe – ponad usługę montażu THT i SMT Elhurt EMS wspiera klienta w kolejnych procesach prowadzących do powstania finalnego produktu, takich jak: lakierowanie, programowanie, testowanie, zalewanie, montaż finalny.

Wszystkie etapy produkcji odbywają się w nowoczesnym parku maszynowym, gdzie wykorzystywana jest wielostopniowa kontrola procesu.

Jakość jako priorytet

Dogodne położenie obu zakładów produkcyjnych w Gdańsku, doskonała infrastruktura oraz dostęp do wykwalifikowanej kadry inżynierskiej pozwalają Elhurt EMS utrzymać konkurencyjność i elastyczność, niezbędne na dzisiejszym szybko zmieniającym się rynku elektroniki. Nowoczesna technologia i konkurencyjne koszty operacyjne sprawiają, że Elhurt EMS budzi zainteresowanie partnerów z krajów nordyckich i Niemiec, którzy szukają niezawodności i innowacyjności w produkcji elektroniki.

Jakość i powtarzalność traktowane są priorytetowo, dlatego na każdym etapie realizacji firma postępuje według wdrożonych procedur. Strategia przedsiębiorstwa zakłada, aby to właśnie jakość obsługi i oferowanych usług stała się wyróżnikiem na tle konkurencji.

- Pierwszym działaniem podejmowanym w przypadku nowego partnera biznesowego jest rozmowa, która pozwala nam określić priorytety klienta. Jest to kluczowy moment, podczas którego klient może przedstawić swoje cele, a my możemy omówić plan działania na różnych etapach projektu. W trakcie tego etapu przedstawiamy nasze propozycje projektowe i potencjalne optymalizacje, jednocześnie zapewniając dostępność komponentów. Dodatkowo analizujemy potrzeby klienta, w tym projektowanie urządzeń do testowania i pomiaru. W modelu współpracy, na którym opieramy nasze działania, klient otrzymuje wszechstronne wsparcie na każdym etapie, zapewniając, że jego potrzeby są konsekwentnie brane pod uwagę i profesjonalnie rozpatrywane – mówi Paulina Sadowska, Kierownik Sprzedaży Regionu Niemieckojęzycznego.

Na każdym etapie procesu obecni są ludzie, którzy  dbają o profesjonalną obsługę klienta. Kadra zarządzająca postawiła na zaawansowane narzędzia kontroli i rozwiązywania problemów. W produkcji wprowadzona została wieloetapowa kontrola, na którą składa się kilka elementów, w tym narzędzia do zapewnienia jakości materiałów, zapewnienia jakości procesu, zapewnienia jakości produktu na wyjściu oraz zarządzanie ESD.

Przemyślana metodologia stosowana w procesie produkcji pozwoliła rozwijać Elhurt EMS portfel klientów z branż specjalistycznych i szczególnie wymagających, jak np. medycyna, elektronika przemysłowa, przyrządy pomiarowe czy telekomunikacja. Współpraca z Elhurt EMS to gwarancja stabilności i bezpieczeństwa. Firma posiada certyfikaty: ISO 9001, ISO 14001, ISO 13485, IPC, Rohs, ATEX i UL Certificate.

- Nasi klienci działają w różnych branżach, często skrajnie inaczej reagujących na zawirowania rynku i sytuację ekonomiczną. Obsługujemy równolegle klientów z 10 europejskich krajów. Przez lata dostosowaliśmy się do takiego otoczenia – stawiamy na stabilny, ale zdywersyfikowany rozwój i dużą elastyczność – tak skonstruowany model biznesowy oraz znakomita lokalizacja zabezpieczają interesy wszystkich naszych partnerów i pozwalają swobodnie patrzeć w przyszłość – podkreśla Sławomir Tkacz Dyrektor Zarządzający w Elhurt EMS.

Odpowiedzialny biznes i wizja przyszłości

Elhurt EMS to firma, która stawia na zrównoważony rozwój. Inwestycje w odnawialne źródła energii, odpowiedzialne zużycie zasobów i promocja zasad gospodarki cyrkularnej to tylko niektóre z działań, które świadczą o zaangażowaniu przedsiębiorstwa w budowanie bezpiecznej przyszłości. Elastyczność, responsywność i transparentność w działaniu z otoczeniem biznesowym to cechy, które sprawiają, że Elhurt EMS jest nie tylko dostawcą, ale przede wszystkim partnerem w realizacji nawet najbardziej wymagających projektów.

Korzyści ze współpracy z Elhurt EMS

Współpraca z Elhurt EMS przynosi szereg korzyści, w tym pewność prawidłowego przebiegu procesu produkcyjnego i dostęp do najnowszych technologii. Firma zapewnia wysoką jakość wykonania oraz wsparcie merytoryczne, co w połączeniu z atrakcyjnymi cenami czyni ją optymalnym partnerem dla klientów. Elhurt EMS dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku europejskim i zaawansowanym technologicznie projektom, jest w stanie szybko reagować na zmieniające się potrzeby klientów, oferuje doradztwo techniczne oraz optymalizację projektów. Każdorazowo zapewnia dedykowanego opiekuna operacyjnego i technicznego, co umożliwia realizację nawet najbardziej skomplikowanych zleceń.

- Kluczowe aspekty, które składają się na owocną współpracę, to nie tylko skuteczna komunikacja i transparentność, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa łańcucha dostaw. Każdy klient pragnie mieć pewność, że jego projekt jest w rękach kompetentnych specjalistów, którzy prowadzą go z należytą starannością i są dostępni – szczególnie w momentach, gdy sytuacja wymaga szybkiej reakcji. Nasz model współpracy bazuje na zbudowaniu efektywnego kanału komunikacji, który osiągamy m.in. poprzez zapewnienie naszym partnerom indywidualnego opiekuna. Jednocześnie nasza płaska struktura organizacyjna sprzyja szybkiemu podejmowaniu decyzji oraz elastyczności w adaptacji do zmieniających się warunków rynkowych. Dzięki temu, możemy zapewnić klientom nie tylko profesjonalne wsparcie, ale także dynamikę i skuteczność działania, które są im niezbędne w dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie biznesu – podkreśla Piotr Kramarz, Kierownik Sprzedaży Regionu Nordyckiego.

Przełomowy rok 2024 dla Elhurt EMS

W kontekście danych Eurostatu, które wskazują, że produkcja elektroniki w Europie stanowi około 20% światowej produkcji, Polska z Elhurt EMS na czele, coraz wyraźniej rysuje się jako kluczowy ośrodek innowacji. Dzięki wysokiej jakości, konkurencyjnym kosztom operacyjnym i dogodnej lokalizacji geograficznej Polski, Elhurt EMS umacnia swoją pozycję jako atrakcyjne miejsce dla międzynarodowych partnerów poszukujących niezawodności i innowacyjności w produkcji elektroniki.

Rok 2024 stanowi dla Elhurt EMS ważny moment, zwiastujący dalszą ekspansję i umocnienie pozycji firmy na rynku europejskim. Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego o powierzchni blisko 9 000 m² znacząco zwiększy możliwości produkcyjne, co pozwoli sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów. To strategiczne posunięcie umocni pozycję Elhurt EMS jako lidera w branży, który z sukcesem odpowiada na dynamiczne zmiany i potrzeby rynku.

Szukasz sprawdzonego partnera do realizacji Twojego projektu produkcyjnego w dziedzinie elektroniki? Więcej: www.elhurt.com.

źródło: Elhurt EMS